Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

Λογικά την από το άλλο σκ πρέπει να υπάρχει μια άλφα εικόνα στους χάρτες. 

Χοντρικα κατα την διαρκεις της κακοκαιριας 27-28 η οποια θα δωσει χιονια σε πεδινα αρα μιλαμε για χειμερινη μεταβολη και ας μην χιονισει εξω απο την πορτα μας χαχα θα φαινονται οι πρωτοι εμποδισμοι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Χοντρικα κατα την διαρκεις της κακοκαιριας 27-28 η οποια θα δωσει χιονια σε πεδινα αρα μιλαμε για χειμερινη μεταβολη και ας μην χιονισει εξω απο την πορτα μας χαχα θα φαινονται οι πρωτοι εμποδισμοι 

Πεδινά Θράκης??

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thanossnow είπε:

Πεδινά Θράκης??

Αν.μακεδονια και θρακη εχουν τις πιο πολλες ελπιδες...και οι υπολοιποι περιμενουμε τα αυριανα χαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Δεν ανοίγει.............λέει να γίνουμε μέλος.............

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανσαμπλ ευρωπαιου τιποτα μονο σε εβρο και λιγο θρακη..κάνα 3, 4 έχει Για τους υπόλοιπους και ψιχουλα κι αυτα..όποτε εγω σφύρα ότι για εδω,..Δεν αλλάζουν τοσο πολυ τα ανσαμπλ τοσο κοντα που ειμαστε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Weather xanthi είπε:

Παιδιά επειδή λείπω πολλες ώρες τελικά θα δω τίποτα εγώ; 

Αύριο το βράδυ στο περίπου θα ξέρουμε τετοια ωρα..Προς το παρόν ολο και κάτι παίρνεις..Για κανένα 6 ωρο....Αλλά θα δειξει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Ανσαμπλ ευρωπαιου τιποτα μονο σε εβρο και λιγο θρακη..κάνα 3, 4 έχει Για τους υπόλοιπους και ψιχουλα κι αυτα..όποτε εγω σφύρα ότι για εδω,..Δεν αλλάζουν τοσο πολυ τα ανσαμπλ τοσο κοντα που ειμαστε

Τώρα ανανέωσαν ρε. Ωστόσο είναι σαφώς χειρότερα από το κύριο για κεντροβορεια, καμια μύτη.

 

Για μακροπρόθεσμα φαίνεται σοβαρή πιθανότητα επέκταση του αντικυκλωνα του βόρειου ειρηνικού στον βόρειο πόλο. Πολλά μοντέλα το δείχνουν, και αν είχε συνέχεια το ουκμο θα ήταν εντυπωσιακή. 

Έρχεται.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

και που φτασαμε?χτες το ευρωπαικο σηκωνε λαβαρο χιονια και ολα τ αλλα σφυρουσαν αδιαφορα...σημερα ολα τ αλλα πανε προς ενα κλικ πριν το κατι καλο με εξαιρεση το αικον που ηδη το δειχνει και ανσμπλ τζεμ που ειναι σχεδον τελεια...ορκιζεται κανεις οτι αυριο τετοια ωρα το χειροτερο σεναριο δεν θα ειναι πχ του τζιφου 00 που μας ειχε ενα 6αωρο χιονοθυελλας...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Τώρα ανανέωσαν ρε. Ωστόσο είναι σαφώς χειρότερα από το κύριο για κεντροβορεια, καμια μύτη.

 

Για μακροπρόθεσμα φαίνεται σοβαρή πιθανότητα επέκταση του αντικυκλωνα του βόρειου ειρηνικού στον βόρειο πόλο. Πολλά μοντέλα το δείχνουν, και αν είχε συνέχεια το ουκμο θα ήταν εντυπωσιακή. 

Έρχεται.

Στο μέτεολοτζιξ η ανανέωση ξεκιναει απο τις 9 βρε..Στις 9,30 Έχει ήδη φτάσει στις 144

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Στο μέτεολοτζιξ η ανανέωση ξεκιναει απο τις 9 βρε..Στις 9,30 Έχει ήδη φτάσει στις 144

Έλα ρε! Σορυ που αμφισβήτησα τον άρχοντα των ευρωπαϊκών Ενσεμπλς χαχα. Σε σχέση με το πρωί πως είναι?

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Έλα ρε! Σορυ που αμφισβήτησαν τον άρχοντα των ευρωπαϊκών. Ενσεμπλς χαχα. Σε σχέση με το πρωί πως είναι?

