Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

31 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

O κλασσικος βορειοελλαδιτικος σταματαει στα μαλγαρα. Αλλα επειδη ειμαι χουβαρντας δεχομαι δεν ψαχνω αυτο. Και το 2001 αλλωστε χιονισε σε ολη την ελλαδα. Ο μονος πραγματικα πανελλαδικος χιονιας

Για πες μας και έναν κλασικό βορειοελλαδίτικο που σταμάτησε στα Μάλγαρα ???

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Και ένας χιονιάς τριών Νομών μέχρι το κύμα λείπει εδώ και χρόνια. Να ρίχνει τούφες σε Χαλκίδα Αθήνα Θήβα. 😎

Εγω το μονο που βλεπω Νικολα μου ειναι χανω τουφες απο τα μαλλια μου σε καθε ψυχρη εισβολη που μενω με το ....αχ...🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

Κανενα ενδιαφέρον προς το παρών στους χάρτες..Μακάρι να έχουμε 1-2 ευκαιρίες ακομα. 

Να σου πω την αληθεια εγω το γλυκοκοιταω αυτο στις 27..😋😋🍟🍔

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, giannis_salonica είπε:

Για πες μας και έναν κλασικό βορειοελλαδίτικο που σταμάτησε στα Μάλγαρα ???

εγω παντως ξερω πολλους που δεν ειχαν να πληρωσουν τα διοδια  και εστριψαν για κλειδι και αλεξανδρεια...χαχαχαχα...παμε παιο τωρα γιατι εχουμε υποψια αυλωνα β.δυτικης ελλαδος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, GEORGE SNOWMAN είπε:

Να σου πω την αληθεια εγω το γλυκοκοιταω αυτο στις 27..😋😋🍟🍔

ΜΙΧΑΗΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ....!!!!!θελει να σου παρει τον αυλωνα....🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

ΜΙΧΑΗΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ....!!!!!θελει να σου παρει τον αυλωνα....🤣

Χαχα. Έχει δύο σκέλη ρε. Άνετα βγαίνουν και τα 2. Αλλά θα το διεκδικήσω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

O κλασσικος βορειοελλαδιτικος σταματαει στα μαλγαρα. Αλλα επειδη ειμαι χουβαρντας δεχομαι δεν ψαχνω αυτο. Και το 2001 αλλωστε χιονισε σε ολη την ελλαδα. Ο μονος πραγματικα πανελλαδικος χιονιας

Το 2001 οντως ειναι ο πιο καθολικος μεγαλος χιονιας που θυμαμαι κεντροβορειος και κεντρικου κ Βορειου Αιγαιου...χωρις νυφιτσες δευτερο χαμηλο κτλ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Χαχα. Έχει δύο σκέλη ρε. Άνετα βγαίνουν και τα 2. Αλλά θα το διεκδικήσω 

Ετσι,μην εμπιστευεσαι τις ψευτοσυμμαχιες του κοπρου.😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

46 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Και ένας χιονιάς τριών Νομών μέχρι το κύμα λείπει εδώ και χρόνια. Να ρίχνει τούφες σε Χαλκίδα Αθήνα Θήβα. 😎

Η Θήβα τα έχει δει κ με το παραπάνω... Χαλκίδα-Αθήνα... χιονιάς αυτών των δυο κ θάψιμο όπως το 08!!!
 

Ειναι πολλά τα πέτρινα χρόνια! 

Επεξεργάστηκε από Άγγελος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Να σου πω την αληθεια εγω το γλυκοκοιταω αυτο στις 27..😋😋🍟🍔

Δεν μου γεμίζει ετσι όπως το βλέπω το ματι για κάτι δυνατο για μας τους “χαμηλουυς” με βροχές πάλι θα τη βγάλουμε. Για σενα λουκούμι πιθανον θα ειναι 😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κρατάω την βελτίωση του Ευρωπαίου και πάμε παρακάτω. Έτσι και αλλιώς, δεν υπάρχει συγκεκριμένο μοντέλο που μπορώ να εμπιστευτώ παραπάνω. Επιπλέον, δεν νομίζω ότι μπορούμε να πούμε πάρουμε πολλά πράγματα πέρα από ολιγοωρη παπλαμουδα. Η οποία δεν θα είναι καν ορίτζιναλ, αφού έχει βορειοδυτικό όχι νοτιοδυτικό. 

Εγώ θέλω να βγει κέντροβορειο χαμηλό σαν δεύτερη φάση, απλά σχετικά δυτικά, γιατί έτσι και αλλιώς δεν φτάνουν οι θερμοκρασίες για πεδινά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, stathis2b είπε:

Δεν μου γεμίζει ετσι όπως το βλέπω το ματι για κάτι δυνατο για μας τους “χαμηλουυς” με βροχές πάλι θα τη βγάλουμε. Για σενα λουκούμι πιθανον θα ειναι 😀

Ναι για τα ψηλα μιλαω...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Beach-snow NG είπε:

Κάνε υπομονή Σάκαρε, μπας και το έχουμε αυτό παρακάτω.....κι αν όχι σε τόσο βαθμό σε σένα (που το εύχομαι), θα έρθεις 1000% εδώ σε μένα ή και πιο πάνω και θα το κάνουμε μαζί....λυτρωτικό!!!

Ολοι λεμε για λευκο Συνταγμα. Η κατάντια όμως της πόλης δεν φα΄νεται εκεί αλλά στην "απαξίωση" των κλασσικών ΒΠ. Πχ το 2004 και το 06 στο κέντρο έκανε ελάχιστα πράγματα. Για να μην πώ ακόμα και το 2002. Αλλα στα ΒΠ και στα περιξ ακόμα του κέντρου (Ζωγράφου, Ηλιούπολη) έγινε χαμός! Δλδ απο 150μ και πάνω. 

