Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 minute ago, notios_polos said:

καλως ηρθες κοντοχωριανε...χαχαχαχα...θα επρεπε οπως θα επρεπε και η λισσαβωνα να εχει πιο πολλα χιονια και η μεγαλη βρετανια να ειναι παγοβουνο και η ηγουμενιτσα να χιονοστρωνεται καθε χρονο..ειναι θεμα θεσης τοπικων παραγοντων κτλ

Αγαπητέ Βαγγέλη, καλώς σας βρήκα αν και κάποιους σας παρακολουθώ από πολύ παλαιότερα από το ακατανόμαστο forum, και του οποίου την τοξικότητα χαίρομαι που έχουμε και κυριώς έχετε απαλαχθεί! Πολύ λογικά τα όσα αναφέρεις για τους δυτικοευρωπαίους με τα όσα λίγα έχω αφομοιώσει αυτά τα χρόνια. Ο Ωκεανός με το φτωχό μου το μυαλό θα έλεγα...Προφανώς και εκ των πραγμάτων κάτι αντίστοιο χαλάει την συνταγή για του ανατολικοθρακομακεδόνες (τί είπα πάλι; :P) Εύχομαι χιόνια πολλά σε όλους και με εκπλήξεις που είναι ακόμα καλύτερες!!! Πώ Αριάδνη 2017! Κλάμα μετά από τόσα Χρόνια αχιονιάς! Χάρης!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, GEORGE SNOWMAN είπε:

Καλυτερο ο ενας χειροτερο.ο.αλλος...μπαινω στο 0.25

Ο καθένας για την περιοχή του μιλάει.. νοτιοτερα ο αυλωνας, ανατολικότερα το επιφάνειακο χαμηλο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, salonikatasos είπε:

λίγο καλύτερο για τον έβρο αφού τους σιγουρεύει τις θερμοκρασίες. 

στο εσωτερικό της χαλκιδική αύριο,σε περιοχές όπως πολύγυρο και αρναία αύριο το βράδυ λογικά θα έχουμε παγωμένη βροχή. θα βρέχει με αρνητικές θερμοκρασίες αφού στα 850 θα έχουν +1 με +2. θεσσαλονίκη φαίνεται να είμαστε οριακά σχετικά με το αν θα έχουμε 10 χιλιοστά βροχής ή λιγότερα που δεν θα μας επιτρέψει να γράψουμε τριψήφια χιλιοστά για το γενάρη

Για Ξάνθη Κομοτηνή τι βλέπεις; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, giannis_salonica είπε:

Ρε σεις πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω αυτή την απογοήτευση. δεν υπάρχει καμιά ατυχία ίσα ίσα κοντέψαμε ακόμα και Κ Μακεδονία να βάλουμε καλό χιόνι την ωρα που η Ανατολική και η Θράκη θα το παλέψουν με μια διάταξη η οποία 8 στις 10 φορές να έρθει ξανά δεν βλέπουν χιόνι τα πεδινά για κανέναν λόγο...όταν θα χουμε σωστή κατάβαση απο ΒΑ και στραβώσει τότε ναι να υπάρξει απογοήτευση,,, πάμε να αρπάξουμε ότι περισσότερο μπορούμε και περιμένουμε το επόμενο

Προσωπικά δεν έχω απογοητευτεί κ τόσο πολύ, στην προηγούμενη ήμουν πιο αγχωμένος γιατί προς το τέλος φαινόταν ότι μπορούμε οριακά να πάρουμε κάτι σχετικά καλό. Στην περιοχή μου συγκεκριμένα ήμουν τυχερός κ το πήρα κ ηρέμησα κάπως κ ας μην ήταν κάτι το ουαου. Σε αυτή έψαχνα κάποιες λίγες ώρες στούπας με κάποιες ελπίδες κ για κάτι καλύτερο. Είχαμε εξαρχής θέματα κ πάλι κ υετικά κ θερμοκρασιακά κ έπρεπε να γίνουν πραγματάκια για κάτι καλό που δε γίνονταν από την πλειονότητα των μοντέλων δυστυχώς. Εδώ που φτάσαμε ας πάρουμε ότι είναι να πάρουμε, σύμφωνα με τζίφο ίσως πρωί Τετάρτης να είναι κ πιο εφικτό λόγω θερμοκρασίας κ της υποτροπούλας αν μας ευνοήσει. Θα τα δούμε στην πράξη δεν έμεινε κάτι άλλο. Όσο για το επόμενο ποτέ δε μπορούμε να ξέρουμε πότε μπορεί να είναι. Μπορεί κ φέτος μπορεί κ αργότερα μπορεί κ του παραχρόνου. Μιλώντας για την πράξη την ίδια κ όχι για ενδεχόμενη ευκαιρία απλά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Είναι καλύτερο 