Τα ίδια χαλια μιχαηλ....Δεν άλλαξε τίποτα...το μονο καλο οτι σημερα και μεχρι τεταρτη γεμίζει η πινδος πολυ χιονι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προσωπικά με τόσες αλλαγές ακόμα και σήμερα σε τόσο κοντινές ώρες ...με αρκετά διαφορετικά σενάρια ήδη από τις 60-70 ώρες σχεδόν σε όλα τα μοντέλα και με γνώμονα ότι είχαμε βελτιώσεις σε κάποια μοντέλα και ειδικά στα ανσάμπλ του icon - gem αλλά και μερικώς του τζίφου...αφήνω ένα μικρό περιθώριο έκπληξης για τα αυριανά τρεξίματα μέχρι τα 12άρια..όχι για κάτι το μεγάλο φυσικά αλλά μιλάμε πάλι για 6-12 ώρες κάποιων φαινομένων στη καλύτερη γιατί το σύστημα κινείται πολύ γρήγορα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Τα ίδια χαλια μιχαηλ....Δεν άλλαξε τίποτα...το μονο καλο οτι σημερα και μεχρι τεταρτη γεμίζει η πινδος πολυ χιονι

Ευχαριστώ για την ενημέρωση! Ναι ισχύει, αλλά το χαμένο της Τρίτης μπορούσε να δώσει πολύ περισσότερο χιόνι από τα αρχικά σενάρια που έβγαζε ο Τζιφός και χαμηλότερα.. αλλά από το ολότελα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

49 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Ανσαμπλ ευρωπαιου τιποτα μονο σε εβρο και λιγο θρακη..κάνα 3, 4 έχει Για τους υπόλοιπους και ψιχουλα κι αυτα..όποτε εγω σφύρα ότι για εδω,..Δεν αλλάζουν τοσο πολυ τα ανσαμπλ τοσο κοντα που ειμαστε

Μην ξεχνάμε ότι ο φετινός ευρωπαίος είναι πολύ ασταθής...ακόμα και σε τόσο κοντινές ώρες βλέπε κακοκαιρία πριν λίγες μέρες τι έδινε στις 80-96 και τι έδινε κάτω από τις 70....μαζί με τα ανσάμπλ του φυσικά γιατί στις κοντινές ώρες τα παρασέρνει....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sotos*snow είπε:

Μην ξεχνάμε ότι ο φετινός ευρωπαίος είναι πολύ ασταθής...ακόμα και σε τόσο κοντινές ώρες βλέπε κακοκαιρία πριν λίγες μέρες τι έδινε στις 80-96 και τι έδινε κάτω από τις 70....μαζί με τα ανσάμπλ του φυσικά γιατί στις κοντινές ώρες τα παρασέρνει....

Και στα μακρινά ασταθής ι Ευρωπαίος. Αν δεις το πρωινό μου μήνυμα που έκαναν τεράστια τούμπα για τα μακροπρόθεσμα προς Τζιφο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

42 minutes ago, [weathermaniac] said:

Τώρα ανανέωσαν ρε. Ωστόσο είναι σαφώς χειρότερα από το κύριο για κεντροβορεια, καμια μύτη.

 

Για μακροπρόθεσμα φαίνεται σοβαρή πιθανότητα επέκταση του αντικυκλωνα του βόρειου ειρηνικού στον βόρειο πόλο. Πολλά μοντέλα το δείχνουν, και αν είχε συνέχεια το ουκμο θα ήταν εντυπωσιακή. 

Έρχεται.

Tι έρχεται, πότε και πως. Μίλα.

ΥΓ. Προς Αστεροσκοπείο Αθηνών. Συνημμένα προτάσεις για την ονοματοδοσία της νεας υπερκακοκαιρίας

Κώστας Κεντέρης: Δεν θα τον αναγνωρίζετε - Πως είναι και τι κάνει σήμερα |  Pagenews.gr

 

Σαν σήμερα, 6 Αυγούστου 1992: Η Βούλα Πατουλίδου κερδίζει το χρυσό! |  Pontos News

 

Τζιμ Πατίκας: Ο… Λούκι Λουκ της ΑΕΚ

 

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, ICELARISSA said:

Κατεβασια μεγαλη θα ερθει...

Τι τέλετε εσείς κύριε?  😋Τον φίλο μου ρωτάω εγώ.... (Μιχάλη, έβγα απ το υπόγειο ρε συ, είπαμε!!)

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, BrainA είπε:

Τι τέλετε εσείς κύριε?  😋Τον φίλο μου ρωτάω εγώ.... (Μιχάλη, έβγα απ το υπόγειο ρε συ, είπαμε!!)

Έρχεται. Και θα είναι εκκωφαντικό.

Σορυ δεν έχει άλλους σχολιασμούς, έχω αστραπές δυτικά, οπότε θα ασχοληθώ με τις καταιγιδάρες μου για την ώρα!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, [weathermaniac] said:

Έρχεται. Και θα είναι εκκωφαντικό.

Σορυ δεν έχει άλλους σχολιασμούς, έχω αστραπές δυτικά, οπότε θα ασχοληθώ με τις καταιγιδάρες μου για την ώρα!

Μίλα βρε παλιοσφίγγα της Αιγύπτου! Μακριά απ' τα παράθυρα και τα ποδήλατα ρεεεεεεεεεεε 😂 

Τί εστιν ό μίαν έχον φωνήν τετράπουν και δίπουν και τρίπουν γίνεται;

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...