Τώρα, πάνε και αυτά. Ελπίζουμε να μας αποζημιώσει ο Φλεβάρης. 

Τέλος πάντων. Το ερώτημα για εμένα ειναι το εξής (και το κλείνω εδώ ζητώντας συγγνώμη απο τα παιδιά απο άλλες περιοχές): 

Ημαστε πράγματι άτυχοι; Η απλά μειώθηκε η συχνοτητα των καταβάσεων; Η ΚΑΙ τα δύο; Δεν μου αρέσουν οι μεταφυσικές ερμηνειες σε επίπεδο καιρού. Θέλω λοιπόν, αν γνωρίζει κάποιος ππερισσότερο σχετικός απο εμένα να μας πει αν μειώθηκαν οι καταβάσεις. Εγώ νομίζω πως ΝΑΙ. Οπως ειπε και χθες ο φίλος απο Ελευσίνα που ξέρει περισσότερα απο εμένα!

Αυτά...

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, menidi είπε:

Πχ το 2004 και το 06 στο κέντρο έκανε ελάχιστα πράγματα.

Δε θυμασαι καλα.Το 2004 ηταν επος για ολον τον νομο με σημαντικα στρωσιματα ως πειραια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Δε θυμασαι καλα.Το 2004 ηταν επος για ολον τον νομο με σημαντικα στρωσιματα ως πειραια

10 πόντους το πολύ θυμάμαι απο κέντρο και κάτω. Διόρθωσε με Γιωργο αν κάνω λάθος

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

εγω παντως ξερω πολλους που δεν ειχαν να πληρωσουν τα διοδια  και εστριψαν για κλειδι και αλεξανδρεια...χαχαχαχα...παμε παιο τωρα γιατι εχουμε υποψια αυλωνα β.δυτικης ελλαδος

Χμμ😋😂 έτσι στρίβουν πίσω και μας θάβουν εδω πέρα αυτοί οι χρονιάδες !!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το προβλημα στο λεκανοπεδιο την τελευταια πετρινη δεκαετια ειναι κυριως κατω των 400μ...με εξαιρεση  τον Τηλεμαχο ισως...ολα τα αλλα ειχαν καποια θεματα για τα ΒΠ κατω των 400μ...παλιοτερα επαιζε πιο συχνα το χιονοοριο των 200-250μ που πλεον το βλεπουμε σπανια...

Επεξεργάστηκε από geornik
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, menidi είπε:

Ολοι λεμε για λευκο Συνταγμα. Η κατάντια όμως της πόλης δεν φα΄νεται εκεί αλλά στην "απαξίωση" των κλασσικών ΒΠ. Πχ το 2004 και το 06 στο κέντρο έκανε ελάχιστα πράγματα. Για να μην πώ ακόμα και το 2002. Αλλα στα ΒΠ και στα περιξ ακόμα του κέντρου (Ζωγράφου, Ηλιούπολη) έγινε χαμός! Δλδ απο 150μ και πάνω. 

Τώρα, πάνε και αυτά. Ελπίζουμε να μας αποζημιώσει ο Φλεβάρης. 

Τέλος πάντων. Το ερώτημα για εμένα ειναι το εξής (και το κλείνω εδώ ζητώντας συγγνώμη απο τα παιδιά απο άλλες περιοχές): 

Ημαστε πράγματι άτυχοι; Η απλά μειώθηκε η συχνοτητα των καταβάσεων; Η ΚΑΙ τα δύο; Δεν μου αρέσουν οι μεταφυσικές ερμηνειες σε επίπεδο καιρού. Θέλω λοιπόν, αν γνωρίζει κάποιος ππερισσότερο σχετικός απο εμένα να μας πει αν μειώθηκαν οι καταβάσεις. Εγώ νομίζω πως ΝΑΙ. Οπως ειπε και χθες ο φίλος απο Ελευσίνα που ξέρει περισσότερα απο εμένα!

Αυτά...

Με αγάπη κ φιλικά ,αν όντως δεν γνωρίζεις, πάρε με τηλέφωνο να τα πούμε. Υπάρχουν πολλές απόψεις επιστημονικές πάντα! (Στείλε μου π.μ.)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ΝΕΦΟΣΚΕΠΗΣ είπε:

Με αγάπη κ φιλικά ,αν όντως δεν γνωρίζεις, πάρε με τηλέφωνο να τα πούμε. Υπάρχουν πολλές απόψεις επιστημονικές πάντα! (Στείλε μου π.μ.)

Ναι δεν γνωρίζω. Ειλικρινά. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, menidi είπε:

10 πόντους θυμάμαι απο κέντρο και κάτω. Διόρθωσε με Γιωργο αν κάνω λάθος

Ουτε 10...Απλα εκεινη την μερα ξεκινησαμε με 16 βαθμους και 6 το απογευμα,ειχε 1.5 βαθμο πετραλωνα και αρχισε κατευθειαν με χιονοχαλαζο..Το εντυπωσιακο ηταν η πτωση της Τ και η μπουκα..Η χιονοστρωση 7-8 ποντοι...Το 2008 ηταν το κορυφαιο για κεντρο και δυτικα..Στο σπιτι μου στα πετραλωνα μεσα στον δρομο ειχα 17 ποντους και 20-25 στις γνωστες επιφανειες..Ειχε βγαλει και ηλεκτρικα στην αρχη...Το 2004..Ειχαν σκασει 2-3 κεραυνοι...Ασυλληπτα πραγματα..Χαιρομαι που τα εζησα..Και τα αναπολω...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...