Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, Strumonikos είπε:

Ευχαριστω για το καλωσορισμα! Το χωριο μου ανηκει στο νομο σερρων, το νοτιοτερο ακρο του νομου βασικα. Εισαι βασικα απο τα παιδια που με εκαναν να ακολουθησω αυτο το φορουμ και οχι το προηγουμενο. Καλα χονια! 

μεγαλη τιμη και μεγαλη μου χαρα αυτο που λες. σ ευχαριστω παρα πολυ!!!😀...τα ξερω τα κερδυλια..7 χρονια ασπροβαλτα σε κατασκηνωση στα 90's..χαχαχαχα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

μεγαλη τιμη και μεγαλη μου χαρα αυτο που λες. σ ευχαριστω παρα πολυ!!!😀...τα ξερω τα κερδυλια..7 χρονια ασπροβαλτα σε κατασκηνωση στα 90's..χαχαχαχα...

Ωραια και η ασπροβαλτα και πολυ κοντα στο χωριο μου αλλα απεχουμε καιρικα παρα πολυ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

To yr κοιτάω τώρα δίνει ελάχιστο υετό Θεσσαλονίκη για 27 

 

https://www.yr.no/en/forecast/hourly-table/2-734077/Greece/Central Macedonia/Thessaloniki/Thessaloniki?i=3

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 λεπτά πριν, k _ SABBAK είπε:

Χιόνι πολύ δυνατο τουλάχιστον 12 ωρο... 

Πολύ αισιόδοξο σε βρίσκω. Μην ξεχνάς ότι στις Σέρρες δεν μηδενίζει εύκολα ή θερμοκρασία. Θα κάνει εγκλωβισμό θερμοτητας από τις προηγούμενες ημέρες και όταν θα πέσει, θα φύγει ο υετός. Εγώ για τα πεδινά δεν βλέπω με τα υπάρχοντα δεδομένα να το στρώνει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 minutes ago, notios_polos said:

μεγαλη τιμη και μεγαλη μου χαρα αυτο που λες. σ ευχαριστω παρα πολυ!!!😀...τα ξερω τα κερδυλια..7 χρονια ασπροβαλτα σε κατασκηνωση στα 90's..χαχαχαχα...

Ωχ!! Τότε μπορεί και να γνωριζόμαστε! Δε ξέρω πόσο είσαι αλλά όλα τα 90's για σχεδόν ένα μήνα το χρόνο ήμασταν διακοπές Ασπροβάλτα με την οικογένεια! Το καλύτερα παιδικά μου χρόνια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλώς ήρθατε στο Ινσταγκραμ. 😂

Στις 24/1 όταν πλέον τα μοντέλα θα έχουν πάρει ρεαλιστικά δεδομένα θα πρέπει να δούμε χάρτες 

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να πω και τη 2 λογια ετσι κι αλλιως δεν έχει τρεξιματα ακόμη....Κατά αρχην διαφωνω με το ότι πρεπει να χαίρομαστε οταν χιονιζει και αλλου..η χαρα δεν επιβάλλεται με πρέπει ειναι συναίσθημα και προερχεται απο τη καρδια .. μ αυτη τη λογική καποιος που του αρέσει να τρώει παϊδάκια θα επρεπε να χαίρεται αν στη Κρήτη καποιος που του αρέσουν τα παϊδάκια τρωει κι αυτος ενω εκεινος δεν θα φαει..Διαφωνω βεβαια με  κάποιους που γίνονται εχθρικοι αν δε ρινει χιονι στη περιοχη τους και ριξει οπουδηποτε αλλου ακομα και στα ψαρια που λετε καποιοι γιατι η γιαγιά μου ετσι κι αλλιως απο τη Λέσβο ηταν και την αγαπαω...πιο πολύ αδιαφορία ειναι το αν θα χιονισει καπου αλλου και νομιζω οι περισσότεροι ετσι το αντιλαμβάνονται κατι που είναι απόλυτα φυσιολογικό.. Επίσης να πω στο φίλο απο τη Μυτιλήνη οτι δε το είπα γγια να μαλωσουμε προς θεου αποψη του ειναι οπως αυτη που γραφω ειναι δικη μου και μονο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Αυτο το οτι επειδη θα χιονισει μονο πεδινα θρακης και αν.μακεδονιας δεν ειναι σοβαρη κακοκαιρια και δεν ειναι ψυχρη εισβολη δεν το αντιλαμβανομαι...δηλαδη αν χιονισει στους τρεις νομους οι αλλοι θα δουν τιποτα?οχι...αν ερθει δυτικος γκογκας οι υπολοιπο θα δουμε τιποτα οχι...σε αυτη τη χωρα ετσι ειναι οι καταστασεις για να χιονισει σε καποιες περιοχες καποιοι αλλοι θα βλεπουμε αστρα χαχχαα

