Jump to content
Beach-snow NG

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2021.....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5,8 στα πευκακια βολου σε μια κλασσικη αναστροφικη βραδια που οι διαφορες με τον σταθμο της αγιας παρασκευης ειναι αρκετα μεγαλες, ο οποιος τωρα λεει 9,4

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

.....Όμορφο στιγμιότυπο με την καταιγίδα χθες τα ξημερώματα πάνω από την πόλη της Σάμου ......(01/01/2021).....(Μ.Θράβαλος) .....

Η εικόνα ίσως περιέχει: σύννεφο, ουρανός, ωκεανός, βουνό, δέντρο, νύχτα, υπαίθριες δραστηριότητες, φύση και νερό

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

...... μερικοί  από τους χθεσινούς (01/01/2021)    11 υδροσίφωνες στη Ρόδο .... σε κάποια στιγμή υπήρχαν ταυτόχρονα πέντε σίφωνες μαζί.....(Σ.Κεσεδάκης)....

Η εικόνα ίσως περιέχει: σύννεφο, ουρανός, ωκεανός, νύχτα, υπαίθριες δραστηριότητες, φύση και νερό

Η εικόνα ίσως περιέχει: σύννεφο, ουρανός, ωκεανός, νύχτα, υπαίθριες δραστηριότητες, φύση και νερό

Η εικόνα ίσως περιέχει: ωκεανός, ουρανός, σύννεφο, νύχτα, νερό, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα .....

8.5.  ελάχιστη εδώ στην ταράτσα μου

-7.1 ελάχιστη στο Πάος Καλαβρύτων

--5.7 στα Καλάβρυτα 

0.8 στον Ποταμό Κέρκυρας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κοντά -2οC σήμερα το πρωί στη Χόχλια Ευρυτανίας, με παγωνιά, που διατηρείται ακόμη και τώρα, σε όλη την ευρύτερη περιοχή....λίγες πρόσκαιρες νιφάδες, πρέπει να έπεσαν εν τω μέσω της νυκτός....καλή χρονιά, με υγεία!!

IMG_20210102_082359.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σχεδόν -1οC στην Ιπποκράτειο Πολιτεία....5,9οC εδώ στα Μελίσσια....5,4oC στο Αγρίνιο....η Ποταμιά στην Ευρυτανία, -4,2οC.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

37 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Καλημέρα .....

8.5.  ελάχιστη εδώ στην ταράτσα μου

-7.1 ελάχιστη στο Πάος Καλαβρύτων

--5.7 στα Καλάβρυτα 

0.8 στον Ποταμό Κέρκυρας

Κρύο σήμερα εεε?? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Κρύο σήμερα εεε?? 

Κρύο λόγω αναστροφής = τσάμπα κρύο 

Μονο μετά από χιονόστρωση το θέλω για να παγώσει το χιονι να διατηρηθεί περισσότερο.....

 

 

Και ξέρεις ότι μόλις ξημερώσει σε περιμένει άλλη μια μέρα με λιακάδα και ζεστη και γενικώς αντικυκλωνικες συνθηκες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συννεφιά πλέον στο λεκανοπέδιο....

Στους 14.8 εδώ τώρα με άπνοια....μόλις 15χλμ/ώρα μέγιστη ριπή σήμερα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απειλητικη συννεφια μπουκαρει απο τα Νοτια....αντε να δουμε...απαραδεκτες θερμοκρασιες παντως για την καρδια του χειμωνα 15 βαθμοι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανοιξαμε ξεχωριστο ποστ για την κακοκσιρια που ηδη ξεκινησε και θαχει πολλα νερα και πολλα χιονια στα βουνα!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 ώρες πριν, Beach-snow NG είπε:

Εισαι παλαβός για δέσιμο οκ....αν είχα στην κατοχή μου το φόρουμ, θα έτρωγες ένα όμορφο μπαναρισματάκι μέχρι τέλος του χειμώνα....χαλαρά κιόλας....αυτό ειναι καιρικό έγκλημα το σημερινό που έκαμες και το γνωρίζεις με βάσει το καιρικό σύνταγμα (αρθρο 1 παρ2).....όμως την γλιτώνεις που είναι Πρωτοχρονιά....¨ολη Ευρώπη είναι μέσα στα χιόνια και τις ψυχρές εισβολές και μονο εμείς και η Τουρκία είμαστε για λίγο ακόμη εκτός....ο μηχανισμός γνωστός.....

Καλή χρονιά κι ελπίζω γρήγορα στο Δαφνί.....αλλά θα πας για τον ανάποδο λόγο.....χαχαχα......

ΥΓ Σάκη Μυλοπόταμος Αγίου Ορους φίλε, ό,τι καλύτερο.....χαλαρά......και φέεεεεεετααααα αν θέλεις!!!

 

mapa_duza.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα Φίλοι μου. Ήλιος, ψυχρουλα και υγρασία μετά την  χθεσινή καλοκαιρινή μπόρα έδω στους Αμπελόκηπους Αθήνα. Ξύπνιος από τις 5 το πρωί. Όχι. Μήτε έρωτας ήταν αυτός που με έκανε να αναψοκοκκινιζω, μήτε σκέψεις χωμένες στα  κρυφα υπόγεια της ψυχής μου..ΕΝΑ ΚΟΥΝΟΎΠΙ ΗΤΑΝ ΠΟΥ ΓΥΡΟΦΕΡΝΕ ΓΕΝΝΑΡΗ ΜΗΝΑ...ΚΟΥΝΟΥΠΙ ΜΕΣΑ στον ΧΕΙΜΩΝΑ;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα. Ψυχρό πρωινό στο Ίλιον με πολύ υγρασία, στάζουν τα πάντα.

Πολύ ωραίο χιόνι έχει βάλει η Ήπειρος να δούμε πόσο θα το κρατήσει, γιατί δυστυχώς έρχονται ξανά πολύ θερμοί νοτιάδες με βροχές.. 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, billipiros12 είπε:

Καλημέρα. Ψυχρό πρωινό στο Ίλιον με πολύ υγρασία, στάζουν τα πάντα.

Πολύ ωραίο χιόνι έχει βάλει η Ήπειρος να δούμε πόσο θα το κρατήσει, γιατί δυστυχώς έρχονται ξανά πολύ θερμοί νοτιάδες με βροχές.. 

 

Ωραίο Χιόνι και στο χωριό σου μπιλη!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 ώρες πριν, billipiros12 είπε:

Καλημέρα. Ψυχρό πρωινό στο Ίλιον με πολύ υγρασία, στάζουν τα πάντα.

Πολύ ωραίο χιόνι έχει βάλει η Ήπειρος να δούμε πόσο θα το κρατήσει, γιατί δυστυχώς έρχονται ξανά πολύ θερμοί νοτιάδες με βροχές.. 

 

νομίζω ότι σε υψόμετρα >1600μ ελάχιστη ζημιά θα γίνει καθώς έχει παγώσει, κι αν πάμε πιο ψηλά ακόμα, >2000μ που έχει αρνητικές εδώ και μέρες, ακόμα λιγότερη η ζημιά. Η δεδομένη ζημιά θα γίνει σε υψόμετρα όπου χιόνισε με οριακές θερμ. Επίσης, άσε που παίζει το σενάριο η θερμή εισβολή να συνδυαστεί με υψηλά ποσά σκόνης οπότε λιγότερη ηλιακή ακτινοβολία οπότε χαμηλότερες θερμοκρασίες από αυτές που θα περίμενε κανείς. 

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...