Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

προσπαθεις να εισαι ψυχραιμος αλλα σου ρχεται μιχαηλ...δεν θα νε ισως αυτο που θες ακριβωες αλλα μινι θα νε..αντε καλο βραδυ γιατι βλεπω να ξαναρχονται γρηγορα ξενυχτια ετσι οπως το κοβω και αν σκεφτεις οτι εγω την πιανω την κακοκαιρια καμια δεκαρια μερες πριν εχω λιγες μερες ηρεμιας ακομη....😋

Ρε δεν θέλω να έρθει τώρα, έχω διάβασμα ****ωωω. Χαχσ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Ρε δεν θέλω να έρθει τώρα, έχω διάβασμα ****ωωω. Χαχσ

ε τωρα θα ρθει που δεν θες..αντε πεφτω και πολυ μπηκα σημερα μετα απο τετοιο καψιμο...χαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ρε δεν θέλω να έρθει τώρα, έχω διάβασμα ****ωωω. Χαχσ

Γιαυτό θα ρθει ο γνωστός νόμος του Μέρφι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, ΝΕΦΟΣΚΕΠΗΣ said:

Το αντίθετο, ίσα ίσα που ο σκύρον χιονίζει μέχρι το Λαγονήσι!!!

012.snowfall.png

Κοιτάς την χθεσινή προβλεψη, έχει ανανεώσει λαμβάνοντας υπόψιν τα 12 αρια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, OLYMPUS MONS είπε:

Κοιτάς την χθεσινή προβλεψη, έχει ανανεώσει λαμβάνοντας υπόψιν τα 12 αρια

Δεν είναι η χθεσινή. Τσέκαρέ το πάλι.
Σύγκρινε ίδια ωρα αυτου του χάρτη με χθές και θα δεις οιτ απλά ειναι παρόμοια, όχι ιδια ομως!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, ΝΕΦΟΣΚΕΠΗΣ said:

Δεν είναι η χθεσινή. Τσέκαρέ το πάλι.
Σύγκρινε ίδια ωρα αυτου του χάρτη με χθές και θα δεις οιτ απλά ειναι παρόμοια, όχι ιδια ομως!

Χθεσινή είναι μπες εδώ και πήγαινε στο today

https://forecast.uoa.gr/en/forecast-maps/high-resolution/athens

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, OLYMPUS MONS είπε:

Χθεσινή είναι μπες εδώ και πήγαινε στο today

https://forecast.uoa.gr/en/forecast-maps/high-resolution/athens

σου έβαλα και τα παραδείγματα από πάνω. Ξανά τσέκαρε!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, Παίονας είπε:

 

πραγματικα αυτο ψαχνουμε, κανονισετο εσυ γιατι ο βαγγελης ειναι μοναχοφαης

εννοείται. αν κάτι που με χαρακτηρίζει είναι ότι δεν έχω πρόβλημα να μοιραστώ το οτιδήποτε χαχα. πάντως αν πάμε πακέτο αποκλειστικά με κάποια άλλη περιοχή,αυτή είναι το κιλκίς. οπότε ό,τι αφορά εμάς αφορά κι εσάς. δεν θα υπάρξει φορά που θα πάρουμε εμείς κάτι καλό κι εσείς τίποτα. αυτά τα κάνουν άλλοι κεντρομακεδόνες και το παίζουν "φίλοι" 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, OLYMPUS MONS είπε:

Χθεσινή είναι μπες εδώ και πήγαινε στο today

https://forecast.uoa.gr/en/forecast-maps/high-resolution/athens

Κοιτάς λάθος ώρες νομίζω....μπες και πάτα το βελάκι να προχωρήσουν οι ώρες....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να πω τη θετική μου αμαρτία.. στα χαμηλά της πελοποννήσου πάντα θυμάμαι να υποεκτιμάται ο υετός απο τα μοντέλα για Αττική πάντως.. Εγώ ελπίζω πραγματικά στο κάτι παραπάνω.. 5 ώρες έμειναν να το δούμε! Καλη τύχη σε όλους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Εικονικό στις 200 ώρες από Τζιφο...ωραια θα ήταν..