Πολύ σωστός

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, ανατολικος είπε:

σχεδόν όλη η Θράκη η ανατολική μακεδονία ίσως και κομμάτι της κεντρικής ε δεν το λες και τοπικά.

Μη βιάζεστε.  Θα πρέπει να συνδυαστεί υετός κ ψύχος.  Ειδωμεν.. για τα ημιορεινά δεν έχω αμφίβολια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

51 λεπτά πριν, casperakos είπε:

Πάλι με χιόνια με καιρούς πάλι δικά μας θα ναι αδέλφια 

52 λεπτά πριν, casperakos είπε:

Πάλι με χιόνια με καιρούς πάλι δικά μας θα ναι αδέλφια 

Τετάρτη κανόνισε να είσαι Βίλια να στείλεις καμία φωτό

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

asxhmo to teleytaio toy eyropaioy to xioni periorizetai arketa xionostrosi kalh mono eyro orina και βορειοδυτικη ελλαδα

Επεξεργάστηκε από fullmoon36
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγω χαίρομαι αν χιονιζει στην Αθηνα και στις παλιες μου γειτονιες,εκτος φυσικα απο την μαγικη περιοχη μου.Αν χαιρομουν με τα χιονια σε αλλες περιοχες θα έμενα καπου μεσα στην Αθηνα,χωρις να θυσιαζω προσωπικο χρονο και χρημα(οντας καιρικος μεταναστης)σε μετακινησεις και σε αλλα που απαιτει η περιοχή.Πιστευω εδω οτι το 99% χαιρεται με τα χιονια στην πορτα του,εκτος απο κανα 2-3 που τους αρεσει να το βλεπουν απο καμερες.Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα βεβαια.Εννοειται οτι αν δε χιονιζομαι μπαινω και απολαμβανω καμερες,αλλα για να ειμαστε ειλικρινεις,για το χιονι δε χαριζω ουτε τον πυρετο μου!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Εγω χαίρομαι αν χιονιζει στην Αθηνα και στις παλιες μου γειτονιες,εκτος φυσικα απο την μαγικη περιοχη μου.Αν χαιρομουν με τα χιονια σε αλλες περιοχες θα έμενα καπου μεσα στην Αθηνα,χωρις να θυσιαζω προσωπικο χρονο και χρημα(οντας καιρικος μεταναστης)σε μετακινησεις και σε αλλα που απαιτει η περιοχή.Πιστευω εδω οτι το 99% χαιρεται με τα χιονια στην πορτα του,εκτος απο κανα 2-3 που τους αρεσει να το βλεπουν απο καμερες.Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα βεβαια.Εννοειται οτι αν δε χιονιζομαι μπαινω και απολαμβανω καμερες,αλλα για να ειμαστε ειλικρινεις,για το χιονι δε χαριζω ουτε τον πυρετο μου!

