Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 minutes ago, geornik said:

Συμφωνω με Ζιακο για αυριο...εντελως εκτος συγκλισης η Αττικη η οποια θα ειναι πολυ νοτιοτερα...πιο πολυ χιονι ισως ριξει στη Μονεμβασια παρα στην Αττικη...

Ναι..μάλλον κάπως έτσι θα πάνε τα πράγματα. Το εντυπωσιακό είναι οτι ο Ζιακο μιλάει και ΒΔ Πελοπόννησο φυσικα και εδώ έρχεται το ερώτημα μου. Υπάρχει πιθανότητα να χιονίσει καμιά Πάτρα ή Πύργο? Δύσκολο το βλέπω αλλά βλέπει κάτι ο Ζιάκο μάλλον?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Steliosnow said:

Παιδιά τι ώρα θα μου προτεινατε να βάλω ξυπνητήρι αυριο ποτε περιμενουμε να έρθουν τα πρωτα φαινόμενα ;

γυρω στις 4 το πρωι....λογικα......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Santa snow είπε:

Μολις ειδα το ICON - δε δινει απολυτως τιποτα ! Παμε για το απολυτο μηδεν αυριο στο λεκανοπεδιο ! 

Αφου το ειπε το icon δικιο θα εχει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, Steliosnow είπε:

Παιδιά τι ώρα θα μου προτεινατε να βάλω ξυπνητήρι αυριο ποτε περιμενουμε να έρθουν τα πρωτα φαινόμενα ;

Εγω παντως θα ξυπνησω κανονικα για να παω στο γραφειο...ουτε 5 λεπτα νωριτερα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Santa snow είπε:

Μολις ειδα το ICON - δε δινει απολυτως τιποτα ! Παμε για το απολυτο μηδεν αυριο στο λεκανοπεδιο ! 

Στην προκειμένη δεν θα το εμπιστευόμουν. Εχθές έδινε κατά το απόγευμα ανοιχτό καιρό σχεδόν σε όλη την Θεσσαλία, ενώ εκείνη την στιγμή είχα μέτρια χιονόπτωση στην Λάρισα, μετά τις 9-10 ξαστερωσε, αναμονή για τζιφο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Santa snow είπε:

Μολις ειδα το ICON - δε δινει απολυτως τιποτα ! Παμε για το απολυτο μηδεν αυριο στο λεκανοπεδιο ! 

Χαίρομαι για αυτό 

Θα ηρέμησουμε και λίγο από την μιρλα σου εδώ μέσα 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, teopap7 είπε:

Αφου το ειπε το icon δικιο θα εχει

Επίτηδες το κάνει ο Σάντα

Πως και πως περιμένει να χαλάσουν όλα στο τέλος 

Μπας και βγει  δικαιωμένος μέσα του. 

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Spartan said:

Να βγει μια ο Σάντα να μας κάνει και μια εκτίμηση για το 12αρι που τρέχει παρακαλώ. 

MOΥΦΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ( Το καλο, το κυριλε, το γλυφαδιωτικο)

309038e6da0b55189dfe5359283eecd2.jpg

Επεξεργάστηκε από geod
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Spartan είπε:

Να βγει μια ο Σάντα να μας κάνει και μια εκτίμηση για το 12αρι που τρέχει παρακαλώ. 

Η εκτιμηση μου ειναι μια προσκαιρη νιφαδοπτωση σε καποιες περιοχες του λεκανοπεδιου και αργοτερη ασθενεις χιονοπτωσεις στα υπερβορεια λογω ΒΑ ρευματος ! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το χαμηλο πρέπει να το πούνε Λουη!το χει σπάσει το κοντερ.τι να πω ρε παιδια δεν μας θέλει.και απ ότι βλέπω απ' τα τρεξίματα προοπτική τραγική

Επεξεργάστηκε από Snowjunky
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Santa snow είπε:

Η εκτιμηση μου ειναι μια προσκαιρη νιφαδοπτωση σε καποιες περιοχες του λεκανοπεδιου και αργοτερη ασθενεις χιονοπτωσεις στα υπερβορεια λογω ΒΑ ρευματος ! 

Πρόσκαιρη μόνο ? Μα από θέμα υετόυ και θέση χαμηλού. Δεν έχουν καμία σχέση τζίφος με αικον. 

Οπωτε καταλαβαίνεις ότι ακόμα και η δική σου  εκτίμηση μπορεί να πέσει τελειως έξω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Spartan είπε:

Πρόσκαιρη μόνο ? Μα από θέμα υετόυ και θέση χαμηλού. Δεν έχουν καμία σχέση τζίφος με αικον. 

Οπωτε καταλαβαίνεις ότι ακόμα και η δική σου  εκτίμηση μπορεί να πέσει τελειως έξω 

Τα μοντελα δινουν απο το τιποτα εως το κατι πολυ προσκαιρο ... Αν το χαμηλο περναγε βορεια της Κρητης θα σου ελεγα χιονοπτωση απο το κεντρο και πανω και πανω απο τα 200 χιονοστρωση.

Τωρα οτι ερθει θα ειναι λαχειο και προσκαιρο  (μαξ 2 ωρων)! 

Επισης φιλε, νομιζω δεν ειμαι μετεωρολογος , την αποψη μου εκφερω .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το γαλλικό δίνει νιφάδες στην Θεσσαλία σήμερα. 0.1 0.2 mm. Χαχα.

Προσωπικά δεν το αποκλείω.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Santa snow είπε:

Τα μοντελα δινουν απο το τιποτα εως το κατι πολυ προσκαιρο ... Αν το χαμηλο περναγε βορεια της Κρητης θα σου ελεγα χιονοπτωση απο το κεντρο και πανω και πανω απο τα 200 χιονοστρωση.

Τωρα οτι ερθει θα ειναι λαχειο και προσκαιρο  (μαξ 2 ωρων)! 

Επισης φιλε, νομιζω δεν ειμαι μετεωρολογος , την αποψη μου εκφερω .

Ούτε και εγώ είμαι. Αλλά δεν γίνετε να μην έχω μέσα στο μυαλό μου, και σενάρια που μπορεί να φέρουν εκπλήξεις βάση ναουτκαστ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Spartan είπε:

Ούτε και εγώ είμαι. Αλλά δεν γίνετε να μην έχω μέσα στο μυαλό μου, και σενάρια που μπορεί να φέρουν εκπλήξεις βάση ναουτκαστ 

Ρε συ δίκιο έχει...πολυ νότια το δείχνουν **** τη τρέλα μου. Πλέον κάνω χοουπκαστινγκ εν μέρη ελπίζω στο νοουκαστ να έρθει βορειοτερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...