Jump to content
Beach-snow NG

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2021.....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

26 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Πριν λίγο ξεκίνησε να χιονίζει εδώ σε μας.....μόλις τελειώσαμε το γιορτινό τραπέζι και η μαγεία της φύσης αρχισε το τραγούδι της.....καλή χρονιά!!!

Καλή χρονιά μπαρμπα Μπιτς μου!Απο που ψωνίζεις αυτό που ήπιες;;;🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα.. καλή χρονια και χρόνια πολλά σε όλους!!! Ας ελπίσουμε το νέο έτος 2021 να είναι πιο καλότυχο και καιρικά!!!!

Πρώτη αναφορα της χρονιάς από τη Χρυσούπολη Περιστερίου!! Με έναν υπερλαμπρο ήλιο και πολύ καλές καιρικές συνθήκες η φετινη Πρωτοχρονιά! Για ακόμη μια φορά η ελάχιστη δεν έπεσε κάτω απ' τους 10°C, συγκεκριμένα 10.4°C... και μέγιστη 16.3°C..

Απ' το πρωί πνέουν ΔΝΔ άνεμοι εδώ, κατά κύριο λόγο ασθενείς με μέγιστη ριπή στα 22.5 km/h (4 Βf)...

Υ.Γ. η μικρή μου ξαδερφούλα συνηθίζει να σκίζει χαρτοπετσέτες και να τις πετάει και να τις ξαναπετάτει στον αέρα φωνάζοντας "χιόνιιι χιονιιιι".... τους πέρνει και τα αυτία λέει η θεία μου! Δε βάζει γλώσσα μέσα !!!  Κατάλαβα... ακόμη ένας χιονόφιλος....

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Καλή χρονιά μπαρμπα Μπιτς μου!Απο που ψωνίζεις αυτό που ήπιες;;;🤣

Βλέπω γελάτε όλοι μαζί έτσι αλάνια;;; Σας άρεσε ε;;; Φαντάζομαι το χιονάκι στην πόρτα μου κι όχι τα αστεία του χιονάνθρωπου....χεχεχε.....Μυλοποτάμου κρασάκι Δροσοπηγιώτη, νέκταρ....όχι Κρήτης, Αγίου Όρους Χαλκιδικής.....νάμα.....συστήνω.....για να βλέπετε καθαρά τα συστηματάκια που έρχονται...χαχαχαχαχα......για ν ακούω γελάκια......ολοι μαζί...άιντε εβίβα.....Καλή και δυνατή χρονιά!!@!@!@

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καταπληκτικη ληψη της πυραμιδας του ταυγετου...του παναγιωτη νικολακακου

 

 

 

FB_IMG_1609515769621.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν άντεξα σήμερα την κλεισούρα και πήγα με τα παιδιά μου για μπάνιο στην Ανάβυσσο....delivery σουβλάκια από τον κουμπάρο μου που μένει εκεί και εψησε και ηλιοθεραπεία.......ένα θα σας πω.... ΧΑΜΟΣ !!!! Άπειρος κόσμος....εκεί στην παραλία που ήμουνα είχε σίγουρα 200 άτομα.....

Επίσης πρώτη φορά στα 20 χρόνια που κολυμπούσα χειμώνα ( έχω να κολυμπήσω 3 χρόνια) είδα τόσο ζεστή θάλασσα Γενάρη μήνα...μπήκα μέσα για πλάκα και έκατσα πάνω από μισή  ώρα σερί χωρίς να γίνω μωβ ...

Γενικά τραγωδία.....Αλλα ντ άλλων ο καιρός...Θ αρχίσω να πιστεύω σε κλιματικές αλλαγές και λοιπές ιστορίες....

