Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Snow sick είπε:

χαρές, πανηγύρια κ ταφόπλακες σ κάθε ραν. Οκ..Όπως τη βρίσκει ο καθένας 

τωρα ειναι λογικο να πεφτουν ταφοπλακες. δεν αλλαζουν ευκολα . τελος λεμε. εγω το ειχα πει και μεχρι χτες οτι μεχρι σημερα βραδυ ειναι οι κλειδαριες για γενικες γραμμες. και στην αττικη σε γενικες γραμμες δεν εχουμε υετο. καθολου. κλασσικα.

μπραβο στα κεντρικα και ευχομαι θαψιματα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Καλα τα πανε και τα ενς και ο μο

Πιστεύεις στον βολο θα έχουμε μεγάλο θέμα με τις θερμοκρασίες?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Spartan είπε:

Κατσε ωρε γιωργη να δουμε και τα αυριανα

Καποιες μικρες ελπιδες υπαρχουν(οσο κραταει ο παιος)

Σπύρο τώρα για 5 -6 νιφάδες δεν αξίζει. Υπήρχαν προοπτικές αλλά δεν μας έκατσε. Φέτος πιστεύω θα έχουμε άλλη μια ευκαιρία

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μην τρελενεστε για ένα κακο τρέξιμο....αύριο πρωί πάλι θα πανηγυρίζουμε όπως σήμερα το πρωί.....τα έχουμε ζήσει πολλές φορές άλλωστε αυτά .....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μου αρεσει που τα βαψαμε μαυρα για το 18αρι . Οπως και να εχει κατ εμε το μεγαλυτερο προβλημα οι ΒΔ στα 700hpa .. Ακομα και ετσι οταν μπαινει η -36/-38 στο αιγαιο και εμεις εχουμε -34 δυσκολα ακομα και απο δευτερογενεις παραγοντες να μη βγει υετος εστω και για μεχρι το κεντρο μαξ...
 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Μη βιάζεστε οι βορειοι εχει ακομα ανσαμπλ που περνάνε το χαμηλο Κρήτη εχω σε εμένα τα 18 με χιονιζουν τα αλλα 12 οχι αρα ενταξει η τάση εινια για πιο βορεια αλλα μπορει να παει και νοτια ...Όπως βλεπω καποια ξαναγίνουν υετο σαββατο βραδυ με κυριακη πρωι απο υφεση

οι ισοβαρεις που λεγαμε στο ιονιο...😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Σπύρο τώρα για 5 -6 νιφάδες δεν αξίζει. Υπήρχαν προοπτικές αλλά δεν μας έκατσε. Φέτος πιστεύω θα έχουμε άλλη μια ευκαιρία

η δευτερη καρτελα μας στελνει αρχες φλεβαρη με συνοπτικες διαδικασιες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παιδια καταρχην δεν τελειωσε τπτ. ακομη ολα παιζουν.μονοι σιγουρη κλασσικα οι κεντρικη ελλαδα. θα υπαρξουν κ αλλες ευκαιριες συντομα.ειτε χιονιστουμε τωρα ειτε αργοτερα. ευχομαι ειλικρινα ολοι να το δουμε φετος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Εγω αυτα που προσδοκουσα για Αθηνα χαθηκαν.Κοινως ΤΟΝ ΗΠΙΑ.Τελος το modeling,τσαμπα κουραση και αγωνια τοσες μερες.

Ας περιμενουμε μεχρι τα αυριανα 12αρια να δουμε τι μπορουμε να κανουμε υετικα Τζορτζ.Δε τα χουμε παρατησει ποτε 3 μερες πριν,με καλες θερμοκρασιες καθ υψος και με ενα Χ φτερο στον ανεμο.Δε θα το κανουμε και τωρα.

Υετος μπορει αν δημιουργηθει στο λεκανοπεδιο και χωρις Χ. Η τραφ των Σποραδων με μια μικρη μετατοπιση μπορει να μας δωσει κατι,μια ψιλουφεσουλα σε Σαρωνικο,Αργολικο,Κυκλαδες δεν πρεπει να αποκλειστει.Ολα αυτα σε περιπτωση μη χαμηλου.Αφου φτασαμε ως εδω θα πρεπει να επιμεινουμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εχω πολυ καιρο να δω τετοιες Τ να μπαινουν στον νομο........εστω και ας την βγαλουμε με μια πασπαλα που λεει και ο φιλος ΓΚΑΡΥ....Modele GFS - Carte prévisions

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Σπύρο τώρα για 5 -6 νιφάδες δεν αξίζει. Υπήρχαν προοπτικές αλλά δεν μας έκατσε. Φέτος πιστεύω θα έχουμε άλλη μια ευκαιρία

Το ευρωπαικο αν εβγαινε, θα σου εδινε 5 με 6 νιφαδες δηλαδη?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Santa snow είπε:

Μου αρεσει που τα βαψαμε μαυρα για το 18αρι . Οπως και να εχει κατ εμε το μεγαλυτερο προβλημα οι ΒΔ στα 700hpa .. Ακομα και ετσι οταν μπαινει η -36/-38 στο αιγαιο και εμεις εχουμε -34 δυσκολα ακομα και απο δευτερογενεις παραγοντες να μη βγει υετος εστω και για μεχρι το κεντρο μαξ...
 

