Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην προηγούμενη κακοκαιρία κ Έβρος δεν είδε τίποτα σε αυτή τώρα τα δίνει όλα και με το παραπάνω , απίστευτες ποσότητες δίνει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Athinaios είπε:

συγνωμη αλλα γιατι μου σβησατε που ανεβασα για την εμυ για τον καιρο? για ποιον λογο? εβαλα και οτι ειναι πηγη απο εμυ τωρα ειστε λαθος οποιος αδμιν το εσβησε να μου πει τον λογο

Ηρεμησε ρε αγορι μου που θα κρινεις εσυ οτι οι Admin ειναι λαθος. Χαλαρωσε λιγο.Λιγο σεβασμο ειδικα στους υπευθυνους αυτου του forum που κανουν το παν για να υπαρχει ομαλοτητα εδω μεσα. Οι εποχες που που ζησαμε σε αλλο forum εχουν περασει ανεπιστρεπτί. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Γιάννης Μυλωνάς είπε:

Τεό....νομίζω το συγκεκριμένο είναι από 12 13 Φλεβάρη 2004 .... τσικνοπέμπτη

Ρε Γιαννη εχει δικιο ρε φιλε.Λαθος μου παιδια,Ακυρη η φωτο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε αλλες εποχές στις ωρες αυτές θα  παίρναμε το κλειδί και θα το πετάγαμε στη θαλασσα. Τώρα όχι κλειδί,  αλλά όλα  ξεκλείδωτα  μέχρι δυο 24ωρα πριν. Τεσπα, καλό για το ματι αλλά μέχρι εκεί 

Επεξεργάστηκε από stathis2b
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, freeze είπε:

Να φανταστώ κανείς δεν θέλει τώρα να το δώσει κάπου αλλού ....😂

Ε καλά...εμείς εδώ οι πειναλεοι, τι να δώσουμε βρε; Άσε που ακόμα είναι πολλή μακριά!!

Ουκ αν λάβεις παρά του μη έχοντος. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, bouasss είπε:

Ηρεμησε ρε αγορι μου που θα κρινεις εσυ οτι οι Admin ειναι λαθος. Χαλαρωσε λιγο.Λιγο σεβασμο ειδικα στους υπευθυνους αυτου του forum που κανουν το παν για να υπαρχει ομαλοτητα εδω μεσα. Οι εποχες που που ζησαμε σε αλλο forum εχουν περασει ανεπιστρεπτί. 

γιατι  επειδη ανεβασα για την εμυ? πριν λιγες μερες το ανεβασε και αλλος αλλα δεν του ειπαν κατι λες και εκανα κατι σοβαρο 

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λοιπον οσο αφορα το ευρωπαικο...επειδη ειναι αυτο που ακολουθω χρονια τωρα μαζι φυσικα και με τα υπολοιπα αλλα παντα κοιτας τον πρωτο..δεν εχει νοημα να κοιτας το κυριο ραν μονο και να λες για τουμπεςκλπ..τα ενς του ευρωπαικου ειναι οδηγος παντα ασχετος του κυριου..στον λεανδρο τα ενς ηταν μπεροναρισμενα απο τις 8 του μηνα σε μεγαλα ποσοστα στην εξελιξη...τα πρωινα του ενς δειχναν 70 τις εκατο χιονια χαμηλα ειτε προσηνεμα ειτε βορεια για 27 το κυριο του τρεξιμο ειναι μια συνεχεια αυτων..τωρα τι θα γινει ειναι νωρις ακομα αλλα συνεχισουν μεχρι σαββατο αυτα τα ποσοτα καποιοι θα το δουν σιγουρα το χιονι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Κάνε κάτι να χιονίστει η Ήπειρος Βαγγέλη! 

τι αλλο να κανω?βλεπω τετοιους χαρτες και ακομη ειμαι ψυχραιμος..οσο το διωχνω και το φτυνω τοσο κολαει...χαχαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Λοιπον οσο αφορα το ευρωπαικο...επειδη ειναι αυτο που ακολουθω χρονια τωρα μαζι φυσικα και με τα υπολοιπα αλλα παντα κοιτας τον πρωτο..δεν εχει νοημα να κοιτας το κυριο ραν μονο και να λες για τουμπεςκλπ..τα ενς του ευρωπαικου ειναι οδηγος παντα ασχετος του κυριου..στον λεανδρο τα ενς ηταν μπεροναρισμενα απο τις 8 του μηνα σε μεγαλα ποσοστα στην εξελιξη...τα πρωινα του ενς δειχναν 70 τις εκατο χιονια χαμηλα ειτε προσηνεμα ειτε βορεια για 27 το κυριο του τρεξιμο ειναι μια συνεχεια αυτων..τωρα τι θα γινει ειναι νωρις ακομα αλλα συνεχισουν μεχρι σαββατο αυτα τα ποσοτα καποιοι θα το δουν σιγουρα το χιονι