Πολύ πολύ σωστός...Προσυπογράφω...Οι καιρικοι μετανάστες επωμίζονται και το ανάλογο κόστος..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ εγώ σκέφτομαι να μαζέψω χρήματα για να μετακομίσω Θρακομακεδόνες! Που το τελευταίο σπίτι στα 520 μέτρα (εκεί που αρχίζει το φαραγγι για τα καταφύγια) απέχει μόλις 7 λεπτά απο το σπίτι μου με το αυτοκίνητο. 7 λεπτά μόνο!! Αλλα το θέμα είναι να το δεις στην πόρτα σου!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Εγω χαίρομαι αν χιονιζει στην Αθηνα και στις παλιες μου γειτονιες,εκτος φυσικα απο την μαγικη περιοχη μου.Αν χαιρομουν με τα χιονια σε αλλες περιοχες θα έμενα καπου μεσα στην Αθηνα,χωρις να θυσιαζω προσωπικο χρονο και χρημα(οντας καιρικος μεταναστης)σε μετακινησεις και σε αλλα που απαιτει η περιοχή.Πιστευω εδω οτι το 99% χαιρεται με τα χιονια στην πορτα του,εκτος απο κανα 2-3 που τους αρεσει να το βλεπουν απο καμερες.Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα βεβαια.Εννοειται οτι αν δε χιονιζομαι μπαινω και απολαμβανω καμερες,αλλα για να ειμαστε ειλικρινεις,για το χιονι δε χαριζω ουτε τον πυρετο μου!

ισως ειμαι ο μονος εδω μεσα που δεν τρελεται μετο χιονι αλλα μαρεσει να παρακολουθω το γεγονος στους χαρτες και στις φωτογραφιες οπως καθε καιρικο φαινομενο που εχει ενδιαφερον  ειμαι φαν καταιγιδων 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

59 minutes ago, ICELARISSA said:

Αυτο το οτι επειδη θα χιονισει μονο πεδινα θρακης και αν.μακεδονιας δεν ειναι σοβαρη κακοκαιρια και δεν ειναι ψυχρη εισβολη δεν το αντιλαμβανομαι...δηλαδη αν χιονισει στους τρεις νομους οι αλλοι θα δουν τιποτα?οχι...αν ερθει δυτικος γκογκας οι υπολοιπο θα δουμε τιποτα οχι...σε αυτη τη χωρα ετσι ειναι οι καταστασεις για να χιονισει σε καποιες περιοχες καποιοι αλλοι θα βλεπουμε αστρα χαχχαα

Εγώ εδώ πάντως και όλη η Ελλάδα να χιονίζεται άστρα θα βλέπω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, menidi said:

Εδώ εγώ σκέφτομαι να μαζέψω χρήματα για να μετακομίσω Θρακομακεδόνες! Που το τελευταίο σπίτι στα 520 μέτρα (εκεί που αρχίζει το φαραγγι για τα καταφύγια) απέχει μόλις 7 λεπτά απο το σπίτι μου με το αυτοκίνητο. 7 λεπτά μόνο!! Αλλα το θέμα είναι να το δεις στην πόρτα σου!!

Καταραμενο μερος οι θρακομακεδονες δεν ξερω τι γινεται εκει και ολο εχουν Τ απαγορευτικες..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, menidi είπε:

Εδώ εγώ σκέφτομαι να μαζέψω χρήματα για να μετακομίσω Θρακομακεδόνες! 

Ντον'τ ντου ιτ Φαίδων!!Σε καθε χιονιά η μονη περιοχή με αγχώνει εδω και χρονια με τις αναφορες του Μπακουνιν.Οταν εμενα κρυονερι,1 βαθμο κρυονερι και χιονι και και 3,5 οι θρακομακεδονες με τα παιδια εκει να σιχτιριζουν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

46 λεπτά πριν, South Athens είπε:

Ωχ!! Τότε μπορεί και να γνωριζόμαστε! Δε ξέρω πόσο είσαι αλλά όλα τα 90's για σχεδόν ένα μήνα το χρόνο ήμασταν διακοπές Ασπροβάλτα με την οικογένεια! Το καλύτερα παιδικά μου χρόνια

ε ειμαι αντα εχει σιγουρα ο αριθμος χαχαχαχα....ομαδαρχης και υπαρχηγος ημουν στην κατασκηνωση δελφινια..ωραια χρονια😋... λοιπον στο θεμα μας τωρα μιας και εκτος απο το 27 εχουμε και το παρακατω οποτε να μην ξεχνιομαστε ο ΝΑΟ ειναι σουπερ ντουπερ!!!....μυριζει πολυ εντονα το θεμα nao.sprd2.gifao.sprd2.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