Αν δεν αλλάξει κάτι σύντομα θα μου φέρνετε τσιγάρα στο Δαφνι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Βλέπω γελάτε όλοι μαζί έτσι αλάνια;;; Σας άρεσε ε;;; Φαντάζομαι το χιονάκι στην πόρτα μου κι όχι τα αστεία του χιονάνθρωπου....χεχεχε.....Μυλοποτάμου κρασάκι Δροσοπηγιώτη, νέκταρ....όχι Κρήτης, Αγίου Όρους Χαλκιδικής.....νάμα.....συστήνω.....για να βλέπετε καθαρά τα συστηματάκια που έρχονται...χαχαχαχαχα......για ν ακούω γελάκια......ολοι μαζί...άιντε εβίβα.....Καλή και δυνατή χρονιά!!@!@!@

Ο Μυλοποταμος δεν φημιζεται για το κρασακι του..Τουλαχιστον ο μυλοποταμος κρητης...Το νου σου...

Εχουμε και μαντιναδα μπαρμπα μπιτς..

Ολοι αγαπουν το πρασινο,ολοι αγαπουν τη φυση γι αυτο στον Μυλοποταμο φυτεουνε χ@σισι...😜

Χελμε ανελαβε δραση...

Γεια σου ρε Κωστακη...Στην υγεια σου ρε...Σκαστο...

Καλη χρονια αγορινα μου...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, thesprotos είπε:

Όρη Παραμύθιας σήμερα!! 

FB_IMG_1609505574816.jpg

https://www.facebook.com/lefteristzo/posts/10224679305515248

Μεχρι τα 1100 μετρα περιπου εφτασαν οι λιγες χιονοστρωσεις που ειχαμε στο τελος της ημερας χθες και αρχες της σημερινης.Ειχαμε βροχη στα Γιαννενα με θερμοκρασιες την ωρα των φαινομενων απο  4 εως 5 βαθμους.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλή χρονιά με υγεία και ευτυχία σε όλους!

image.thumb.png.51e4a381644c1328d6eafdd913e07c9b.png

... και χιόνια πολλά στις πόρτες μας!!!

Επεξεργάστηκε από gakhun
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

42 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Δεν άντεξα σήμερα την κλεισούρα και πήγα με τα παιδιά μου για μπάνιο στην Ανάβυσσο....delivery σουβλάκια από τον κουμπάρο μου που μένει εκεί και εψησε και ηλιοθεραπεία.......ένα θα σας πω.... ΧΑΜΟΣ !!!! Άπειρος κόσμος....εκεί στην παραλία που ήμουνα είχε σίγουρα 200 άτομα.....

Επίσης πρώτη φορά στα 20 χρόνια που κολυμπούσα χειμώνα ( έχω να κολυμπήσω 3 χρόνια) είδα τόσο ζεστή θάλασσα Γενάρη μήνα...μπήκα μέσα για πλάκα και έκατσα πάνω από μισή  ώρα σερί χωρίς να γίνω μωβ ...

Γενικά τραγωδία.....Αλλα ντ άλλων ο καιρός...Θ αρχίσω να πιστεύω σε κλιματικές αλλαγές και λοιπές ιστορίες....

Αν δεν αλλάξει κάτι σύντομα θα μου φέρνετε τσιγάρα στο Δαφνι

Εισαι παλαβός για δέσιμο οκ....αν είχα στην κατοχή μου το φόρουμ, θα έτρωγες ένα όμορφο μπαναρισματάκι μέχρι τέλος του χειμώνα....χαλαρά κιόλας....αυτό ειναι καιρικό έγκλημα το σημερινό που έκαμες και το γνωρίζεις με βάσει το καιρικό σύνταγμα (αρθρο 1 παρ2).....όμως την γλιτώνεις που είναι Πρωτοχρονιά....¨ολη Ευρώπη είναι μέσα στα χιόνια και τις ψυχρές εισβολές και μονο εμείς και η Τουρκία είμαστε για λίγο ακόμη εκτός....ο μηχανισμός γνωστός.....

Καλή χρονιά κι ελπίζω γρήγορα στο Δαφνί.....αλλά θα πας για τον ανάποδο λόγο.....χαχαχα......

