Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, nikolasxm είπε:

Οι ώρες είναι λίγες, 50-60, αλλά και οι αλλαγές που θέλουμε επίσης λίγες και εφικτες

ειμαστε στηη τελευταια μερα που μπορουν να γινουν ακομη μεγαλυτερες αλλαγες απ αυτες που θελουμε.απλα επειδη καθε περιπτωση ειναι δοαφορετικη και μπορει πχ σε μια περιπτωση να θελουμε μετατοπιση ενος χαμηλου 50 χιλιομετρα και σε μια αλλη 150 αλλα στην πρωτη μπορει να εχεις εναν εμποδιστη τρελλο που να κανει αυτη την πετατοπιση πολυ δυσκολη ενω στην δευτερη να ειναι εφικτο.Ειμαστε στην δευτερη περιπτωση νικολα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ πάω να ετοιμάσω τα φασόλια δεν βλέπω ούτε βροχή να πέφτει στο τέλος...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

ειμαστε 60 ωρες πριν..θυμησου οτι 60 ωρες πριν μονο το γαλλικο εδειχνε κατι...πιο απολυτο αουτσαιντερ ειμασταν στον λεανδρο κατ εμε

Ναι έχεις δίκιο σε αυτό μάλλον. Ίσως απλά τα τωρινά τα παρακολούθησα λιγότερο από τον Λέανδρο που το έβλεπα 10+ μέρες πριν. Γενικά δεν έχεις που να στηριχτείς βλέποντας πχ κ τον παιο να κάνει τέτοιες αλλαγές στον αυλώνα σε τόσο χαμηλές ώρες. Μοντελικό χάσιμο φέτος. Η αλήθεια είναι είναι ότι είμαστε κοντά σε κάτι δυνατό όσο γρήγορο κ να είναι. Άντε πάμε γερά να το φέρουμε κ αυτό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παντως ετσι οπως βλεπω τα μοντελα θεωρω οτι αυτη την φορα αν ολα πανε καλα θα φτασουμε στο ναο καστ εχοντας τον τζιφο με το καλο σεναριο..αυτη την αισθηση εχω.καλο η κακο δεν ξερω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, geopithis είπε:

Ναι έχεις δίκιο σε αυτό μάλλον. Ίσως απλά τα τωρινά τα παρακολούθησα λιγότερο από τον Λέανδρο που το έβλεπα 10+ μέρες πριν. Γενικά δεν έχεις που να στηριχτείς βλέποντας πχ κ τον παιο να κάνει τέτοιες αλλαγές στον αυλώνα σε τόσο χαμηλές ώρες. Μοντελικό χάσιμο φέτος. Η αλήθεια είναι είναι ότι είμαστε κοντά σε κάτι δυνατό όσο γρήγορο κ να είναι. Άντε πάμε γερά να το φέρουμε κ αυτό.

δεν θυμαμε περιπτωση που να χιονισει αν.μακεδονια και θρακη γενικευμενα πολυ κι εδω να εχουμε τιποτα η βροχη...μιλαω για πολυ ομως

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

ειμαστε 60 ωρες πριν..θυμησου οτι 60 ωρες πριν μονο το γαλλικο εδειχνε κατι...πιο απολυτο αουτσαιντερ ειμασταν στον λεανδρο κατ εμε

Γιατί; Εκανε τίποτα στη Θεσσαλονικη στο Λέανδρο;  Ενα πασπάλισμα έκανε στο κέντρο. Και γενικά στον πολεοδομικό ιστό. Δλδ αυτό το "ημασταν αουτσαιντερ και ανατράπηκαν όλα την τελευταία στιγμή" το βρίσκω υπερβολικό. Ο ίδιος ο Αρναούτογλου έλεγε, μέρες πριν, για χιονόστρωση απο Περιφερειακό και πάνω και άντε κανα πασπάλισμα στην πόλη μέσα. 

Δλδ να μην τα βαφτίζουμε όλα "σούπερ ανατροπές" και οτι έρχεται το σοκ και δέος.

Φιλικά το λέω Βαγγέλη! 

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

δεν θυμαμε περιπτωση που να χιονισει αν.μακεδονια και θρακη γενικευμενα πολυ κι εδω να εχουμε τιποτα η βροχη...μιλαω για πολυ ομως

Σε αυτό που έλεγες κ πριν συμφωνούμε απόλυτα. Αν πάρει πολύ πράμα η Θράκη λογικά θα αρπάξουμε κ εμείς κ όχι σε βροχή, αντίθετα αν πάμε για το τίποτα εδώ θα πάρουν κ λιγότερα εκεί.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, menidi είπε:

Γιατί; Εκανε τίποτα στη Θεσσαλονικη στο Λέανδρο;  Ενα πασπάλισμα έκανε στο κέντρο. Και γενικά στον πολεοδομικό ιστό. Δλδ αυτό το "ημασταν αουτσαιντερ και ανατράπηκαν όλα την τελευταία στιγμή" το βρίσκω υπερβολικό. Ο ίδιος ο Αρναούτογλου έλεγε, μέρες πριν, για χιονόστρωση απο Περιφερειακό και πάνω και άντε κανα πασπάλισμα στην πόλη μέσα. 

Φιλικά το λέω Βαγγέλη! 

