Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως κάποια παιδιά από εδώ κάτω, και μάλιστα γνωστες, όχι άσχετοι σαν εμένα, έχουν αφήσει ένα παράθυρο για τις 27-28. Για κάτι καλό στη χώρα. Χωρίς να αποκλείουν και την έκπληξη για Αττική. 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισης δειτε και διαγραμματα για 27 Γεναρη ενω πριν δυο μερες δεν εδειχνε καν αυτο το σημειο καμπης.. Και ειμαστε και 7 μερες πισω.. Αρα ολοι αφηνουμε παραθυρακι @menidi

Diagramme GEFS

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

γροιλανδικός δε φαίνεται ακόμα,αλλά είναι πολύ θετικό ότι παρότι θα έχουμε 2-3 τυφώνες τον έναν μετά τον άλλο στον ατλαντικό την επόμενη βδομάδα, οι πολύ υψηλές πιέσεις στη γροιλανδία (1050+hpa) παραμένουν εκεί. θέλουμε οπωσδήποτε εμφάνιση γροιλανδικού για αρχή ώστε να παίζουμε στο δυτικό τμήμα του χάρτη όταν και αν σηκωθεί ο αζορικός 

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

η υπογραφη σου μεχρι τα μεσα της επομεμης εβδομαδας θα αποτελει γεγονος Μιχαλη!

πας για αλλα στο ειπα, εβαλες χαμηλα τον πηχη!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

κατά τα άλλα από αύριο σταματάνε επιτέλους τα αχρείαστα κρύα εδώ πέρα,λογικά θα έχουμε διψήφια μέγιστη κιόλας και το σκ θα χτυπήσουμε 15+ που ίσως έχουμε και καμιά ψιχάλα ή ασθενή βροχή άνευ σημασίας βέβαια και οι οποίες δεν θα εμποδίσουν και τόσο τη θερμοκρασία να ανέβει αρκετά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

θεσσαλονίκη η πιο πρόσφατη χιονόπτωση με αυλώνα από τα ΒΔ ήταν το 2014 που χιόνισε και έστρωσε μέχρι το δρόμο στο λευκό πύργο με το 0 στα 850

archives-2014-1-26-0-0.png?

τότε βέβαια είχαμε πολύ έντονη μεταφορά επιφανειακού κρύου λόγω του κάτι σαν σκανιναβικοσιβηρικού,τώρα θα έχουμε χαμηλότερες θερμοκρασίες στα 850. προφανώς όσο ελπίζουμε δεν θα αφήσω τίποτα να πέσει κάτω,υπάρχουν πολλά σενάρια στα ανσάμπλ με -5 ή εκεί τριγύρω για τις 26 και το 18αρι μάλλον προς κάτι τέτοιο θα  πάει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

......ΩΧΩΧΩΧΩΧΩΧΩΧ

με το βαγγέλη μπορείς να τα βρήκατε,εμένα να με ξεχάσεις. μπήκε στο μάτι μου η 26η

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, salonikatasos είπε:

με το βαγγέλη μπορείς να τα βρήκατε,εμένα να με ξεχάσεις. μπήκε στο μάτι μου η 26η

Τέλεια πάμε για κέντροβορειο λοιπόν. Χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Τέλεια πάμε για κέντροβορειο λοιπόν. Χαχαχα

έχει ένα και για δυτικά βουνά στις 25. εμένα το δεύτερο χαμηλό που βγάζει όσο πάει ανατολικά ο αυλώνας με ενδιαφέρει την επόμενη μέρα γιατί εκείνο θα βγει νοτιότερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

200 χιλιόμετρα νοτιότερα αυτή την διάταξη του 18αριου και μιλάμε για άγρια δυτική καιρική τσ@ντ.τελειο Ραν, αύριο δεν θα υοαρχει καν.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, salonikatasos είπε:

έχει ένα και για δυτικά βουνά στις 25. εμένα το δεύτερο χαμηλό που βγάζει όσο πάει ανατολικά ο αυλώνας με ενδιαφέρει την επόμενη μέρα γιατί εκείνο θα βγει νοτιότερα

Το ξέρω ρε. Μεταξύ μας, αυτό είναι το πιθανότερο σενάριο. Δηλαδή κάτι σαν το Τζεμ, απλά με το δεύτερο χαμηλό δυτικότερα, το θεωρώ πολύ πιο εφικτό από αυτό που έβγαλε το 18αρι του τζίφου. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πολύ ωραία και τα ανσάμπλ. προς το παρόν χωρίς υετό φυσικά γιατί ρίχνουν τον αυλώνα πάνω μας και σε αυτή την περίπτωση η θεσσαλονίκη βλέπει 0 χιλιοστά. αλλά σε σχέση με το 12αρι χαώδης διαφορά ως προς τη στροφή σε πολύ πιο δυτικά σενάρια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

53 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

gens-7-0-168.png

ο πιο αστείος χάρτης που έχω δει

Μαύρο χιονουετο στον Όλυμπο, τρομακτική διάταξη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εριξε θερμοκρασιες 26-27-28 του μηνα το 0αρι gfs σε σχεση με το 18αρι και εβαλε λιγο υετο βελτιωση στα επομενα και ολο και κατι ισως γινει..

gfs-1-174.png

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...