ΥΓ Σάκη Μυλοπόταμος Αγίου Ορους φίλε, ό,τι καλύτερο.....χαλαρά......και φέεεεεεετααααα αν θέλεις!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Εισαι παλαβός για δέσιμο οκ....αν είχα στην κατοχή μου το φόρουμ, θα έτρωγες ένα όμορφο μπαναρισματάκι μέχρι τέλος του χειμώνα....χαλαρά κιόλας....αυτό ειναι καιρικό έγκλημα το σημερινό που έκαμες και το γνωρίζεις με βάσει το καιρικό σύνταγμα.....όμως την γλιτώνεις που είναι Πρωτοχρονιά....¨ολη Ευρώπη είναι μέσα στα χιόνια και τις ψυχρές εισβολές και μονο εμείς και η Τουρκία είμαστε για λίγο ακόμη εκτός....ο μηχανισμός γνωστός.....

Καλή χρονιά κι ελπίζω γρήγορα στο Δαφνί.....αλλά θα πας για τον ανάποδο λόγο.....χαχαχα......

Μέχρι να έρθει ο χειμώνας θα πηγαίνω θάλασσα...το αποφασισα....Όσο για το Δαφνί θα κλειστώ μόνος μου αν δω ένα 50ποντο εδώ στα 200μ.

Ποια Ευρώπη είναι μέσα στα χιόνια ωρε Κώστα????

Μιλάω με ξάδερφο στην Πολωνία και μου λέει δεν χιονισε ούτε μια ώρα ολο τον Δεκέμβρη...μιλάω με φίλο από Φινλανδια μου λέει τα ίδια....μιλάω με Ολλανδία τα ίδια....

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

53 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Μέχρι να έρθει ο χειμώνας θα πηγαίνω θάλασσα...το αποφασισα....Όσο για το Δαφνί θα κλειστώ μόνος μου αν δω ένα 50ποντο εδώ στα 200μ.

Ποια Ευρώπη είναι μέσα στα χιόνια ωρε Κώστα????

Μιλάω με ξάδερφο στην Πολωνία και μου λέει δεν χιονισε ούτε μια ώρα ολο τον Δεκέμβρη...μιλάω με φίλο από Φινλανδια μου λέει τα ίδια....μιλάω με Ολλανδία τα ίδια....

 

Μάλλον θα πρέπει να μιλάς με ίδιους τύπους με σένα, που δεν έχουν σχέση καν με τον καιρό.....κάθε μέρα βρίσκομαι στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης από Αμερική μέχρι Ρωσία και τις περισσότερες εικόνες και ειδήσεις τις μεταφέρω στις καιρικές εικόνες πίσω.....μάλλον δεν μας κάνεις την τιμή....βρήκα συμπαραστάτη το τελευταίο διάστημα τον Σάκη και τον Θάντερ και δεν χάνουμε μύγα ούτε την πεταλούδα της Σιβηρίας.....το 70% της Ευρώπης είναι μες τα χιόνια, η Φινλανδία κατέγραψε ρεκόρ 25ετίας σε χαμηλή θερμοκρασία, χιονίζονται κατά ριπάς ακόμη και πεδινά τμήματα ως τη Μεσόγειο και γενικά η κεντροδυτικόβόρεια Ευρώπη, αλλά και η δυτική Ρωσία Σιβηρία, σπάζει ρεκόρ χαμηλών θερμοκρασιών, με χιονοθύελλες και άλλες ομορφιές.....οι εικόνες που έρχονται είναι χαρακτηριστικές.....και δεν θα πω για τις Αλπεις, εκεί έχουν σταματήσει πλέον το μέτρημα στο ύψος του χιονιού, έχοντας γράψει ρεκόρ 120-140 ετών στα χιόνια έως τέλος χρόνου....και θα συνεχίσουν ακόμη αυτές οι περιοχές να δίνουν ομορφιές....μετά παίρνουμε εμείς σειρά....και αυτό το λένε πλέον και οι Ρώσοι και οι Ιταλοί, αλλά και οι Αμερικανοί που μιλάμε στο τουίτερ....έχει πολύ μεγάλο ενδιαφέρον η συνέχεια.....κι άσε εσύ τα κλιματικά....όσο πας σε θαλάσσιες περιοχές μέσα στο χειμώνα, είσαι για οριστική διαγραφή από το καιρικό γίγνεσθαι....οδεύεις κανονικά προς "κακούργημα" και ειδικό δικαστήριο.....χαχαχαχαχχα.......