 

 

Αυτα ειναι μμ βροχης ομως;Θα βρεξει περισσοτερο;;;Ειμαι.πολυ χαρουμενος γιατι εχουμε μονο 500 με 550μμ δεκεμβρη και γεναρη ως τωρα..🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Μπουρδες,δεν θα υπαρξει υετος.Καλο φλεβαρη

Αυτο είναι άλλο θέμα ! Εδώ λέμε άμα βγήκε καλύτερο για να κοιμηθούμε ευχαριστημένοι. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, oldboy332 είπε:

Αυτο είναι άλλο θέμα ! Εδώ λέμε άμα βγήκε καλύτερο για να κοιμηθούμε ευχαριστημένοι. 

Εγω θα κοιμηθω οπως τα περισσοτερα μοντελικα βραδια φετος...βρίζοντας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Weather xanthi είπε:

Για Ξάνθη Κομοτηνή τι βλέπεις; 

τα είπα και χθες. εκτός από τον βόρειο έβρο δεν υπάρχει κάπου αλλού κάτι σε χιόνι. απλά θα βρέξει πολύ αύριο το απόγευμα-βράδυ και μετά όσο θα πέφτουν οι θερμοκρασίες και μέσα στην τετάρτη θα μειώνεται συνεχώς κι ο υετός 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Αυτα ειναι μμ βροχης ομως;Θα βρεξει περισσοτερο;;;Ειμαι.πολυ χαρουμενος γιατι εχουμε μονο 500 με 550μμ δεκεμβρη και γεναρη ως τωρα..🤣

Χιονακι είναι George .Η διαφορά στην κατανομή υετου είναι εμφανές ότι είναι με βοριά, δεν χρειάζεται να μας το ζωγραφίσει. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, HarrisM είπε:

Αγαπητέ Βαγγέλη, καλώς σας βρήκα αν και κάποιους σας παρακολουθώ από πολύ παλαιότερα από το ακατανόμαστο forum, και του οποίου την τοξικότητα χαίρομαι που έχουμε και κυριώς έχετε απαλαχθεί! Πολύ λογικά τα όσα αναφέρεις για τους δυτικοευρωπαίους με τα όσα λίγα έχω αφομοιώσει αυτά τα χρόνια. Ο Ωκεανός με το φτωχό μου το μυαλό θα έλεγα...Προφανώς και εκ των πραγμάτων κάτι αντίστοιο χαλάει την συνταγή για του ανατολικοθρακομακεδόνες (τί είπα πάλι; :P) Εύχομαι χιόνια πολλά σε όλους και με εκπλήξεις που είναι ακόμα καλύτερες!!! Πώ Αριάδνη 2017! Κλάμα μετά από τόσα Χρόνια αχιονιάς! Χάρης!

ευχομαι συντομα πολλες χιονισμενες φωτο απ αυτην την πλευρα του θερμαικου μας..οσον αφορα την τοξιοκοτητα το 100% δυσκολα το φτανεις..οι τοξικοι ανθρωποι ειναι σαν τις κατσαριδες και τρυπωνουν παντου και απο χαραμαδες αλλα οσο περναει απο το χερι μας τους εντοπιζουμε και αργα η γρηγορα τους αποβαλλουμε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Χιονακι είναι George .Η διαφορά στην κατανομή υετου είναι εμφανές ότι είναι με βοριά, δεν χρειάζεται να μας το ζωγραφίσει. 

Ζωγραφισε το μου σε παρακαλω ρε μπρο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Αυτο είναι άλλο θέμα ! Εδώ λέμε άμα βγήκε καλύτερο για να κοιμηθούμε ευχαριστημένοι. 

Ασ τονα ρε Μητσο τον γκρινιαρη να παει για νανι.Θα αρχισω να πιστευω οτι το κανει για γουρι στο τελος😋

Να ας δουμε εμεις που μαστε ξυπνιοι αυτο

image.png.cf949dd1d86265bf1c192e5515c09a64.png

Που ναι καλυτερο απο αυτο.

image.png.b1c1981f602166490d564d12dd4064fe.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ποιος να μας το ελεγε εστω περσι  οτι με τη γραμμη geopotential πολυ κατω απο 528 και -35c στα 500hp δεν θα γινοταν τιποτα απολυτως στο νομο...τοσο εκρηκτικη κατασταση εντελως χαμενη λογω λαθος διευθυνσης ανεμων στο βορειο Αιγαιο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 minutes ago, teo_73 said:

Το fr level κατεβηκε καμια 100σταρια μ απο τα κεντρικα του νομου και βορειοτερα.Τη Τεταρτη το πρωι υετου παρουσης το λεκανοπεδιο θα παιξει τα ρεστα του...

