Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, snowjohn είπε:

ανθρωπινη φυση λεγεται...παντα μεσα μας αν κατι δεν μας δειχνει κατι καλο αυτο θα βγει λεμε

Αρνητισμος στα παντα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ktas είπε:

Για τον santa snow κακά μαντάτα θα είναι ακόμη και το να έχει χιόνι μέχρι το γόνατο και να μην έχει καταφέρει να φτάσει μέχρι τη μέση του, τι να λέμε τώρα!!!

Μπες να δεις την προβλεψη του κυριου ζιακοπουλου στο σαιτ του , μπες meteociel να δεις πως το χαμηλο περναει κοντα μας για ελαχιστες ωρες πριν φυγει νοτια της Κρητης και κρινε αναλογα.

Εγω δεν προβλεπω κατι περα απο χιονοπτωση για τους μη υπερβορειους. Προσωπικα ειμαι ικανοποιημενος, απλα τα στοιχεια χειροτερευουν δε βελτιωνονται. Αν παει 50-100χλμ βορειοτερα η διαταραχη και παει προς ροδο θα ειναι πιο αξιολογη η φαση...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, south coast είπε:

Μονη της η βρωμιαρα....η Μερκελ.Χαπια θα παρουμε στο τελος

η αληθεια ειναι οτι με τρομαξε μολις το ειδα αλλα ευτυχως τα αλλα δεν εχουν καμια σχεση συν το γεγονος οτι δεν ειναι σταθερο τελευταια το icon

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για να υπάρξει μια ικανοποιητική διάρκεια στην ενδεχόμενη υποτροπή της Δευτέρας, ποια είναι η ιδανική θέση και πορεία του χαμηλού; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, DIMITRIS said:

η αληθεια ειναι οτι με τρομαξε μολις το ειδα αλλα ευτυχως τα αλλα δεν εχουν καμια σχεση συν το γεγονος οτι δεν ειναι σταθερο τελευταια το icon

3 τσιγαρα μαζι αναψα με το icon

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, stathis2b είπε:

Για να υπάρξει μια ικανοποιητική διάρκεια στην ενδεχόμενη υποτροπή της Δευτέρας, ποια είναι η ιδανική θέση και πορεία του χαμηλού; 

Αντι να κινειται σταθερα ΝΑ περνωντας απο κυθηρα προς νοτια κρητη θα ηταν καλυτερο να κανει μια καμπη και να συνεχισει ελαφρως βορεια προς ροδο-Κω. Ετσι θα διατηρηθουν οκ οι θερμοκρασιες και θα εχουμε συνεχη ροη υγρασιας στο λεκανοπεδιο . Τωρα ειναι ενα εξπρες περασμα τυπου αριαδνης (το μεγιστο)...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Santa snow είπε:

Μπες να δεις την προβλεψη του κυριου ζιακοπουλου στο σαιτ του , μπες meteociel να δεις πως το χαμηλο περναει κοντα μας για ελαχιστες ωρες πριν φυγει νοτια της Κρητης και κρινε αναλογα.

Εγω δεν προβλεπω κατι περα απο χιονοπτωση για τους μη υπερβορειους. Προσωπικα ειμαι ικανοποιημενος, απλα τα στοιχεια χειροτερευουν δε βελτιωνονται. Αν παει 50-100χλμ βορειοτερα η διαταραχη και παει προς ροδο θα ειναι πιο αξιολογη η φαση...

Ωραία. Θα έχουμε χιονόπτωση λοιπόν. Ε τι τρώγεσαι τότε ρε αδερφέ; Πάρε το χαρμόσυνο που θα μας έρθει και δες το ποτήρι μισογεμάτο. Και βλέπουμε τι θα γίνει τελικά. 

Και εδώ πέρα είναι σχολιασμός χαρτών. Όχι προβλέψεων Ζιακοπουλου. Και η άλλη σήμερα στο Μέγκα είπε για χιόνι και στο κέντρο. Να το βάλουμε εδώ ως σχόλιο στα ραν που τρέχουν; 

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ναι δεν ειμαι στεναχωρημενος ποτε με τετοιες καταστασεις ,ξερω οτι δε θα παρω τιποτα σε σχεση με τα στανταρ, απλα σχολιαζω αντικειμενικα την ταση των μοντελων σε σχεση με τα προηγουμενα τρεξιματα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, thesprotos είπε:

Καλό για Ήπειρο στην αρχική φαση

Ψευτοχιονα, αν και ίσως προλάβει να δει κάτι η πεδινή Ήπειρος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, stathis2b είπε:

Για να υπάρξει μια ικανοποιητική διάρκεια στην ενδεχόμενη υποτροπή της Δευτέρας, ποια είναι η ιδανική θέση και πορεία του χαμηλού; 

Ε ας κανει το δρομολογιο Κυθηρα,Σαντορινη,Κω,Ικαρια,Σαμο εκβαθυσμενο στα 1005mb και δε θα το κακολογησουμε 😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, teo_73 said:

Ε ας κανει το δρομολογιο Κυθηρα,Σαντορινη,Κω,Ικαρια,Σαμο εκβαθυσμενο στα 1005mb και δε θα το κακολογησουμε 😎

Ετσι😏Και θα βαλει κ ενα 10ποντο ο santa για να ηρεμησει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, teo_73 said:

Ε ας κανει το δρομολογιο Κυθηρα,Σαντορινη,Κω,Ικαρια,Σαμο εκβαθυσμενο στα 1005mb και δε θα το κακολογησουμε 😎

Ούτε το Uruc Reis να ήτανε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ενημερωτικα..Στο φορουμ αυτο υπαρχουν διαφορα εργαλεια που το καθιστουν ασφαλες σε οιαδηποτε κακοβουλη προσπαθεια εσωθεν και εξωθεν.Το πιο απλο απο αυτα,ειναι η προεγκριση μνμ. Κατι το οποιο εχει ενεργοποιηθει ουκ ολιγες φορες. 

