Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα! Μια μικρη σουμα για την περιοχη μας:

Για 3 συνεχομενες μερες το ευρωπαικο επιμενει για θαψιμο Αν. Μακεδονιας και Θρακης

Το τζεμ αντιστοιχα πολυ καλο αλλα κακα τα ensembles

UKMO ηταν καλο...χαλασε αρκετα χθες

GFS ειναι εντελως αλλου, παρα πολυ ανατολικα ο αυλωνας και το αντιστοιχο χαμηλο

Τα μικροτερα μοντελα προσωπικα δε με ενδιαφερουν.

Παροτι εχουμε μαζι μας το θεωρητικα καλυτερο μοντελο και οι 120 ωρες δεν ειναι δα και τοσο μακρια, αν δεν αλλαξει συντομα και δραστικα ο τζιφος παραμενω συγκρατημενος.

Τωρα αν ολα πανε καλα, να εχουμε υποψιν οτι ενα μερος του υετου στην αρχη για 6-12 ωρες στα πεδινα θα χαθει σε βροχη ή χιονονερο. Δε με χαλαει καθολου...μη πω μαλιστα πως ειναι και δειγμα μεγαλου χιονια για εδω. Περιμενω με αγωνια τα 12αρια σημερα, θα αρχισουν να ξεκαθαριζουν τα πραγματα.

 

Επεξεργάστηκε από Vamon
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Χειμωνας είπε:

Παρεμπιπτόντως,Τζεμ επιμένει και κάποια Ασαμπλς τζίφου φωτιά....

Ναι καπως σαν να βελτιωθηκαν...θελουμε κι αλλα τετοια βηματα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Kαλημερα!!!Μακαρι να βελτιωθουν τα πραγματα..Λιγο χαλασε το τζεμ,λιγο εφτιαξε ο τζιφος,καπου στη μεση θα τα βρουν..Οπως εγραψα και χθες,Θρακη και Βα Αιγαιο εχουν πιθανοτητες..Για την Αττικη το καλυτερο σεναριο που μπορει να βγει ειναι καλο νερο στα πεδινα και αρκετο χιονια σε ημιορεινες-ορεινες περιοχες...Η Αττικη οταν βλεπετε να χιονιζονται πανω απο τρεις νομοι της χωρας σε οποιαδηποτε διαταραχη ειναι καταδικασμενη..Τα πεδινα της τουλαχιστον.Οποτε χαλαρα..Παμε για φλεβαρη εαν θελησει κατι σε Παναττικο επιπεδο...Και αφου ο νομος μας δεν μπορει,ας βγαλει δυνατο χιονι για οπουδηποτε...Απλα πραγματα...Αντε καλη δουλιτσα σε ολους..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Καλημέρα. Θα μιλήσει ο Μάρτης φέτος. Μπορεί και ο Απρίλης. 

Εκει στηρίζω όλες μου τις ελπιδες...🤣 καλημέρα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα ανσαμπλ του τζιφουλα δεν τα λες ασχημα για τα ημιορεινα εδώ αλλα ειναι 5 μερες μακρια και αυριο ανετα τα εχει εξαφανισει όλα...

Ας δουμε και παιο σε λίγο αλλα αναμενω τούμπα του κύριου σε σχεση με αυτα που έδινε εχθες.

Diagramme GEFS

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλημερα 😀.Σε λιγο λογικα θα τουμπαρει και το ευρωπαικο οσον αφορα την κεντρικη μακεδονια και δυτικοτερα και οπως ηταν και ειναι λογικο το να βγει αυλωνισκος κομανετσι με καθετες κινησεις και επι τοπου οριζοντια στροφη το βρισκω αδιανοητο.Πλεον και το τζεμ τα μαζεψε και εκτος απο την αν.μακεδονια και περισσοτερο την θρακη δε νομιζω να παρει καποιος αλλος κατι απο τον αυλωνισκο.Βεβαια το παραξενο ειναι οτι τα ανσμπλ του τζιφου εγιναν ενα κλικ καλυτερα για την θεσσαλονικη και τριγυρω οποτε ας κρατησω και μια πισινη μεχρι και τα 12αρια σημερα μπας και δεν μας το ξεκοψουν και αφησουν κανα παραθυρο για δουμε κατι προσκαιρο στυλ λεανδρου παλι για καποιες ωρες ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο τζίφος στα ανασάμπλ του άρχισε να παιρνει χαμπάρι τι παίζει.. Περιμένουμε κ κ παιο.. Το τζεμ παρέμεινε στην ίδια φιλοσοφία διάταξης.. Παμε καλα.. Νομίζω οτι σήμερα το γνωστό εκκρεμές θα πάει λίγο ανατολικα κ από αύριο πάλι σε δυτικά σενάρια... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, k _ SABBAK είπε:

Ο τζίφος στα ανασάμπλ του άρχισε να παιρνει χαμπάρι τι παίζει.. Περιμένουμε κ κ παιο.. Το τζεμ παρέμεινε στην ίδια φιλοσοφία διάταξης.. Παμε καλα.. Νομίζω οτι σήμερα το γνωστό εκκρεμές θα πάει λίγο ανατολικα κ από αύριο πάλι σε δυτικά σενάρια... 

πρωι πρωι ε?καιγεσαι εσυ..χαχαχαχαχα..καλα κανεις εσυ εχεις ελπιδες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα σε όλους. Τα ensemble του ευρωπαϊκού χθες βραδυ δείχνουν ότι λογικά σήμερα στο κύριο το χαμηλό θα κινηθεί βορειότερα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

πρωι πρωι ε?καιγεσαι εσυ..χαχαχαχαχα..καλα κανεις εσυ εχεις ελπιδες

Βαγγέλη μπορεί βγει με αυτή τη κουλή διάταξη ιστορική κακοκαιρία για εδώ... Χαχαχαχα.. Πρώτη φορά έχουμε σοβαρές ελπίδες.. Από Θεσσαλονίκη κ ανατολικά είναι φανταστική διάταξη.. Αν πανε όλα καλά κ σωστά πάμε για κακοκαιρία στυλ Μαδρίτης.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, k _ SABBAK είπε:

Βαγγέλη μπορεί βγει με αυτή τη κουλή διάταξη ιστορική κακοκαιρία για εδώ... Χαχαχαχα.. Πρώτη φορά έχουμε σοβαρές ελπίδες.. Από Θεσσαλονίκη κ ανατολικά είναι φανταστική διάταξη.. Αν πανε όλα καλά κ σωστά πάμε για κακοκαιρία στυλ Μαδρίτης.. 

στο ευχομαι κωστα και στους θρακιωτες φυσικα...😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

πρωι πρωι ε?καιγεσαι εσυ..χαχαχαχαχα..καλα κανεις εσυ εχεις ελπιδες

Καλημερες εγω για τον εφε ενα χιονακι θα το ηθελα για να με κραταει ζεστο για το 1-5  φλεβαρη που θα γινει χαμος καπου εκει χαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Καλημερες εγω για τον εφε ενα χιονακι θα το ηθελα για να με κραταει ζεστο για το 1-5  φλεβαρη που θα γινει χαμος καπου εκει χαχαχ

ε ναι!!..αρκει να εισαι στην σωστη πλευρα της πολης σου..χαχαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

ε ναι!!..αρκει να εισαι στην σωστη πλευρα της πολης σου..χαχαχαχαχα

Θα αρχισεις τα τρολ τωρα χαχαχα αυτο γινετε συνεχεια ρε χχαχαχα οποτε το εχω αποδεχτει αλλη μερα θα εξηγησω και τους λογους οταν θα ειμαστε χαλαρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Θα αρχισεις τα τρολ τωρα χαχαχα αυτο γινετε συνεχεια ρε χχαχαχα οποτε το εχω αποδεχτει αλλη μερα θα εξηγησω και τους λογους οταν θα ειμαστε χαλαρα

ναι κατα την ανοιξη οταν θα φυγουν τα χιονια 🤣ριξε μια αναλυση γιατι δεν το ηξερα αυτο το θεματακι το τοπικο που εχετε εκει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παιδες!!!απιστευτο μου φαινεται αλλα δεν το κοβω ν αλλαζει το ευρωπαικο..μη σου πω οτι θα παιζει να βγει και ακομη καλυτερο ..κοιτα απο που σκαβει 26 μεσανυχτα render-gorax-green-001-6fe5cac1a363ec1525f54343b6cc9fd8-F47H60.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...