Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οσο καλυτερευει για εδω τοσο πιο καλυτερο ειναι και για θρακη το θεμα που ηταν απο την αρχη το φαβορι για κατι καλο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

αυτο βλεπω..και τα ανσμπλ το ιδιο

Και ίσως παιχτεί σε αυτό το σενάριο το όλο σκηνικό του όχι και τόσο χοντροκομμένου  Αυλώνα με καλύτερο πάτημα στο Ιόνιο και ότι προκύψει ... Πρέπει από αύριο να βλέπουμε  χαμηλακια στο Ιόνιο από όλα τα μονδελα

Επεξεργάστηκε από freeze
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εχει καμια 7-8 σεναρια με κλειστο οργανωμενο απο δυτικα και πολυ καλο κεντροβορειο..και πανω απο 10 με σεναριο εξπρες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εκανε και το γαλλικο βημα καλο προς τα δυτικα ..απεχει λογικα απο κατι πολυ καλο αλλα εφτασε πιο κοντα στην πηγη πλεον 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Αυξήθηκαν πολυ τα σεναρια χιονιου για Αθήνα...μακάρι ...εδω τα ίδια ...

εδω παντως δεν ειναι τα ιδια ..καλυτερα ειναι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

39 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Καλύτερος ο Τζιφός για τα βορειοδυτικά. Πάμε να κάνουμε με ότι μπορούμε, και αν βγει δεύτερο χαμηλό, να πάει και αυτό όσο βορειότερα γίνεται 

Ίδιο με 12αρι το βλεπω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ψαθα,Πορτο Γερμενο,και πιθανων Αλεποχωρι λογω συγκλισης ανεμων πανε για Beach snow! Κατι αναλογο συνεβη περυσι και εδω σε μενα που λογω συγκλισης χιονιζομουν με θετικες και διπλα μου ανατολικοτερα δεν επεφτε νιφαδα...

image.png.9624755db7205fa4f5af6202e2dea9cf.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, teo_73 είπε:

Ψαθα,Πορτο Γερμενο,και πιθανων Αλεποχωρι λογω συγκλισης ανεμων πανε για Beach snow! Κατι αναλογο συνεβη περυσι και εδω σε μενα ποθ λογω συγκλισης χιονιζομουν με θετικες και διπλα μου ανατολικοτερα δεν επεφτε νιφαδα...

image.png.9624755db7205fa4f5af6202e2dea9cf.png

Θοδωρή για να καταλάβω επειδή δεν την ξέρω καλά την περιοχή της Αττικής, βλέπω ανεβάζουν αρκετοί τον 500αρι, το ότι τα 850 είναι ψόφια δεν παίζει ρόλο? Πόσο χαμηλά θα μπορούσαν να φτάσουν βάσει τζίφου?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, teo_73 said:

Ψαθα,Πορτο Γερμενο,και πιθανων Αλεποχωρι λογω συγκλισης ανεμων πανε για Beach snow! Κατι αναλογο συνεβη περυσι και εδω σε μενα που λογω συγκλισης χιονιζομουν με θετικες και διπλα μου ανατολικοτερα δεν επεφτε νιφαδα...

image.png.9624755db7205fa4f5af6202e2dea9cf.png

στο οριο ειμαι Τεο χαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Ίδιο με 12αρι το βλεπω

Αύξησε λιγο τον υετο και ειναι καλυτερα στα 850 και 500 Γιάννη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

εδω παντως δεν ειναι τα ιδια ..καλυτερα ειναι

Ολοιδια ειναι στο γουετερ στο σνοου ντεπθ ..καμία διαφορά ενα ειναξ μονο πολυ χιονι και τα αλλα κατω απο 5 ποντους 6,7 τα 22 τιποτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το 500αρι ετσι οπως ειναι δεν εχει καμια σημασια προς το παρον.Απλα θα βγαλει καταιγιδαρες κεντρικο αιγαιο με ανατολικη κατευθυνση.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν βγει ο τζιφος υπαρχει δυναμικη για γερα χιονια γενικα οπου πεσουν...δηλαδη χιονια που δημιουργουν προβληματα...αλλα οχι κατω των 200μ τελικα και κυριως σε νησια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, giannis_salonica είπε:

Θοδωρή για να καταλάβω επειδή δεν την ξέρω καλά την περιοχή της Αττικής, βλέπω ανεβάζουν αρκετοί τον 500αρι, το ότι τα 850 είναι ψόφια δεν παίζει ρόλο? Πόσο χαμηλά θα μπορούσαν να φτάσουν βάσει τζίφου?

Με μια πολυ μικρη βελτιωση στο -6.5 με -7  χιονι μπορει να δουν και νοτια παραθαλασσια τμηματα Γιαννη.Αλλες φορες δε μας φτανει ακομα και το -8 με -8.5c στα 850.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με κατι τετοιους χαρτες στα 500hp το επιασε κ στο λιμανι στις 29.12.2016  με -5,7c στα 850hp απλα τοτε η Αττικη εφαγε τη συγκλιση στο κεφαλι...τωρα ηλιοθεραπεια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Ολοιδια ειναι στο γουετερ στο σνοου ντεπθ ..καμία διαφορά ενα ειναξ μονο πολυ χιονι και τα αλλα κατω απο 5 ποντους 6,7 τα 22 τιποτα

σου εβαλα μονο αυτα που κλεινουν απο την αρχη χαμηλο απο τα δυτικα και δεν τα κανω φυσικα ακριβη  μεταφραση υετου αλλα τα κρινω θετικα σαν διαταξη.Υπαρχουν και αλλο τοσα που μπαλαντζαρουν σε ινιο και αιγαιο και δινουν κατι ψιλα που επειδη η θεσσαλονικη δεν ειναι γρεβενα μου αρκουν....gens-28-1-78.pnggens-1-1-78.pnggens-6-1-72.pnggens-11-1-72.pnggens-18-1-66.pnggens-19-1-78.pnggens-22-1-78.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...