Το μνμ γραφετε δημοσια προς αποτροπη διαφορων προθεσεων.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 hours ago, [weathermaniac] said:

Άντε να φτάσει η Δευτέρα που θα το βλέπουμε εξ αποστασεως, και να μπούμε στις τρύπες μας σιγά σιγά. Εγώ από εδώ και πέρα έχω τρελό διάβασμα οπότε δύσκολα θα ειμαι πολύ ενεργός, το λέω εκ των προτερων

ήταν δυνατός ο φαπιάς Μιχάλη, δεν αντιλέγω. σχεδόν πανελλαδικός 😋 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33 minutes ago, sakis13 said:

Μη χαθει η νυφιτσα...Λιγο πιο βορεια και οπου φτασουν τα χιονια..Δεν θα αντεξω αλλη βροχη..

IMG-bd67dbc04c01654246c0aabaa79af1f2-V.jpg

ένας ακομα ΥΠΕΡΟΧΟΣ χειμώνας Σακουλινο! Βάστα γερά !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τι να εμπιστευτείς πλέον........... 

Στην Ιστιαία κανονικά θα έριχνε τη μάνα του και τον πατέρα του...εν τέλει έριξε 15mm με το ζόρι 🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, BrainA είπε:

ένας ακομα ΥΠΕΡΟΧΟΣ χειμώνας Σακουλινο! Βάστα γερά !

Και ο μακ@κας μου αργοπεθαινει..Κωστακη θα χρειαστει εντατικη..

Παντως αρρωστακια ολοι μας..Φτανουμε τις 700 σελιδες για γεναρη για μια κακοκαιρια τραγικη...Εκ του αποτελεσματος..Καλα τα πηγε τηρουμενων των αναλογιων,Κατερινη,Ημαθια,Σαλονικα,τμημα της βοιωτιας και λιγο τα ορεινα του Μορια..700 σελιδες για 6 ωριτσες...😋

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Και ο μακ@κας μου αργοπεθαινει..Κωστακη θα χρειαστει εντατικη..

Παντως αρρωστακια ολοι μας..Φτανουμε τις 700 σελιδες για γεναρη για μια κακοκαιρια τραγικη...Εκ του αποτελεσματος..Καλα τα πηγε τηρουμενων των αναλογιων,Κατερινη,Ημαθια,Σαλονικα,τμημα της βοιωτιας και λιγο τα ορεινα του Μορια..700 σελιδες για 6 ωριτσες...😋

Λογικα σε αυτο το θεμα θα ξεκινησει και η επομενη ψυχρη εισβολη οποτε θα φτασουμε κανα 1500 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 minutes ago, sakis13 said:

Και ο μακ@κας μου αργοπεθαινει..Κωστακη θα χρειαστει εντατικη..

Παντως αρρωστακια ολοι μας..Φτανουμε τις 700 σελιδες για γεναρη για μια κακοκαιρια τραγικη...Εκ του αποτελεσματος..Καλα τα πηγε τηρουμενων των αναλογιων,Κατερινη,Ημαθια,Σαλονικα,τμημα της βοιωτιας και λιγο τα ορεινα του Μορια..700 σελιδες για 6 ωριτσες...😋

700 σελίδες για 6 ωρίτσες είναι καλά Σακαρε. 2500 σελίδες για 6 ωρίτσες είναι μουφοβιβλιο😎 πάλι καλά που δεν είναι κανας 80αρης εδώ μέσα να.δει να.πανηγυριζουμε με.τα.χαλια μας.και να.μας κάνει.και μήνυση και αγωγή 😋

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, BrainA είπε:

ήταν δυνατός ο φαπιάς Μιχάλη, δεν αντιλέγω. σχεδόν πανελλαδικός 😋 

Ευτυχώς εγώ είχα βάλει κρέμα στον σβέρκο πριν την φαπα, οπότε δεν πόνεσα πολύ. Διατάξεις αλλόκοτες σαν και αυτή που περασε με κάνουν πολύ καχύποπτο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σχετικα με τη Δευτερα στην Αττικη.

εφοσον ερθει ο οποιος υετος τις ωρες που φαινεται και παραλληλα ισχυουν οι ελαχιστες που δινουν οι μετεωρολογοι, δεδομενης και της ξαστεριας για αρκετες ωρες το προηγουμενο βραδυ, οτι πεσει λιγο ή πολυ, λογικα μενει και στο εδαφος.

Βαζω πλωρη  για αλλο ενα 2ποντο!😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...