Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, INUIT είπε:

κλειδωσα.....και περιμενω !!!!   γινονται δεκτες αλλαγες που θα αυξανουν τη διαρκεια και μονο !!!!

Diagramme GEFS

 

Ναι την διάρκεια της ξαστεριάς συμφωνώ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, INUIT είπε:

κλειδωσα.....και περιμενω !!!!   γινονται δεκτες αλλαγες που θα αυξανουν τη διαρκεια και μονο !!!!

Diagramme GEFS

 

o Στρυμωνικός μάλλον θα πάρει το αίμα του πίσω από τον Λεανδρο που μας άφησε με μια πρωινή πασπάλα .....είναι μεσα στο κόλπο πιστεύω.. Αν και δεν θα είμαι χωριό ...περιμένω φωτορεπορταζ..χαχαχ

Και στην μνήμη μου έχω μια ανάλογη κακοκαιρία που όμως ήταν Φεβρουάριος αν δεν απατωμαι ... Γρήγορο πέρασμα το βράδυ που έριχνε με θετικές Τ την καλύτερη Στούπα σε μέγεθος νιφαδας που θυμάμαι στον Σταυρό .... 

Επεξεργάστηκε από freeze
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Διαβάζω για την καλύτερη Στούπα με θετικές. Για εμένα αυτός είναι ο χειρότερος εφιάλτης. Να μη βλεπεις μπροστά σου από τη στουπαρα κ να μη μπορεί ν στρώσει. Έγινε τώρα στο Λέανδρο εδώ Αγ Στεφανο. στη 2η κ 3η μπούκα. Τελικά έχουμε πολλά βίτσια εδώ! Ο καθένας με το δικό του:) Α ρε χιονοτρελαμενοι τι τραβάμε!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Μωρη φράου αϊκονάρα δείξε τον δρομο...τι τρεξιματαρα στο 6αρι

Εσυ πήρες τζούρα από το Λέανδρο και έγινες άλλος άνθρωπος:)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

Διαβάζω για την καλύτερη Στούπα με θετικές. Για εμένα αυτός είναι ο χειρότερος εφιάλτης. Να μη βλεπεις μπροστά σου από τη στουπαρα κ να μη μπορεί ν στρώσει. Έγινε τώρα στο Λέανδρο εδώ Αγ Στεφανο. στη 2η κ 3η μπούκα. Τελικά έχουμε πολλά βίτσια εδώ! Ο καθένας με το δικό του:) Α ρε χιονοτρελαμενοι τι τραβάμε!

Έχει πολλή μεγαλη σημασια που είσαι.. εδώ στα γρεβενα για παράδειγμα η στπυπα και με 2 βαθμούς στρώνει τα πάντα...Η καλύτερη στούπα εχει πεσει με 1 βαθμο και 45 πόντοι σε 3 μισή ωρες ..και εχω καταλαβει οτι οσο πιο κοντά στη θάλασσα τοσο χειροτερο

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

39 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Έχει πολλή μεγαλη σημασια που είσαι.. εδώ στα γρεβενα για παράδειγμα η στπυπα και με 2 βαθμούς στρώνει τα πάντα...Η καλύτερη στούπα εχει πεσει με 1 βαθμο και 45 πόντοι σε 3 μισή ωρες ..και εχω καταλαβει οτι οσο πιο κοντά στη θάλασσα τοσο χειροτερο

Δεν ειναι θεμα θαλασσας στην περιπτωση που αναφερει ο Γιωργος πανω.Απλα δε μιλαει για την στουπαρα που μιλας εσυ.Στον Αγιο Στεφανο ζητημα να επεσαν 5μμ χιονουετου σε κανα 12ωρο.Κλάιν δηλαδη.Απλα σε καποια εξαρση στουπιζε και ο Γιωργος ως πρωην παιδι της πολης(😜) νομιζε οτι κατι φοβερο γινοταν.Εσυ μιλας για αρμαγεδων με ραγδαιοτητες 10μμ και πανω την ωρα σε χιονουετο.Φυσικα και θα εστρωνε το ιδιο ειτε στα Γρεβενα ειτε στον Αγιο Στεφανο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μήπως εννοει κάτι με σημείο δρόσου? Δλδ η ξηρότητα της ατμόσφαιρας σε μια ηπειρωτική περιοχή σε σχέση με μια παραθαλάσσια;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Δεν ειναι θεμα θαλασσας στην περιπτωση που αναφερει ο Γιωργος πανω.Απλα δε μιλαει για την στουπαρα που μιλας εσυ.Στον Αγιο Στεφανο ζητημα να επεσαν 5μμ χιονουετου σε κανα 12ωρο.Κλάιν δηλαδη.Απλα σε καποια εξαρση στουπιζε και ο Γιωργος ως πρωην παιδι της πολης(😜) νομιζε οτι κατι φοβερο γινοταν.Εσυ μιλας για αρμαγεδων με ραγδαιοτητες 10μμ και πανω την ωρα σε χιονουετο.Φυσικα και θα εστρωνε το ιδιο ειτε στα Γρεβενα ειτε στον Αγιο Στεφανο.

Ε ναι για μενα αυτο ειναι στουπα αχαχαχαα

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ζωντας στο λιμανι βλεπω οτι το προβλημα εδω ειναι η υπερβολικη υγρασια που ανεβαζει και το σημειο δροσου...πχ με 2c και πολυ υετο βρεχει η ριχνει χιονολυτο με κατι 95-96% σχετικη υγρασια...συνηθως μολις πεφτει στον 1,5c το γυριζει σε χιονι...μονο με ισχυρες εισβολες και βαρβατους αυλωνες το στρωνει...στα πολυ οριακα υπαρχει θεμα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπολικη βροχη δινει εδω για όλη την Τρίτη.

Πάντως η λογική μας ενδιαφερει διοτι αλλαγες θα υπαρχουν πολλες πανω απο 72 ώρες.

Επεξεργάστηκε από DIMITRIS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χλιαρό .... αν και δεν ειναι αυτό που θέλουμε μου κάνει εντύπωση πως δεν πετάει χαμηλό στο Ιόνιο.... Πάντως με βελτιώσεις γιατί σιγουρα θα άλλαξει γινεται καλό 

Ντύθηκα και στα χρώματα του Καναδά μήπως δούμε το χθεσινό gem να επαληθεύεται 😎

Επεξεργάστηκε από freeze
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, menidi είπε:

Οι Θρακιώτες έφυγαν! Πήγαν να προμηθευτούν φτυάρια και είδη πρώτης ανάγκης. 

Μπαα και για την Θράκη κακό βγήκε σε σχέση με τα προηγούμενα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...