Είμαι ακριβώς πάνω από το κέντρο, στα κάστρα 200μ. κάτω από περιφερειακό κ είχα ολική κ 5ποντο. Έχω ανεβάσει κ φωτος-βιντεο στο σχετικό θέμα. Κ έκανε ανάλογα κ αλλού όπως Τριανδρία Χαριλάου σε ακόμα χαμηλότερα υψόμετρα. Γενικά προσωπικά δε θυμάμαι εύκολα τέτοια διαφορά να έχω εδώ με κέντρο ήταν καραοριακή δλδ η κατάσταση. Το σύνηθες είναι πχ αν έχει χιονόνερο κέντρο εγώ εδώ να έχω απλή χιονόπτωση, αν έχει απλή το κέντρο εγώ να έχω στρώσιμο στις εύκολες κτλ. Στον Λέανδρο όμως δεν έγινε έτσι κ είναι σίγουρα σπάνιο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, menidi είπε:

Γιατί; Εκανε τίποτα στη Θεσσαλονικη στο Λέανδρο;  Ενα πασπάλισμα έκανε στο κέντρο. Και γενικά στον πολεοδομικό ιστό. Δλδ αυτό το "ημασταν αουτσαιντερ και ανατράπηκαν όλα την τελευταία στιγμή" το βρίσκω υπερβολικό. Ο ίδιος ο Αρναούτογλου έλεγε, μέρες πριν, για χιονόστρωση απο Περιφερειακό και πάνω και άντε κανα πασπάλισμα στην πόλη μέσα. 

Δλδ να μην τα βαφτίζουμε όλα "σούπερ ανατροπές" και οτι έρχεται το σοκ και δέος.

Φιλικά το λέω Βαγγέλη! 

εκανε χιονοστρωση στην ανω πολη μερικη χιονοστρωση στα ψηλα του κεντρου και ολα αυτα με 8 ωρες λιγογερου χιονουετου βαση ευρωπαικου...και 72 ωρες πριν ειχαμε τιποτα εκτος απο γαλλικο..οποτε δεν το λες και ασχημα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ειμαστε στις 60h και ανευ πολυ μεγαλου απροοπτου ξεχναμε τον χιονουετο απο το Χ που θα περασει απο πανω μας σχεδον.Απο κει και περα προσβλεπουμε σε τυχον πτωση κατα 1c ακομα στα 850,η και στην ευνοικοτερη συγκλιση των ανεμων για το λεκανοπεδιο.Αυτη τη στιγμη η συγκλιση λαμβανει χωρα στη Δ.Αττικη.Επηρεαζει και εμενα σε ενα βαθμο,αλλα οχι τοσο πολυ το λεκανοπεδιο.Εαν εχουμε συνδιασμο των 2 παραπανω δεδομενων τοτε θα δουν χιονι μεχρι και παραθαλασσια τμηματα της Αθηναικης ριβιερας.

Σκόρδο: Προϊόν άριστης ποιότητας | Sofokleousin

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επίσης σε σχέση με την ανατροπή, υετική ήταν αυτή χιόνιζε σχεδόν 8ωρο κ στο κέντρο αλλά ο ΒΑ αρχικά κ η μη πτώση θερμοκρασίας τα χάλασαν εκεί. Για μέρες ψάχναμε πάνω κάτω το χαμηλό κ τελικά είχαμε υετό αλλά όχι ιδανικές Τ. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, geopithis είπε:

Επίσης σε σχέση με την ανατροπή, υετική ήταν αυτή χιόνιζε σχεδόν 8ωρο κ στο κέντρο αλλά ο ΒΑ αρχικά κ η μη πτώση θερμοκρασίας τα χάλασαν εκεί. Για μέρες ψάχναμε πάνω κάτω το χαμηλό κ τελικά είχαμε υετό αλλά όχι ιδανικές Τ. 

αυτό ακριβώς με κάνει να μην έχω καμία εμπιστοσύνη στο χαμηλό που έρχεται..ακόμα και αν βγει σε ιδανική θέση πιστεύω οι Τ θα αργήσουν και πάλι...μιλάω για πεδινά..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, geopithis είπε:

Επίσης σε σχέση με την ανατροπή, υετική ήταν αυτή χιόνιζε σχεδόν 8ωρο κ στο κέντρο αλλά ο ΒΑ αρχικά κ η μη πτώση θερμοκρασίας τα χάλασαν εκεί. Για μέρες ψάχναμε πάνω κάτω το χαμηλό κ τελικά είχαμε υετό αλλά όχι ιδανικές Τ. 

και μην ξεχνας οτι βαση ευρωπαιου χασαμε ενα 4ωρο δυνατης και αλλο ενα 4αωρο πιο ασθενικη χιονοπτωση.ολα τελειωσαν στις 12..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, isnow είπε:

αυτό ακριβώς με κάνει να μην έχω καμία εμπιστοσύνη στο χαμηλό που έρχεται..ακόμα και αν βγει σε ιδανική θέση πιστεύω οι Τ θα αργήσουν και πάλι...μιλάω για πεδινά..

Τώρα δεδομένα για να γίνει κάτι εφόσον υπάρξει κ ο υετός θέλουμε ΒΔ καλό αλλιώς δεν υπάρχει καν συζήτηση.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ει ξεκινησε ο τζιφ ..εκει να σταθεις μπαστακας σ αοτι δειχνεις και αν θες κανε κι ενα κλικ πιο δυτικα αφου ευκολο ειναι να γινει καντο απο τωρα μην περιμενουμε το 12αρι...χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...