Jump to content
teo_73

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ 2-5/1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρωτη κακοκαιρια του ετους και η ευχη ολων ειναι να κατεβουν τα χιονια κατω απο τα 800μ στη Πινδο την Δευτερα,και να βραχουμε καλα ολοι οι υπολοιποι.

Απο σημερα το απογευματοβραδο και απο τα δυτικα θα αρχισει η αλλαγη του καιρου με βροχες.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν τοχα δει, αλλα οκ κλειδωθηκε το σλλο....γραφουμε εδω....

Ήδη ψιλοβροχο νωρις νωρις στα Μελισσια και πολυ βαρυς καιρος!!

IMG_20210102_143635.jpg

IMG_20210102_143616.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα και καλή χρονιά και από εμένα! ικανοποιητική συννεφιά από τώρα εδώ... Αναμένω νεράκι από το βράδυ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είμαι αρκετά αισιόδοξος για την συγκεκριμένη κακοκαιρία. Επίσης, λίγο που κοίταξα τα στοιχεία είναι από τις λίγες φορές που όσο πλησιάζει η κακοκαιρία όλο και φτιάχνεται η κατάσταση από τα μοντέλα, άντε να δούμε..

Επεξεργάστηκε από MeteoTirnavos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βασιλιτσα παρα πολυ χιονι τωρα.Ερχοντε και αλλα μετρα χιονιου.

Καλος ο χειμωνας στα Γιαννενα μεχρι στιγμης.Τωρα μενει να ερθει και η χιονοστρωση/χιονοστρωσεις μεσα στην πολη τον Γεναρη.👍

Και βασιλιτσα τωρα.

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λιακάδα έως αυτή την ώρα στον Τύρναβο με λίγες μόνο αναπτύξεις στα γύρω βουνά

20210102_131108.jpg

20210102_131157.jpg

Η θερμοκρασία στους 13.5oC ενώ νωρίς το πρωί είχαμε ελαφρύ παγετό -0.4oC

Επεξεργάστηκε από MeteoTirnavos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μυρμήγκια αρχές Γενάρη 2021 στη Βόρεια Ελλάδα!

Φίλες και φίλοι καλησπέρα!  Το ότι είναι ανύπαρκτος μέχρι στιγμής ο φετινός  χειμώνας το γνωρίζουμε όλοι! Το ότι υπήρχανε χειμώνες στο παρελθόν επίσης πολύ ηπιοι κι αυτό το έχουμε βιώσει. Μυρμηγκοφωλιές όμως και μυρμήγκια να κουβαλούν ακόμα τροφή στις φωλιές τους αρχές Γενάρη στη Βόρεια τουλάχιστον Ελλάδα δεν έχω ξαναδεί!!! Υπάρχει κάποιος φίλος εντομολόγος να μας πει αν έχει ξανασυμβεί κάτι παρόμοιο?

Με εκτίμηση Σάκης Αρναούτογλου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Μυρμήγκια αρχές Γενάρη 2021 στη Βόρεια Ελλάδα!

Φίλες και φίλοι καλησπέρα!  Το ότι είναι ανύπαρκτος μέχρι στιγμής ο φετινός  χειμώνας το γνωρίζουμε όλοι! Το ότι υπήρχανε χειμώνες στο παρελθόν επίσης πολύ ηπιοι κι αυτό το έχουμε βιώσει. Μυρμηγκοφωλιές όμως και μυρμήγκια να κουβαλούν ακόμα τροφή στις φωλιές τους αρχές Γενάρη στη Βόρεια τουλάχιστον Ελλάδα δεν έχω ξαναδεί!!! Υπάρχει κάποιος φίλος εντομολόγος να μας πει αν έχει ξανασυμβεί κάτι παρόμοιο?

Με εκτίμηση Σάκης Αρναούτογλου

Μπορει να τα μαζεύουν γιατι θα ναι βαρύς ο υπόλοιπος χειμωνας..😂.πάντως τα πουλιά τρώνε φουλ κι εχθές και σήμερα....είδα και μια σουσουραδα σημερα

Εντωμεταξυ η μεγαλύτερη αρνητική σημερα μετα τα τέλη νοεμβρη ..Στους μειον 4,7

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Μπορει να τα μαζεύουν γιατι θα ναι βαρύς ο υπόλοιπος χειμωνας..😂.πάντως τα πουλιά τρώνε φουλ κι εχθές και σήμερα....είδα και μια σουσουραδα σημερα

Εντωμεταξυ η μεγαλύτερη αρνητική σημερα μετα τα τέλη νοεμβρη ..Στους μειον 4,7

Μπα..δροσοπηγιωτικα μυρμηγκια είναι που μεταναστευσαν στα βόρεια και φιλοξενουνται εκει απο τους φιλους τιυς,για να γλυτωσουν το ενα μετρο που ερχεται.🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Μυρμήγκια αρχές Γενάρη 2021 στη Βόρεια Ελλάδα!

