Jump to content
vorios_polos

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗΣ ΧΙΟΝΟΘΥΕΛΛΑΣ Ωκεανίς ''ΨΙΨΙΝΑ'' 23-26/2/2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πανος εδω. Δεν ήθελα να χαλάσει το τσατ του φέισμπουκ αλλά τελικά ****ει εδώ. H πρώτη μου αναφορά εδώ είναι και ταυτόχρονα η πρώτη μου αναφορα σε φόρουμ μετα απο χρόνια. Ευχαριστώ πολύ όποιον με κάλεσε στη παρέα ξανα μιας και είχα χρονια να μιλησω με τους περισσότερους. Απο εδώ και πέρα εύχομαι ενα υγειές φόρουμ με καζούρα, ευγένεια, φιλία, συμπαράσταση, ομπρέλες στην Αθήνα και αλυσίδες στη Θεσσαλονίκη. Καλή αρχή ψυχωτικοι χιονοτρελαμενοι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα φιλαράκια ...! Καλή αρχή ...! Ότι καλυτερο για το νέο εγχείρημα ...!

Και η πρώτη αναφορά .. ξαστεριά και 0,1c τώρα στη Ζαρουχλα . 

Αν τα πράγματα πάνε όπως δείχνουν τώρα τα models θα έχουμε πράγματα και θαματα εδω ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, ΖΑΡΟΥΧΛΙΩΤΗΣ said:

Καλησπερα φιλαράκια ...! Καλή αρχή ...! Ότι καλυτερο για το νέο εγχείρημα ...!

Και η πρώτη αναφορά .. ξαστεριά και 0,1c τώρα στη Ζαρουχλα . 

Αν τα πράγματα πάνε όπως δείχνουν τώρα τα models θα έχουμε πράγματα και θαματα εδω ...

Τι υψόμετρο εισαι;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 minutes ago, Χιόνι απτο διάστημα said:

Είσαι τόσο τυχερός που βρίσκεσαι εκεί 

Όντως είναι «καλό» το μέρος... Το έψαξα αρκετά πριν «έρθω» εδω...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 minutes ago, Κώστας. said:

Αν ποτέ γυρίσω Ελλάδα  θέλω ένα σπίτι στο Βέρμιο γύρω στα 1000 μέτρα υψόμετρο. 

Κατσε εκεί που κάθεσαι, με βλεπω κι εμένα προς τα νότια απο Σεπτέμβρη..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μελίσσια 7,3οC τώρα και 78% υγρασία.....οι αλκυονίδες ημέρες ολοκληρώνονται αύριο....

 

ΥΓ Τάκη να προσέχεις εκεί στη Ζαρούχλα, θα πέσει πολύ χιόνι (-5...3οC το Σάββατο....-7....-2οC την Κυριακή....-4....-1οC την Δευτέρα....-8....-2 την Τρίτη)......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα παιδιά από Τρίκαλα Κορινθίας. Εδώ θα στήσω ξοβεργα για το πρωι και ελπίζω να μην αργήσει. Ζεστή προς το παρόν, γύρω στους 8 βαθμούς και μόλις τώρα πέφτουν κάτι σταγόνες. 

Στην διαδρομή για εδώ φαινόταν ότι η περιοχή έχει υποφέρει από το πολύ νερό αφού τα χωματοβούνια της περιοχής είχαν "κατέβει" στους δρόμους . 

Μια φωτο από νωρίς πριν κλείσει ο καιρός. 

 

20190222_130734.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

κωστα μονο τεστ δεν ηταν..ηταν το γνωστο μου αθλημα του 7με10 ημερων..χαχαχαχα...απλα καθησε μεχρι αηδιας...με μια μερα διαφορα.Και φυσικα ημουν και πιο ελευθερος να εκφραστω χωρις να σκεφτομε κριτικες.Εαν ημουν στον προηγουμενο χωρο θα ειχα ριξει αναλυση τρελλη για το σεναριο που θα θελαμε αλλα τελικα θα εβγαινε ακομη πιο ακραιο .Επισης κατα 60%αφορουσε τα προσηνεμα απλα ειπα να μην το γραψω ετσι για ν αφησω ενα μυστηριο του στυλ πειραγματος στον γιωργο.Αυτα και καλες μας αναφορες αυριο..απο οσο το δυνατον πιο πολλες περιοχες..😀🌨️🌨️🌨️

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλή Απόλαυση σε όσους προτιμήσουν τα χιόνια. Άρχισε να πέφτει σιγά σιγά η θερμοκρασία στα βόρεια.

Απο εδώ οι συνθήκες σε διάφορους αξιόπιστους σταθμούς ανα την Ελλάδα.

http://stravon.gr/pinakas/

http://stravon.gr/map/

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9,7 C με 1,7 dp και σπασμένη συννεφιά (βλέπω και αστεράκια) με ενίσχυση του ΒΔ με ριπες κοντά στα 25 km (ίσως και λίγο παραπάνω) … και η επόμενη που θα κάνω θα είναι χιονιστερή ….. 🌨️

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Nowcast....

Λοιπον, έχω την εντύπωση οτι κατερχεται διαφορετικός αυλωνας (υφή, κλίση και μορφή), πιθανον πιο μεγαλος, παχυς κ δυνατος ισως;;;
Η καταγραφη ενος -39,3 στα 500, σε οριακα Ρωσικο εδαφος ΒΑ της Πολωνιας (ULOL), δειχνει οτι μαλλον εχει αλλη κλιση ο αυλωνας (πιθανόν πιο κατακόρυφος ΝΑ!!!)...περιμενω να δω κι αλλους σταθμους ως το βραδυ, που δεν εχουν ακομη εμφανίσει τις κσταγραφες τους!!!

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα παιδες. Καλη αρχη στο νεο φορουμ και καλοχιονιστο απο αυριο!

Πρωτη αναφορα λοιπον...8.8 βαθμοι αυτη την ωρα στην Κατερινη και καιρικη ησυχια προς το παρων...τιποτα δεν προμηνυει το τι προκειται να συμβει αυριο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ψιλοβροχο στα Καλάβρυτα στα 740μ με 6 βαθμούς. Από αύριο άλλο ένα θάψιμο στα Καλαβρυτοχωρια και φυσικά στο Χελμο

Ψιλόβροχο Ζωγράφου στα 200μ με 11. 7 βαθμους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...