Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

41 λεπτά πριν, south coast είπε:

Καθολου μπερδεμενος φιλε...Εγω δεν χαρακτηριζω τον φετινο χειμωνα καπως επειδη δεν χιονισε στην Γλυφαδα.Παρ ολ αυτα επειδη ξερω την δυναμικη της περιοχης μου και το ταβανι ... που εχει, επετρεψε κ σε εμας αν θελεις να εχουμε δικαιωμα στο ονειρο και προσπαθησε να το ξεπερασεις μιας κ αναφερεσαι σε εμενα(...τωρα να μου κλαιγεται ο αλλος που μενει στη γλυφαδα)...Γεννημενος την δεκαετια του 70  εχω δει χιονια στην περιοχη μου και καλα κ πετσες κλπ.

Χειμωνας =κρυο και οχι να χαροπαλευει στα 2000μ τελη Γεναρη μεταξυ χιονιου κ βροχης.Επεσαν και 20χιλ παραπανω υετου φετος και κλαιν μαιν...Με αυτη την κυκλοφορια  κ τα κεντροβορεια δεν εχουν δει τιποτα φετος.Για εδω δεν το συζητω το θεωρω απιθανο να δουν  κατι καλο τα πεδινα αττικης.

Δικαιωμα ολοι εχουμε απλα πλεον τα ονειρα μας ειναι ακομα πιο σπανια και τα δικα σου και τα δικου μου τα χιονονειρα εννοω....αυτο εξηγω οτι οι χειμωνες ειναι διαφορερικοι..και ειναι λογικο κρυος χειμωνας ξηρος ..υετοφορος  χειμωνας πιο θερμος...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

νομιζω οτι εφτασε η ωρα να το αποχαιρετησουμε το θεμα του κωστα μιας και οτι σχολιαζουμε απ εδω και περα θα ειναι για τον φλεβαρη...και του χρονου με υγεια και πιο πολλα χιονια...😀

Αχχχ να το ανοίξω εγώ που είμαι και γουρλού; 😀 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, ICELARISSA είπε:

Ακριβως ....ειδικα σε χειμωνα οπως φετο υετοφορο..η θα εχεις ξηρο και κρυο χειμωνα ξηρο εννοω με υετο στα κλιματικα η οπως φετος υετους πανω απο τα κλιματικα και σχετικα θερμος..με υπαρξει χαμηλων οπως φετος περιμενεις αυτο που ειπες να κανει μια κατεβασια και συνδυαστει με υγρασια φουλ για μας εδω πανω η με αυλωναρο στο αιγαιο να γινει πανικος προσηνεμα με χαμηλα ροδο κλπ

Μάλλον προτιμώ τον ξηρό και κρύο. Χειμώνας πρωτίστως σημαίνει κρύο. Όχι απαραίτητα ψύχος αλλά να βγαίνεις έξω και να νιώθεις κρυάκι. Φέτος 5 μέρες συνολικά έχει χρειαστεί μπουφάν, χαχαχα. Άλλωστε η φωτοβολίδα των 1-2 ημερών μπορεί να συμβεί οποτεδήποτε..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...