Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Weather xanthi είπε:

Επειδή είμαι μικρός συγκριτικά με εσάς γενικά δεν έχω ζήσει χιόνιαδες παλιούς στην Ξάνθη πάνω από 15 εκατοστά χιονι δεν έχω δει 

Έχω δει Ξάνθη με 1 μέτρο χιόνι δε λέω τίποτα άλλο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Χαχα ναι ρε. Το θέμα ξεκαθαρίζω δεν αφορά το απόλυτο στρώσιμο μέσα στην πόλη. Αλλά το μέγεθος της νιφάδας που θα είναι σαν ογκόλιθοι! Και φυσικά η πυκνότητα χιονόπτωσης. Ο μόνος λόγος που δεν έχουμε μεγαλύτερα στρωσίδια είναι ότι δυστυχώς με τέτοιον καιρό, έχουμε θετικές Τ. Αλλά ως Γιαννιώτης μετράει άπειρα και το τοπίο. Με τέτοιο χιόνι, θα δεις πραγματικό κουραμπιέ τα βουνά, και όχι αυτό το μπεζοειδές, που σε λίγες μέρες άνετα φεύγει. χεχεχε. Το 2015 ήταν ένα όνειρο φίλε! Και ήταν κα στα τελευταία της η διάταξη. Φαντάσου να είναι στα μέσα της. Μου τρέχουν τα σάλια.

Χαχα Κώστα ένα πράγμα εύχομαι εγώ. ΝΑ ΜΗΝ ΔΕΙ ΚΑΛΟ ΧΙΟΝΙ Η ΛΑΡΙΣΑ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 11/2  ΧΑΧΑΧΑ

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα! Ας πάμε πρώτα προς λογική παιου κ τα βρίσκουμε μετά. Πολύ μόνος είναι βέβαια αλλά επιμένει. Για να δούμε. Ενημερώστε οι γνωστοί μετα κ για τα ενσεμπλς του να δούμε πόσο κ αν αλλάξανε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μιχαηλ θα μου επιτρεψεις να παρω πιο ουδετερη θεση οχι τοσο για την θεσσαλονικη που βλεπει αλλη μια πετσα ισως και γιγας αλλα γιατι παιζει χοντρα η θρακη οποτε καταλαβαινεις ...😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, geopithis είπε:

Καλημέρα! Ας πάμε πρώτα προς λογική παιου κ τα βρίσκουμε μετά. Πολύ μόνος είναι βέβαια αλλά επιμένει. Για να δούμε. Ενημερώστε οι γνωστοί μετα κ για τα ενσεμπλς του να δούμε πόσο κ αν αλλάξανε.

και το γαλλικο νομιζω οτι ειναι μαζι του...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

προβλημα η Αττικη με τον υετο παλι ενω θερμοκρασιες υπαρχουν για χιονια..ισως βελτιωθει στην συνεχεια..κ' αν τρεχει σωστα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Ο παίος στις 144 ώρες μας χιονίζει!

Θανάση μην ασχολείσαι πρέπει να αλλάξει πολυ για να χιονισουμε ολοι οσοι ειμαστε απο Θεσσαλονίκη και δυτικοτερα

Μόνο ανατολικη μακεδονια θρακη ελπίζουν.. 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

προσωπικα αρχιζω να πιστευω πλεον οτι το πρωτο 5μερο του φλεβαρη θα κατεβει κατι πολυ δυνατο...αυτα τα λεμε το απογευμα για να δουμε αν θα επιμενει το ευρωπαικο το οποιο εξακολουθω να το βρισκω δυσκολο σαν σεναριο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

προσωπικα αρχιζω να πιστευω πλεον οτι το πρωτο 5μερο του φλεβαρη θα κατεβει κατι πολυ δυνατο...αυτα τα λεμε το απογευμα για να δουμε αν θα επιμενει το ευρωπαικο το οποιο εξακολουθω να το βρισκω δυσκολο σαν σεναριο.

Δεν δείχνει κάτι τέτοιο όμως ο τζίφος... Αντικυκλώνες έβγαλε στη Β καρτελα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα, ας μιλήσω αποκλειστικά για την Ήπειρο συνολικά τα τρεξίματα είναι εμφανώς βελτιωμένα, μόνο το ευρωπαϊκό έμεινε, να αλλάξει, αν και έκανε ήδη αλλαγή. Θέλει και αλλο.

Α και το αικον επίσης.. ο πρηχτης.

Τζιφός παράλληλο ουκμο Τζεμ ναβτζεμ, γαλλικό, όλα μας βγάζουν με παραλλαγές χιονια.

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

και το γαλλικο νομιζω οτι ειναι μαζι του...

Ευτυχώς οι ώρες που μας νοιάζουν αρχικά μπας και δεν είναι τρομακτικά μακριά. Οπότε ή περιμένουμε καναδυο ακόμα μέχρι απόγευμα/αύριο να πάνε προς αυλωνα παιου ή τον παιο να μας χαιρετήσει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ενα τετοιο σαν το 1976 θελω να κανει ο φεβρουαριος του 2021 κατι τετοια δινουν καλα χιονια στην Αττικη και οχι μονο..

archives-1976-2-8-0-0.png

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλημερα σε ολους...α ρε ευρωπαιε τι μας κανεις!!! με τον πονο μας παιζεις;; αυτο το χαμηλο το περιμενουμε χρονια κ χρονακια!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τον μέσο όρο του Ευρωπαίου στις 144 τον είδε κανείς???νομίζω έχει πολύ καλό σενάριο 

EDM1-144.gif

Επεξεργάστηκε από thanossnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανσαμπ ευρωπαιου..αυστηρά θρακη και κυρίως Έβρος....Στα ανσαμπλ ευρωπαιου ο Έβρος εχεξ πανω απ 70 τοις εκατο πιθανοτητες για δυνατο χιονια.και η υποιπηνθρακη γυρω στο 40 τοις εκατο.ολοι οι υπόλοιποι εχουμε κατω απο 20 τοις εκατο...ανάλογα που βγάνει το χαμηλο.. έχει και 3, 4 σεναρια προσηνεμα 

Επίσης τα ανσαμπλ τζεμ πηγαν προς τον ευρωπαιο

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα! Πραγματικα εντυπωσιακα αυτα που δινει ο ευρωπαιος! Ειναι νωρις ακομα βεβαια...ευχομαι να εδραιωθει και δυνητικα μπορει να δωσει ιστορικο θαψιμο για Ανατολικη Μακεδονια και Θρακη!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

35 λεπτά πριν, Άγγελος είπε:

Μακαρονάδα τα ensembles του GFS για μετά τις 27...ενώ αποτελούν τα θερμότερα σενάρια κύριο και παράλληλο! 

E4ADAF60-101D-4883-92F1-FC097A631ACF.gif

Δεν υπάρχουν όμως σενάρια για χιόνι. Δυστυχώς!! Ούτε καν γράμμουλες με -8 δεν βλέπουμε στο διάγραμμα. Βέβαια.....gfs είναι αυτό. Μέσα σε 2 τρεξίματα μπορεί να σου βγάλει ψυχρή εισβολή και ΜΟ -3. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...