Μελίσσια 9,7οC τώρα.....ωραία κρυαδούλα σήμερα, παρά τον ήλιο.....Χόχλια 3οC.....Aγρίνιο 10οC και 2mm.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απολαυστικοτατοι beach snow + ΧΕΛΜΟΣ...👏👏👏👏

Λιακαδα σημερα να την πιεις στο ποτηρι ....

9 η ελαχιστη μονοψηφια μετα απο πολυ καιρο....

15.5 η μεγιστη

10.3 τωρα κ αναστρεφει απαλα κ ομορφα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρε Κώστα το Ροβανιέμι προχτές κατάφερε να χιονιστει 2 πόντους....Στο Ελσίνκι πάντως που είναι φίλος μου με τη γυναίκα επικρατεί πρωτοφανή αχιονια.....Άλλο οι χαμηλές θερμοκρασίες άλλο τα χιόνια...Χαμηλές θερμοκρασίες ΝΑΙ χιόνια γιοκ.....Στην Πολωνία σύνορα με Ουκρανία που έχω άλλο ξάδερφο παντρεμένο με Πολωνή  δεν χιονισε Δεκέμβρη μήνα πράγμα που δεν είχε γίνει ΠΟΤΕ ......

Δες λίγο Live Ελσίνκι....γελάει ο κόσμος....

IMG_20210101_192715.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οκ Χελμός.....πάγαινε πίσω στις καιρικές εικόνες να δεις λεβεντιά μου, δεν θα κάνω ξεχωριστή αποτύπωση με κάθε σπιθαμή Ευρωπαϊκής γης.....έχουμε όλα τα προϊόντα να δείς και να μαθαίνεις τι παίζει και που....μάλλον δεν παρακολουθείς ουτε καιρικά δελτία, ούτε κοιτας μοντέλα.....δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο.....εδώ απαγορεύεται να βάζω εικόνες....θα είχα γεμίσει 5 σελίδες κάθε μέρα με τα χιόνια απ άκρου εις άκρον της Ευρώπης, μαζί με τα ρεκόρ που σημειώνονται και δεν προλαβαίνω κιόλας.....εσύ αγορίνα μου μην βαυκαλίζεσαι, συνέχισε τα μπανάκια σου, αλλά μην σε δω παρακάτω να γράφεις για χιόνια όταν θα χάνουμε τα μυαλά μας με όσα θα βλέπουμε!!!

Ωπα.....πέφτει σύντομα η Τ....8,9οC.....

ΥΓ Δες λίγο για Φινλανδία, έτσι ενδεικτικά.....https://electroverse.net/finland-sets-coldest-december-temperature-in-25-years/ Δες λίγο καθημερινά την κάμερα του Santa Claus, να βλέπεις ομορφιές.....τα κέρατά του έριχνε σήμερα....και πάλι πριν λίγο.....ενδεικτικά.....https://santaclausvillage.info/arctic-circle-live-video-webcam-rovaniemi/

Εικόνα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Οκ Χελμός.....πάγαινε πίσω στις καιρικές εικόνες να δεις λεβεντιά μου, δεν θα κάνω ξεχωριστή αποτύπωση με κάθε σπιθαμή Ευρωπαϊκής γης.....έχουμε όλα τα προϊόντα να δείς και να μαθαίνεις τι παίζει και που....μάλλον δεν παρακολουθείς ουτε καιρικά δελτία, ούτε κοιτας μοντέλα.....δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο.....εδώ απαγορεύεται να βάζω εικόνες....θα είχα γεμίσει 5 σελίδες κάθε μέρα με τα χιόνια απ άκρου εις άκρον της Ευρώπης, μαζί με τα ρεκόρ που σημειώνονται και δεν προλαβαίνω κιόλας.....εσύ αγορίνα μου μην βαυκαλίζεσαι, συνέχισε τα μπανάκια σου, αλλά μην σε δω παρακάτω να γράφεις για χιόνια όταν θα χάνουμε τα μυαλά μας με όσα θα βλέπουμε!!!