ε ειμαι αντα εχει σιγουρα ο αριθμος χαχαχαχα....ομαδαρχης και υπαρχηγος ημουν στην κατασκηνωση δελφινια..ωραια χρονια😋... λοιπον στο θεμα μας τωρα μιας και εκτος απο το 27 εχουμε και το παρακατω οποτε να μην ξεχνιομαστε ο ΝΑΟ ειναι σουπερ ντουπερ!!!....μυριζει πολυ εντονα το θεμα nao.sprd2.gifao.sprd2.gif

Ούτε να τον είχα παραγγείλει τον ΝΑΟ κοντά στο μηδέν 😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

48 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Να πω και τη 2 λογια ετσι κι αλλιως δεν έχει τρεξιματα ακόμη....Κατά αρχην διαφωνω με το ότι πρεπει να χαίρομαστε οταν χιονιζει και αλλου..η χαρα δεν επιβάλλεται με πρέπει ειναι συναίσθημα και προερχεται απο τη καρδια .. μ αυτη τη λογική καποιος που του αρέσει να τρώει παϊδάκια θα επρεπε να χαίρεται αν στη Κρήτη καποιος που του αρέσουν τα παϊδάκια τρωει κι αυτος ενω εκεινος δεν θα φαει..Διαφωνω βεβαια με  κάποιους που γίνονται εχθρικοι αν δε ρινει χιονι στη περιοχη τους και ριξει οπουδηποτε αλλου ακομα και στα ψαρια που λετε καποιοι γιατι η γιαγιά μου ετσι κι αλλιως απο τη Λέσβο ηταν και την αγαπαω...πιο πολύ αδιαφορία ειναι το αν θα χιονισει καπου αλλου και νομιζω οι περισσότεροι ετσι το αντιλαμβάνονται κατι που είναι απόλυτα φυσιολογικό.. Επίσης να πω στο φίλο απο τη Μυτιλήνη οτι δε το είπα γγια να μαλωσουμε προς θεου αποψη του ειναι οπως αυτη που γραφω ειναι δικη μου και μονο

Γιατι να μαλώσουμε βρε Αντώνη (αν λεω σωστά το όνομα σου) δεν συντρέχει λόγος.. Την άποψη σου καταθέτεις, όπως και εγώ την δική μου.. Εντάξει λίγο στον παραλληλισμό του χιονιού με τα παϊδάκια έχω κάποιες ενστάσεις😂, αλλά οκ.. Παμε παρακάτω... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Εγω χαίρομαι αν χιονιζει στην Αθηνα και στις παλιες μου γειτονιες,εκτος φυσικα απο την μαγικη περιοχη μου.Αν χαιρομουν με τα χιονια σε αλλες περιοχες θα έμενα καπου μεσα στην Αθηνα,χωρις να θυσιαζω προσωπικο χρονο και χρημα(οντας καιρικος μεταναστης)σε μετακινησεις και σε αλλα που απαιτει η περιοχή.Πιστευω εδω οτι το 99% χαιρεται με τα χιονια στην πορτα του,εκτος απο κανα 2-3 που τους αρεσει να το βλεπουν απο καμερες.Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα βεβαια.Εννοειται οτι αν δε χιονιζομαι μπαινω και απολαμβανω καμερες,αλλα για να ειμαστε ειλικρινεις,για το χιονι δε χαριζω ουτε τον πυρετο μου!

μαδριτη δεν εβλεπες?δεν χεροσουν?...κι εγω δεν χαριζω καστανα αλλα σε σπανια για χιονι περιοχη χερομαι παντως ...παραλιες νησια αγονες χιονογραμμες κατι μεση ανατολη ...μ αρεσει να το βλεπω και ειναι σα να ειμαι εκει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο ευρωπιος στο μεσημεριανό δινει χιονι μονο σε εβρο και αυτο πολυ λιγοτερο...σε καμια αλλα πολη..και κομοτηνη λιγο χιονονερο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Ούτε να τον είχα παραγγείλει τον ΝΑΟ κοντά στο μηδέν 😉

λαθος τραπεζει παραγγελια....χαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...