μη χαίρεσαι,αν πάει να βγάλει χαμηλό εκεί θα στο πάρω. να έχεις χρόνο και για διάβασμα που θέλεις

 

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, salonikatasos είπε:

μη χαίρεσαι,αν πάει να βγάλει χαμηλό εκεί θα στο πάρω

Κρίμα να φας βροχή ρε Τασο😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Κρίμα να φας βροχή ρε Τασο😂

εκεί που το δείχνει δεν έχει υετό εδώ έτσι κι αλλιώς. πάνω μας ή από πάνω μας δε δίνουν υετό εδώ. αν ήταν πιο νότια,θα ήταν πιο νότια και το κρύο και ο υετός. και τόσο κρύο που δίνει χωρίς αντικυκλώνα περίεργο είναι

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, salonikatasos είπε:

εκεί που το δείχνει δεν έχει υετό εδώ έτσι κι αλλιώς. πάνω μας ή από πάνω μας δε δίνουν υετό εδώ. αν ήταν πιο νότια,θα ήταν πιο νότια και το κρύο και ο υετός. και τόσο κρύο που δίνει χωρίς αντικυκλώνα περίεργο είναι

Όχι ρε την βροχή την λέω για το αν πάει νοτιοτερα. Ξέρω ότι δεν σας δίνει υετο αυτό, για αυτό λέω κρίμα να παει νοτιοτερα και να φας βροχή. Γενικά έχω παρατηρήσει πως εν τέλη αν χαλάσει για εδώ, τότε βγαίνει ένα βροχοχαμηλο με τα χιόνια σε εσάς να βρίσκονται στα 500 μέτρα περίπου όπως 23/1/2019  αν θυμάμαι καλα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε κάθε περίπτωση, δεν ξέρω ποιος θα ευνοηθεί, αλλα κινητικότητα συνεχίζει να υπάρχει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Όχι ρε την βροχή την λέω για το αν πάει νοτιοτερα. Ξέρω ότι δεν σας δίνει υετο αυτό, για αυτό λέω κρίμα να παει νοτιοτερα και να φας βροχή. Γενικά έχω παρατηρήσει πως εν τέλη αν χαλάσει για εδώ, τότε βγαίνει ένα βροχοχαμηλο με τα χιόνια σε εσάς να βρίσκονται στα 500 μέτρα περίπου όπως 23/1/2019  αν θυμάμαι καλα

δε θυμάμαι τι έκανε το 2019. το πιο χαρακτηριστικό είναι τα φώτα του 2012. στη φλώρινα είχε κάνει μεγάλο χιόνι

archives-2012-1-6-12-0.png?

archives-2012-1-7-0-0.png?

έριξε 15 χιλιοστά στο κέντρο παρότι πέρασε από πάνω μας. αν πήγαινε πιο νότια ίσως και να χιόνιζε,γιατί είχε αντικυκλώνα κατά κάποιο τρόπο. στις 200 ώρες του τζίφου στο 18αρι δεν έχει τίποτα και παρόλα αυτά βγάζει περισσότερο κρύο χωρίς λόγο

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το Χ έπρεπε να είναι βάσει μοντέλων τώρα στα δυτικά της Ζακύνθου σχεδόν και είναι μερικά χλμ ΒΔ.....θα δούμε στην πορεία.....κι έχει πράμα γύρω του....

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Υγ Από παλιότερα ήξερα ότι ο Σκίρων βγάζει την επόμενη μέρα του την χθεσινή....δλδ σαν τώρα ας πουμε βγαζει το χθεσινο 12άρι του τρέξιμο....εχω χάσει πολλα χρόνια την επαφή του ομως.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Το Χ έπρεπε να είναι βάσει μοντέλων τώρα στα δυτικά της Ζακύνθου σχεδόν και είναι μερικά χλμ ΒΔ.....θα δούμε στην πορεία.....κι έχει πράμα γύρω του....

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

 

Αυτό εβλεπα κι εγώ στο meteosat. Είμαστε σίγουροι για τη νότια πορεία του χαμηλού κάτω από την Πελοπόννησο; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τάσο δεν χρειάζεται απαραίτητα κάποιος ισχυρός αντικυκλωνας για να κατέβει το κρύο. Αν υπάρχει μεγάλη βαροβαθμιδα, και 1010 να είναι ι αντικυκλωνας άνετα κατεβαινει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...