Jump to content
vorios_polos

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗΣ ΧΙΟΝΟΘΥΕΛΛΑΣ Ωκεανίς ''ΨΙΨΙΝΑ'' 23-26/2/2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 minutes ago, Beach-snow NG said:

Nowcast....

Λοιπον, έχω την εντύπωση οτι κατερχεται διαφορετικός αυλωνας (υφή, κλίση και μορφή), πιθανον πιο μεγαλος, παχυς κ δυνατος ισως;;;
Η καταγραφη ενος -39,3 στα 500, σε οριακα Ρωσικο εδαφος ΒΑ της Πολωνιας (ULOL), δειχνει οτι μαλλον εχει αλλη κλιση ο αυλωνας (πιθανόν πιο κατακόρυφος ΝΑ!!!)...περιμενω να δω κι αλλους σταθμους ως το βραδυ, που δεν εχουν ακομη εμφανίσει τις κσταγραφες τους!!!

 

 

Τι σημαίνει αυτό Κώστα??? 

Επιρεαζει κάπως εμάς εδώ στην Αττική???? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για κάτσε να δούμε βρε συ....μου κάνουν εντύπωση οι πραγματικές πλέον καταγραφές....θα παίξουν ρόλο γενικά, αν έχουμε πράγματι κάτι άλλο στην όλη ιδιοσυστασία του αυλώνα και του ψύχους που φέρνει....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Xιονίζει στο καταφύγιο Αγράφων....στην περιοχή "Καραμανώλη" Νεράιδας, Δήμου Λίμνης Πλαστήρα....πριν λίγο.....

1530μ. υψόμετρο.....

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ήπιος ο καιρός έξω. Στους 10,4 η Τ. Δεν θα με ζωσουνε τα φίδια ακόμη.. 

Επεξεργάστηκε από nikolasxm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9,4 βαθμοί εδώ στο Μακροχώρι αυττη τη στιγμή΄...τίποτα δεν προϊδεάζει το τι θα ακολουθήσει σε μόλις 7-9 ώρες από τώρα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αγρίνιο έβρεξε νωρίτερα το απόγευμα.....0,5mm....

Χαλαζόπτωση πριν λίγα λεπτά στο Ρίο Πατρών!!!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Nowcast....από Δημ. Καμπόλη (kabman)....έρχεται ως συνέχεια σε αυτό που έγραψα πριν.....

Φτάσαμε πλέον σε απόσταση βολής από το διαφημισμένο καιρικό γεγονός της 23ης Φεβρουαρίου 2019.
Στην πρόγνωση που επισυνάπτω έκανα ότι ήταν ανθρωπίνως δυνατό (σε μια ιδιαίτερα δύσκολη μέρα σήμερα) ωστε να προσεγγιστεί η περίεργη αυτή κακοκαιρία λόγω και της εμφανούς αδυναμίας των μοντέλων να δώσουν μια σταθερή εικόνα τις τελευταίες ημέρες.
Τελευταία νέα σχετικά με τις ραδιοβολήσεις στην Βαλκανική δίνουν ενδείξεις/υπόνοια για νοτιότερη κίνηση του κεντρικού άξονα του αυλώνα των ψυχρων αερίων μαζών στα 500hPa κατά 100-150χλμ. Εφόσον η μετατόπιση αυτη λάβει χώρα και πάνω από τον ελλαδικό χώρο τότε θα επιστρέψουμε στις προγνωσεις της Τετάρτης με την Αττική, Εύβοια και Κορινθία να εισέρχονται σε χιονοπτώσεις μηδενικού υψομέτρου. Οψόμεθα


 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα κι από εμένα σε όλα τα παιδιά!

10,6 βαθμοί αυτή τη στιγμή στη Λάρισα, σε αναμονή της αυριανής επιδείνωσης να δούμε τι "ψάρια" θα πιάσουμε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 minutes ago, MetFM said:

10 βαθμοι ακριβως στα νεα μουδανια. πως περναει αυτη η νυχτα να ξημερωσει...

Ούτε το Χριστός Ανέστη να περίμενες για τη μαγειρίτσα.Πως κανεις έτσι!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, LarissaSnow said:

Καλησπέρα κι από εμένα σε όλα τα παιδιά!

10,6 βαθμοί αυτή τη στιγμή στη Λάρισα, σε αναμονή της αυριανής επιδείνωσης να δούμε τι "ψάρια" θα πιάσουμε...

Βρεμμενα. 🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 minutes ago, Κώστας. said:

Ούτε το Χριστός Ανέστη να περίμενες για τη μαγειρίτσα.Πως κανεις έτσι!

εγω δεν μπορω. αμα ειναι να χιονισει τρελαινομαι. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, MetFM said:

εγω δεν μπορω. αμα ειναι να χιονισει τρελαινομαι. 

Εγώ δεν μπορώ να το ελέγξω και το αφήνω στην ακρη. Τις προηγούμενες μέρες το σκέφτομαι αλλά τη τελευταία  μέρα χάνω τον έλεγχο .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βρέχει κι εδώ στα Μελίσσια....ήδη βράχηκαν οι δρόμοι κανονικά....10,9οC....

4,2-13,7οC η κύμανση σήμερα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...