Jump to content
Beach-snow NG

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2021.....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 βαθμοί τώρα στα Θεοδωριανα Άρτας στα 1000 μέτρα υψόμετρο στις ανατολικές πλαγιες των Τζουμέρκων. 

Τρομερή ανωμαλία. 

20 βαθμοί και στο ιλιον. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις έδειξε 28 ακριβώς στο Κολυμπάρι Χανίων από ΕΑΑ. Εντωμεταξύ κοίταξα από περιέργεια την κάμερα στο κέντρο των Χανίων και ο κόσμος εκεί κάνει τη Κυριακάτικη βόλτα του με κοντομάνικα! Οτι να ναι 

Επεξεργάστηκε από South Athens
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

27αρια στα Χανιά 

9 βαθμοί στα Κελάρια Παρνασσού στα 2000μ

19.8 στα Καλάβρυτα στα 730μ

20 εδω 

Τρομερά ρεκόρ σπάνε 

 

 

Ευτυχώς εδώ πάνω Γιώργο με τη συννεφιά και τις βροχές πάμε πολύ καλα😊

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Ευτυχώς εδώ πάνω Γιώργο με τη συννεφιά και τις βροχές πάμε πολύ καλα😊

Κέρκυρα βλέπω 21 όμως τώρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

180,2 mm για τον γεναρη στα Γιαννενα στον σταθμο του κεντρου με βροχες καθε μερα.Εχει να βγει ηλιος εδω σχεδον 1,5 μηνα.Ελαχιστες ωρες ηλιοφανειας.Καθε μερα βροχες και συννεφια.

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

η βροχη σταματησε πριν κανα 40λεπτο.η ομιχλη παραμενει ακλονητη καθως δεν φυσαει.η θερμοκρασια ανεβηκε στους 8.2c τωρα.και μια εικονα πριν 15 λεπτα από το παραθυρο.τωρα είναι πιο πυκνη τα δεντρα με το ζορι διακρινονται😁και είναι 30-35μετρα αποσταση

WimWvpw.jpg

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μέχρι στιγμής 28.3 μέγιστη στη χώρα στο Κολυμπάρι Χανίων από ΕΑΑ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, ΧΕΛΜΟΣ said:

Στη Βαρκελώνη που έχει 30 πόντους μες στη θάλασσα δεν έχει υπερθέρμανση ?

Ήρεμα ρωταω...

Απλά βρισκόμαστε στο λάθος σημειο της Ευρώπης αυτό το διάστημα....

Γιωργάρα καλησπέρα. Η υπερθέρμανση κρίνεται με βάση στατιστικά και όχι με βάση το αν έκανε ένα ιστορικό την Χ ή την Ψ χρόνια (ενώ εν τω μεταξύ γίνεται της ποπιτας). έχεις δει στατιστικά Βαρκελωνης? το ρωταω γιατι για εδώ και για την Ευρωπη π.χ τα ανεβάζει κάθε μήνα ο Ζιακο και δεν είδα να του ποστάρει κάνεις διαφορετικά δεδομένα που να.λενε το αντίθετο 

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Γιωργάρα καλησπέρα. Η υπερθέρμανση κρίνεται με βάση στατιστικά και όχι με βάση το αν έκανε ένα ιστορικό την Χ ή την Ψ χρόνια (ενώ εν τω μεταξύ γίνεται της ποπιτας). έχεις δει στατιστικά Βαρκελωνης?

Να πω και του στραβου το δικιο και γιατι εχω κανει εργασιες σε αυτο το κομμάτι. 

Κλιματικη αλλαγη δεν συνεπαγεται απαραιτητα θερμανση καθε περιοχης. 

Κυριως ειναι μετατόπιση κλιματικων ζωνων. Δηλαδή μπορει τ βορεια να θερμενονται πολυ περισσότερο απο τα νοτια της Ευρώπης ενώ και σε καποιες περιπτωσεις υπαρχει και ψυχρανση σε πιο θερμες ( κλιματικα) περιοχες αλλα ειναι εξαιρεση συνηθως. Αλλα σε πλανητικο επιπεδο ναι η μεση θερμοκρασια θα ανεβαινει γιατι θα ειναι πιο ακραια τα θερμα επεισόδια απο τα ψυχρα. 

Επεξεργάστηκε από Επισκέπτης
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Γιωργάρα καλησπέρα. Η υπερθέρμανση κρίνεται με βάση στατιστικά και όχι με βάση το αν έκανε ένα ιστορικό την Χ ή την Ψ χρόνια (ενώ εν τω μεταξύ γίνεται της ποπιτας). έχεις δει στατιστικά Βαρκελωνης? το ρωταω γιατι για εδώ και για την Ευρωπη π.χ τα ανεβάζει κάθε μήνα ο Ζιακο και δεν είδα να του ποστάρει κάνεις διαφορετικά δεδομένα που να.λενε το αντίθετο 

Καλησπέρα φιλαράκι..  

