Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ενω τα παντα βλεπουν ζεστη υπαρχουν 4 σεναρια 28+9+12+14 του gfs που βλεπουν ψυχος τελη ιανουαριου αφηνουν ελπιδες για τα επομενα ραν..

gens-28-1-252.png

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, Dusterakos είπε:

Αυτο που θελουμε ειναι ιστορικοτατες αντικυκλωνικες συνθηκες στην Αγγλια και πιο πανω.. Αλλα που ειναι;;;;;;; Ολο αζορικη της φαπας στη κυριολεξια προκυπτουν.. Ενα σεναριο τετοιο δεν εχει βγαλει τοσους μηνες, με τον αζορικο να πιανει ταβανια.. 

Επισης, μπορει ο ατλαντικος να ηρεμησει λιγακι γιατι πολυ μαγκας μας το παιζει τελευταια και εχω και γω τα ορια μου.... 🤬

Δυστυχως φιλε μου,παντα ο ατλαντικος θα ναι πιο μαγκας απο μας..Διαφορετικα θα βλεπαμε πιο συχνα χιονι...Δεν το κανουνε καλα ευκολα...Ολοι μας και μονος του και μας παιρνει..😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, GEORGE SNOWMAN είπε:

Και φτου απ' την αρχη.

"Απο βδομαδα θα βλεπουμε αλλους χαρτες"

Ναι αλλά έχει χρόνια να κάνει ιστορικό Φλεβάρη 😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Ναι αλλά έχει χρόνια να κάνει ιστορικό Φλεβάρη 😂😂😂

Μιλωντας για την Αθηνούλα,προιστορικο πλεον

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Μιλωντας για την Αθηνούλα,προιστορικο πλεον

Η Αθήνα είναι ίσως η μόνη περιοχή που είδε δυνατό Φλεβάρη σχετικά πρόσφατα (2015) ο οποίος δυστυχώς στο κέντρο δεν κατάφερε πολλά....η υπόλοιπη Ελλάδα έχει να δει καλό Φλεβάρη από το 12 ( εννοώ να είναι σαν σύνολο ο μήνας καλός και όχι μια κακοκαιρία όπως το 2019 με την Ωκεανίδα)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

Και φτου απ' την αρχη.

"Απο βδομαδα θα βλεπουμε αλλους χαρτες"

"Οι επόμενες δύο εβδομάδες,είναι κρίσιμες"....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Αφου ζησαμε ενα νεο 2002 μεχρι χθες με την Βικη,παμε τωρα για ενα νεο 2004...

Φήμες λένε έχουν ξεκινήσει οι παραγγελίες για αλάτι από τώρα για τον Φλεβάρη. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Γιάννης μασ είπε:

Η Αθήνα είναι ίσως η μόνη περιοχή που είδε δυνατό Φλεβάρη σχετικά πρόσφατα (2015) ο οποίος δυστυχώς στο κέντρο δεν κατάφερε πολλά....η υπόλοιπη Ελλάδα έχει να δει καλό Φλεβάρη από το 12 ( εννοώ να είναι σαν σύνολο ο μήνας καλός και όχι μια κακοκαιρία όπως το 2019 με την Ωκεανίδα)

Η Αθηνα και τα προαστια της εχουν να δουν καλο χιονι 13 χρονια.Ολα τ'αλλα ειναι να 'χαμε να λεγαμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάπου αρχές Φλεβάρη έρχεται ο ιστορικός για Αθήνα, τα μοντέλα θα αρχίσουν το δείχνουν μετά της 26 του μήνα. Υπομονή τώρα με νότια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 minutes ago, Athinaios said:

ενω τα παντα βλεπουν ζεστη υπαρχουν 4 σεναρια 28+9+12+14 του gfs που βλεπουν ψυχος τελη ιανουαριου αφηνουν ελπιδες για τα επομενα ραν..