Φίλες και φίλοι καλησπέρα!  Το ότι είναι ανύπαρκτος μέχρι στιγμής ο φετινός  χειμώνας το γνωρίζουμε όλοι! Το ότι υπήρχανε χειμώνες στο παρελθόν επίσης πολύ ηπιοι κι αυτό το έχουμε βιώσει. Μυρμηγκοφωλιές όμως και μυρμήγκια να κουβαλούν ακόμα τροφή στις φωλιές τους αρχές Γενάρη στη Βόρεια τουλάχιστον Ελλάδα δεν έχω ξαναδεί!!! Υπάρχει κάποιος φίλος εντομολόγος να μας πει αν έχει ξανασυμβεί κάτι παρόμοιο?

Με εκτίμηση Σάκης Αρναούτογλου

 

6 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Μπα..δροσοπηγιωτικα μυρμηγκια είναι που μεταναστευσαν στα βόρεια και φιλοξενουνται εκει απο τους φιλους τιυς,για να γλυτωσουν το ενα μετρο που ερχεται.🤣🤣

Ετσι ειναι!!σε καμια περιπτωση δεν σημαινει χιονια στην βορεια ελλαδα αυτο.Δηλαδη ισως μετα το γυρισει σε ξηρο και κρυο καιρο με B.A ρευμα και πολλες μερες με ηλιο και παγωνιες στην βορεια ελλαδα και ακριβως αντιθετο καιρο με χιονοπτωσεις στις περιοχες που εχουν υετο με Β.Α οπως αττικη - ευβοια κλπ

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Μπα..δροσοπηγιωτικα μυρμηγκια είναι που μεταναστευσαν στα βόρεια και φιλοξενουνται εκει απο τους φιλους τιυς,για να γλυτωσουν το ενα μετρο που ερχεται.🤣🤣

Δεύτερο χτύπημα κατω απο τη μεση σημερα ...οκ...😂😂😂...εγω μπορει να μην εχω δροσοπηγη αλλα εχω δροσερές πηγές στα βουνα ..

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα... Στους 14 μέγιστη σήμερα στον σταθμό μου με 3,1 ελάχιστη ... 

Στον Σταυρό Θεσσαλονίκης που είμαι σήμερα πολύ ωραία μέρα με αρκετό κόσμο στην παραλία .... Και μία φωτό τώρα 

PANO_20210102_162731.thumb.jpg.071c8ee7036f0c2fc7700072486830fe.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, heavy snow είπε:

Βασιλιτσα παρα πολυ χιονι τωρα.Ερχοντε και αλλα μετρα χιονιου.

Καλος ο χειμωνας στα Γιαννενα μεχρι στιγμης.Τωρα μενει να ερθει και η χιονοστρωση/χιονοστρωσεις μεσα στην πολη τον Γεναρη.👍

Και βασιλιτσα τωρα.

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

 

Άυριο παλι θα το λιώσει από τη βροχή. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τοπικη συννεφια σημερα στην Αττικη..για λιγο μονο ψιχαλισε εδω στο Ηρακλειο.....εν αναμονη.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, freeze said:

Καλησπέρα... Στους 14 μέγιστη σήμερα στον σταθμό μου με 3,1 ελάχιστη ... 

Στον Σταυρό Θεσσαλονίκης που είμαι σήμερα πολύ ωραία μέρα με αρκετό κόσμο στην παραλία .... Και μία φωτό τώρα 

PANO_20210102_162731.thumb.jpg.071c8ee7036f0c2fc7700072486830fe.jpg

πολυ ωραια φωτο...ηδη στην εχω κλεψει.....!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Άυριο παλι θα το λιώσει από τη βροχή. 

Απ οτι ειδα βασιλη αυριο απο τα 1500-1550  εκει οτι πεφτει θα ειναι χιονι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, heavy snow είπε:

Απ οτι ειδα βασιλη αυριο απο τα 1500-1550  εκει οτι πεφτει θα ειναι χιονι.

Μακάρι. Αλλά βλέπω ο τζίφος δίνει 5 στα 850 για αυριο 😢

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα..Η πρωτη διαταραχη της χρονιας εστω και φθινοπωρινου τυπου ειναι προ των πυλων..Αλλα και χθες και προχθες εκδηλωθηκαν σε τοπικο επιπεδο κυριως στο ανατολικο αιγαιο τοπικες βροχες και καταιγιδες...Σαμος εχθες το βραδυ..Τρομερη διπλη ληψη με διπλους κεραυνους...Του Μανωλη θραβαλου..Αντε και στα δικα μας...Ολα στολισμενα..

IMG-2090276858c648c23bf31ea75a3a0bfb-V.jpg

IMG-b40684ce09aba8f33507b758c8460081-V.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...