Δεν μιλάω για φωτοβολίδες ...εδώ και καιρό όλη η δυτική και κεντροβορια Ευρώπη είναι στον πάγο.....Απλά όπως ειπα νωρίτερα τα Βαλκάνια και η ανατολική Ευρώπη ήμασταν οι χαμένοι της κυκλοφορίας αλλά δείχνει σιγά σιγά να έρχεται εξισσοροπιση .....Νομίζω πως είναι πιο σωστό να μιλάμε για έναρξη  κλιματικής αλλαγης στον πλανήτη με αβέβαια αποτελέσματα αφού πρόκειται για διεργασίες που κρατανε δεκαετιες-εκατονταετιες παρά για υπερθέρμανση του πλανήτη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ξέρω ότι αξίζω μπαναρισνα μετά από αυτό που θα γράψω, αλλά εδώ το ήθελα πολύ ένα 25αρι στην Λάρισα. Άντα αυτού έχω 16 βαθμούς και κρυώνωω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ξέρω ότι αξίζω μπαναρισνα μετά από αυτό που θα γράψω, αλλά εδώ το ήθελα πολύ ένα 25αρι στην Λάρισα. Άντα αυτού έχω 16 βαθμούς και κρυώνωω

Ρε πας καλά?????

Θα σε μπαναρω στ αλήθεια τώρα ....τι κρυώνεις με 16 βαθμούς?????

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Εδώ πριν 2-3 μέρες είχε 1 μέτρο χιονι

vasilitsa.png

Το χα πει οτι θα φυγει μεχρι τριτη βραδυ ολο....το βουνό αυτο χτυπιέται ανελέητα από το νοτια το μόνο που σώζει το χιονι ειναι οταν παγώνει και φέτος δε πάγωσε καθολου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Ρε πας καλά?????

Θα σε μπαναρω στ αλήθεια τώρα ....τι κρυώνεις με 16 βαθμούς?????

Επειδή άνοιξα το δωμάτιο, κρύωνω πολύ, άνοιξα και καλοριφέρ και κλιματιστικό ταυτόχρονα, μπας και μπορέσει να ανεβεί σε ανθρώπινες θερμοκρασιες😅 Αν πιάσεις τα χέρια μου τώρα πάγος είναι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Το χα πει οτι θα φυγει μεχρι τριτη βραδυ ολο....το βουνό αυτο χτυπιέται ανελέητα από το νοτια το μόνο που σώζει το χιονι ειναι οταν παγώνει και φέτος δε πάγωσε καθολου

Ισχύει ακριβώς ότι και στο Χελμό....

Όσο εύκολα βάσει μέτρα χιόνι με νοτια άλλο τόσο εύκολο το ζεματαει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20,3 μεγιστη η Ιπποκρατειος στα 570μ. 

15,3 η Παρνηθα στα 1230 

Το απολυτο ρεκορ μεγιστης για οσο λειτουργουν οι δυο σταθμοι.Το βαρελι δεν εχει πατο...

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, ΧΕΛΜΟΣ said:

Καλησπέρα φιλαράκι..  

Δεν μιλάω για φωτοβολίδες ...εδώ και καιρό όλη η δυτική και κεντροβορια Ευρώπη είναι στον πάγο.....Απλά όπως ειπα νωρίτερα τα Βαλκάνια και η ανατολική Ευρώπη ήμασταν οι χαμένοι της κυκλοφορίας αλλά δείχνει σιγά σιγά να έρχεται εξισσοροπιση .....Νομίζω πως είναι πιο σωστό να μιλάμε για έναρξη  κλιματικής αλλαγης στον πλανήτη με αβέβαια αποτελέσματα αφού πρόκειται για διεργασίες που κρατανε δεκαετιες-εκατονταετιες παρά για υπερθέρμανση του πλανήτη

πρέπει να.δουμε επίσημα στατιστικά για να δούμε Γιώργη αν.ειναι στον πάγο ή στο τηγανι. αν έχεις ποστάρεις εγώ δεν το έψαξα για Βαρκελώνη συγκεκριμένα. αλλά επειδή ποστάρει ο Ζιακο κάθε μήνα σχεδόν την ανωμαλία στο σάιτ του φαντάζομαι ότι η Βαρκελώνη δεν.αποτελει εξαίρεση. αν υπάρχουν αλλά δεδομένα από τα όσα γνωρίζουμε να το δουμε!

το τι θα γίνει σε 200 χρόνια δεν.το.ξερεις ούτε εσύ.ουτε εγώ. μπορεί τότε να έχει κοκοφοινικες η Στοκχόλμη ή παγετώνες το Σούνιο. Με επιστημονικά δεδομένα όμως αυτό δεν στηρίζεται με την καμία σήμερα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...