image.png.7685b9c6b1b6a488827338491909454f.png

 

εκεινη τη στιγμη θα μας αποχαιρετα ο υετος.. Παρολα αυτα, ισως δουμε καποια ασθενης χιονοπτωση, συμφωνω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ποιο γουρι μωρε Θοδωρακο;Ζητημα να βγαζει 1-2μμ "χιονιου".Την καταληξη την ξερω,να μην πεσει ουτε νιφαδα ,ή να δουμε καμια ωρα νιφαδοπτωση το.πρωι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Ασ τονα ρε Μητσο τον γκρινιαρη να παει για νανι.Θα αρχισω να πιστευω οτι το κανει για γουρι στο τελος😋

Να ας δουμε εμεις που μαστε ξυπνιοι αυτο

image.png.cf949dd1d86265bf1c192e5515c09a64.png

Που ναι καλυτερο απο αυτο.

image.png.b1c1981f602166490d564d12dd4064fe.png

Γράψε ρε Θόδωρα  στον χάρτη που είναι και η Δροσοπηγη να μην μπερδευτεί και μου ζητάει κι άλλα. 😄 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αντε καλες βροχες στον Σακαρο αυριο,καλα χιονια στους θρακιωτες και ΚΑΛΑ ΚΡΑΣΙΑ στους υπολοιπους.Κοροιδευουμε τους εαυτους μας φετος.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Αντε καλες βροχες στον Σακαρο αυριο,καλα χιονια στους θρακιωτες και ΚΑΛΑ ΚΡΑΣΙΑ στους υπολοιπους.Κοροιδευουμε τους εαυτους μας φετος.. 

Πιο πολύ τους κοροϊδεύουμε φαίνεται  όταν όλοι μας κι εγώ μαζί πιστεύουμε σε καλό Φλεβάρη...και ήδη έχει μετατοπιστεί από τόσο νωρίς το ενδιαφέρον μετά τις 7 του μηνα και έχουμε τώρα 26 Γενάρη χαχααχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ποιο γουρι μωρε Θοδωρακο;Ζητημα να βγαζει 1-2μμ "χιονιου".Την καταληξη την ξερω,να μην πεσει ουτε νιφαδα ,ή να δουμε καμια ωρα νιφαδοπτωση το.πρωι...

Αυτο είναι το πιο πιθανό .Μέχρι το πρωί πάντως  το Ελβετικό είχε σταθερά  το ίδιο σενάριο που έχει τώρα ο Τζιφος αλλά το μάζεψε στα δυο προηγούμενα τρεξίματα.  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Πιο πολύ τους κοροϊδεύουμε φαίνεται  όταν όλοι μας κι εγώ μαζί πιστεύουμε σε καλό Φλεβάρη...και ήδη έχει μετατοπιστεί από τόσο νωρίς το ενδιαφέρον μετά τις 7 του μηνα και έχουμε τώρα 26 Γενάρη χαχααχ

Εγω πιστευω σε αλλον εναν εκτρωματικο φλεβαρη.Εννοειται οτι η ψυχουλιτσα ελπιζει,αλλα πραγματικα ευχομαι να φυγει και να μην ξαναρθει τετοιο αισχος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προσπαθω να βρω μια κακοκαιρια του παρελθοντος με το επικεντρο του χαμηλου εκει που το βγαζει στις 42 ωρες...δεν βρισκω τιποτα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ποιο γουρι μωρε Θοδωρακο;Ζητημα να βγαζει 1-2μμ "χιονιου".Την καταληξη την ξερω,να μην πεσει ουτε νιφαδα ,ή να δουμε καμια ωρα νιφαδοπτωση το.πρωι...

Και αυτο πιθανο φιλε.Εγω δινω και ενα 30-40% να δει χιονοπτωση και το κεντρο κανα 3ωρο.Και αυτο βασει μονο και μονο του τελευταιου ελπιδοφορου ραν που βελτιωθηκε στο fr.level.

Αντε καληνυχτουδια.🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Εγω πιστευω σε αλλον εναν εκτρωματικο φλεβαρη.Εννοειται οτι η ψυχουλιτσα ελπιζει,αλλα πραγματικα ευχομαι να φυγει και να μην ξαναρθει τετοιο αισχος

Εγώ γιωργο εχω επικεντρωθεί στον υετο φετος ξεκινήσαμε καλά εχου,ε ευκαιρια να περάσουμε τα 800 μμ στον ετήσιο αν έχουμε ένα απλα φυσιολογικό φθινοπωρο...αρχίζει να μη με νοιάζει το χιονι...άμα δε θέλει ας μη χιονισει...σιγα πρωτη φορα ειναι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...