Και εκεί που έλεγα το βράδυ να κοιμηθώ νωρίς θα κάτσω να δω τζίφο. Επίτηδες το κάνεις ; Χαχαχ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε αυτές τις ώρες εννοείται μόνο ανσάμπλ....κανένας και για πουθενά δεν πρέπει να το παίρνει της μετρητοίς από τώρα τόσο μακριά...ας κρατηθεί η ίδια λογική στη διάταξη και στα αυριανά τρεξίματα και μετά θα αρχίσουμε να συζητάμε....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Ρε Γιαννη εχει δικιο ρε φιλε.Λαθος μου παιδια,Ακυρη η φωτο.

Σιγά μωρέ,😂....αααα ήταν και χιονιάς Άνδρου Σκύρου και Σποράδων  ο συγκεκριμένος.....22-1-04

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Και εκεί που έλεγα το βράδυ να κοιμηθώ νωρίς θα κάτσω να δω τζίφο. Επίτηδες το κάνεις ; Χαχαχ 

Νικοκα μη το κοιτας ειναι τσαιρκο αν αλλξεξ θα αλλξει 3 μερες πριν...κοιτα κατευθειαν ευρωπαιο αυριο το πρωι να δεις αν συνεχιζει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Δεν θέλω να το στρώσει. Αλλα θέλω έτσι 5 ώρες να ρίχνει τούφες με 0 βαθμούς. Απόλαυση θα ναι. 

Αμα γίνει αυτό θα το στρωσει θες δε θες Νικόλα χαχαχχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τελος παντων δεν ξεσηκωνομαι ακομη γιατι το θεωρω αδιανοητο ενας αυλωνας του -8 να κανει καθετες κινησεις και μετα οριζοντιες λες και ειναι η κομανετσι ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως το μέσο σε σεναρια τζιφου ευρωπαιου τζεμ για ν αλεμε την αληθεια επακριβως ειναι ενα χαμηλο αρκετα πιο βορεια και δυτικα απο του ευρωπαιου με οριακά χιονια σε μακεδονια...Αλλά να δούμε μηπως τα τραβήξει ολα το ευρωπαικο

Μιλάω βαση των ανσαμπλ τους οχι για τα κυρια

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Νικοκα μη το κοιτας ειναι τσαιρκο αν αλλξεξ θα αλλξει 3 μερες πριν...κοιτα κατευθειαν ευρωπαιο αυριο το πρωι να δεις αν συνεχιζει

Βλέπεις αυτή την διάταξη και σκέφτεσαι αν είχε ένα μείον 7 σε εμας. Μια τρίωρη με πεντάωρη Στούπα θελω.  Όχι στρωσιδια. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Weather xanthi είπε:

Καλησπέρα παιδιά λείπω πολλές ώρες δεν έχω δει τίποτα τι γίνεται για εδώ θα δούμε χιονι; 

με ευρωπαιο θα το λες και στα εγγονια σου...χαχαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Δεν θέλω να το στρώσει. Αλλα θέλω έτσι 5 ώρες να ρίχνει τούφες με 0 βαθμούς. Απόλαυση θα ναι. 

Ε αν γίνει αυτό θα το στρώσει θες δε θες 😛

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επομένως, με το φτωχό μου το μυαλό, αυτό που καταλαβαίνω είναι το εξής: 

Για χιόνι εδώ στο λεκανοπέδιο, σύμφωνα πάντα με αυτό το ραν, τα έχουμε ΟΛΑ εκτός από την τέλεια θερμοκρασία στα 850. 

Δλδ σούπερ 500αρι, εξαιρετικο πάχος ατμόσφαιρας, χαμηλό με πλούσιο υετό, ΒΔ ρεύμα και το μόνο που λείπει είναι να πέσει 1 βαθμό στα 850 για να μιλήσουμε για χιόνι καλό και από κέντρο και κάτω. Δλδ με βάση αυτό το ραν μιλάμε για καλό χιόνι 200μ και πάνω και εξαιρετικό χιόνι από 300-400 και πανω. 

Σωστά; Τι λένε οι πιο "ειδικοί"?

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...