gens-28-1-252.png

Μακρια απο αυτη τη διαταξη θυμιζει λεανδρος νουμερο 2 .... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φλεβαρης: περιεργος μηνας, εχει και πολλους ανυπαρκτους  απριλιατικους εκπροσωπους και πολλους ειτε πολυ ψυχρους συνολικα(πχ 1929,1983,1985,2003)αλλα κ με ιστορικες φωτοβολιδες ( πχ 2004,2008) κ αλλους αξιοπρεπεστατους συνολικα με 2 καλους αυλωνες(2006,2015)...γενικα ειναι ο πιο κυκλοθυμικος χειμερινος μηνας αλλα αν κολλησει η κυκλοφορια μπορει να εχει παρατεταμενα μεγαλα κρυα..η αντιστροφα παρατεταμενους νοτιαδες...

Επεξεργάστηκε από geornik
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Η Αθηνα και τα προαστια της εχουν να δουν καλο χιονι 13 χρονια.Ολα τ'αλλα ειναι να 'χαμε να λεγαμε

Τα ΒΑ κατι ειδαν με Τηλεμαχο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Η Αθηνα και τα προαστια της εχουν να δουν καλο χιονι 13 χρονια.Ολα τ'αλλα ειναι να 'χαμε να λεγαμε

Χιόνιζε παλιά τελικά ρε ή ήταν οι γνωστές υπερβολές των δημοσιογράφων και σκηνοθετικά τρικςςςςς ; Εγώ ειναι νέος στην Αττική,μόλις 12 χρόνια . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, geornik είπε:

Τα ΒΑ κατι ειδαν με Τηλεμαχο

Δε λεω για τα υπερβορεια.Τα 15ποντα στην κηφισια δεν ειναι δα και τιποτα σπουδαιο...ή μαλλον δεν ήταν παλια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Χιόνιζε παλιά τελικά ρε ή ήταν οι γνωστές υπερβολές των δημοσιογράφων και σκηνοθετικά τρικςςςςς ; Εγώ ειναι νέος στην Αττική,μόλις 12 χρόνια . 

Ηρθες εσυ μαλλον και μας γκαντεμιασες ρε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, oldboy332 said:

Χιόνιζε παλιά τελικά ρε ή ήταν οι γνωστές υπερβολές των δημοσιογράφων και σκηνοθετικά τρικςςςςς ; Εγώ ειναι νέος στην Αττική,μόλις 12 χρόνια . 

Εγώ μεγάλωσα Αττική και είμαι στα late 30's μου. Εδώ στα νπ με εξαίρεση την περίοδο 2002-2008 το κλασικό χιόνισμα είναι αυτό που ρίχνει το πιάνει σε εύκολες επιφάνειες, παλεύει να το πιάσει δρόμο κ δεν τα καταφέρνει κ όλα λιώνουν σε λίγες ώρες. Αυτό μου φαίνεται το πιο κλασικό και αντιπροσωπευτικό χιόνισμα στη περιοχή. Αναιμικό κ για λίγες ώρες. Κακά τα ψέματα για τα πεδινά της Αθήνας αυτός είναι ο κλασικός χιονιάς. Ειδικά στα νπ. Αμέτρητες φορές που Κηφισιά κ πάνω γ@μιέται στο χιόνι και εμείς εδώ παλεύουμε με χιονόνερα και αν. Αυτή είναι η νόρμα των περισσότερων πεδινών από κέντρο και νοτιότερα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδια λιγο την προσοχη σας οσον αφορα καποιους χαρακτηρισμους που μπορει να δινονται με καλη διαθεση και οχι για να προσβαλλουν καποιον  αλλα να εκλαμβανοντε ως προσβολη.Πχ καποιος χαρακτηρισμος που μπορει να δοθει σε μια αποτυχημενη κακοκαιρια με μια συγκεκριμενη λεξη μπορει να την εκλαβει καποιος ως προσβολη για συγκεκριμενη κατηγορια ανθρωπων με διαφορετικο σεξουαλικο προσανατολισμο.Ειχα μια τετοια αναφορα οποτε λιγο την προσοχη σας...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...