Ωπα.....πέφτει σύντομα η Τ....8,9οC.....

ΥΓ Δες λίγο για Φινλανδία, έτσι ενδεικτικά.....https://electroverse.net/finland-sets-coldest-december-temperature-in-25-years/ Δες λίγο καθημερινά την κάμερα του Santa Claus, να βλέπεις ομορφιές.....τα κέρατά του έριχνε σήμερα....και πάλι πριν λίγο.....ενδεικτικά.....

Ρε Κώστα είπαμε άλλο κρύο άλλο χιόνια....

Επίσης το Ροβανιέμι είναι στο βόριο πόλο ....

Μεμονωμένα μέρη της Ευρώπης έχουν πολλά χιόνια (Ιταλία Γαλλία Αυστρία) και στην υπόλοιπη Ευρώπη κυρίως ανατολική μιλάμε για πλήρη αχιονια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γιωργάκη είσαι ανεπίδεκτος μαθήσεως μου φαίνεται, ή απλά μας τρολάρεις....χαχαχαχαχα.....δεν πειράζει λεβεντιά μου, σήμερα είναι πρωτοχρονιά.....δυτική Ρωσία-Σιβηρία διάγει ρεκόρ πολλών ετών ψύχους και χιονιού, όπως το είπε και ο Σάκης στα δελτία του και μουκανε εντύπωση.....μάθε μπαλίτσα καιρική αγόρι μου, σου μετάφέρω εικόνες από αποθήκες ψύχους και χιονιών που πλέον άλλες είναι γεμάτες κι αλλες γεμίζουν αδελφέεεεεεε......σου είπα να πηγαίνεις στις καιρικές εικόνες πιο συχνά να βλέπεις......άντε εβίβα!!!

Mελίσσια 8,8οC.....Χόχλια 2οC.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 υδροσιφωνες εκαναν την εμφανιση τους σημερα στην Ροδο..Καποιοι εξ αυτων μαλιστα ταυτοχρονα...Η ληψη ειναι του Σταυρου Κασεδακη..

IMG-ee97bbc9ca729e27a627d07305859c92-V.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πρώτες υετικές περιοχές ανήμερα (σήμερα) την Πρωτοχρονιά 2021!!!

Ελος Χανίων 27,2mm.....Απόλλωνας Νάξου 16,4mm.....Παναχαϊκό 12mm.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 ώρες πριν, sotos*snow είπε:

Ενδεικτικό της ζέστης για την εποχή που επικρατεί εδώ και εβδομάδες 

413151DA-8355-4290-ADA8-88E7B4389526.jpeg

68692001-307F-4A2D-8BE0-28F77303EFB9.jpeg

Σε λίγο βλέπω και μπανανιες; !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλή χρονιά με υγεία σε όλο  το κόσμο εύχομαι  το νέο  έτος να  δώσει ότι καλό  μας στέρησε  το προηγούμενο και σε επίπεδο  καιρού τα μέγιστα  σε κάθε περιοχή αναφορά δεν έχω  να δώσω καθώς  τις τελευταίες μερες επικρατεί ήλιος ήλιος κ πάλι  ήλιος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τζουμέρκα σήμερα το πρωί..  Από τη θέση Σταυρός Θεοδωριανων. 

Από tzoumerka xfestival στο Facebook. 

received_1083481468784191.jpeg

Επεξεργάστηκε από billipiros12
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με το καλημέρα αρνητική Τ στην Αττική....στο -0,5οC έφτασε η Ιπποκράτειος.....7,4οC εδώ στα Μελίσσια.....0οC στη Χόχλια και 5mm......Αγρίνιο 6,5οC και 1,7mm....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

-2.3 αυτήν την ώρα στο Πάος Καλαβρύτων στα 640μ

-1.2 στα Καλάβρυτα στα 730μ

3.1 στον Ποταμό Κέρκυρας

9.4 εδώ στην ταράτσα μου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...