Δεν είναι νεφοδιαλυτης ο ΒΔ στα 700: Αρκεί μια δυνατή υποστήριξη να το αποτρέψει αυτό; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πολύ καλό και κλασικά για νυχτερινά όνειρα το 18άρι..
ακόμα εξαφανίζουν και εμφανίζουν! Μόνο θετικό είναι αυτό!
καλώς η κακώς έχουμε δρόμο ακόμα , τουλάχιστον μέχρι παρασκευη βράδυ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Εγω αυτα που προσδοκουσα για Αθηνα χαθηκαν.Κοινως ΤΟΝ ΗΠΙΑ.Τελος το modeling,τσαμπα κουραση και αγωνια τοσες μερες.

Είναι όντως απίστευτα επίπονο το χόμπι μας τελικά τον χειμώνα σε πιθανές καλές διατάξεις....ώρες ολόκληρες μπροστά στον υπολογιστή ή το κινητό... κούραση....ζαλάδες...εναλλαγές συναισθημάτων... στεναχώριες...χαρές .....πολύ περίεργο χόμπι διαλέξαμε....αλλά γι αυτό και μας αρέσει και το αγαπάμε εκεί είναι όλη η ουσία....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Hlioupolitis98 είπε:

η δευτερη καρτελα μας στελνει αρχες φλεβαρη με συνοπτικες διαδικασιες.

Εδω δεν μπορουμε να βγαλουμε ακρη στις 72 ωρες με αυτον τον αυλωνα

Και εσυ μας γραφεις τωρα για δευτερες καρτελες?

Μαλιστα

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βελτιωθηκε ο βασιλιας,αλλα και παλι δεν ειναι οπως τον θελουμε. Αλλα 100 χλμ πιο βορεια να παει το χαμηλο. Χρονος υπαρχει, το χαμηλο πρεπει να παει οσο πιο κοντα στην αττικη γινεται για την βόρεια χώρα. Μεχρι τωρα αυτο εγινε στο τζεμ κυριως και στα υπολοιπα λιγο νοτιοτερα. Ελπιζουμε σε περαιτερω βορεια πορεια στα επομενα τρεξιματα,παμε να το φερουμε στην κεντρικη μακεδονια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, gthomasandros είπε:

εχω πολυ καιρο να δω τετοιες Τ να μπαινουν στον νομο........εστω και ας την βγαλουμε με μια πασπαλα που λεει και ο φιλος ΓΚΑΡΥ....Modele GFS - Carte prévisions

ME THN ΓΡΑΜΜΗ ΤΟΥ -10 ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΝΟΜΟ ΚΑΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ 500ΑΡΙΑ ΔΕ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΕ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παντως οτι και να γινει το σιγουρο ειναι οτι τα μοντελα μας εκαναν πιο σοφους σημερα!! Ακομα και τα τριτοδευτερα εχουν αξια τελικα

Επεξεργάστηκε από George Trilofianos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν ξέρω που πρέπει να είναι το χαμηλό για να βγάλει αυτό που θα πω: Θέλω υετό από Λαμία μέχρι Τέμπη. Ποια πρέπει να είναι η θέση του; Μακάρι να έρθει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

Βελτιωθηκε ο βασιλιας,αλλα και παλι δεν ειναι οπως τον θελουμε. Αλλα 100 χλμ πιο βορεια να παει το χαμηλο. Χρονος υπαρχει, το χαμηλο πρεπει να παει οσο πιο κοντα στην αττικη γινεται για τη βόρεια ελλάδα. Μεχρι τωρα αυτο εγινε στο τζεμ κυριως και στα υπολοιπα λιγο νοτιοτερα. Ελπιζουμε σε περαιτερω βορεια πορεια στα επομενα τρεξιματα,παμε να το φερουμε στην κεντρικη μακεδονια

Και η θρακη ευνοείται αν πλησιάσει το χαμηλο κεντρική Μακεδονία; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Spartan είπε:

Εδω δεν μπορουμε να βγαλουμε ακρη στις 72 ωρες με αυτον τον αυλωνα

Και εσυ μας γραφεις τωρα για δευτερες καρτελες?

Μαλιστα

απο ποτε φαινοταν σε γενικες γραμμες οτι θα εβγαινε ψυχρη καταβαση στην ανατολικη ευρωπη; απο την 2η καρτελα φαινοταν και ειχε σχολιαστει. δες τωρα τι παιζει ατλαντικο  και θα συμφωνησεις πιστευω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...