Jump to content
teo_73

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ 2-5/1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντυπωσιακο το καταιγιδοτερας στο ανατολικό Αιγαίο. Κρίμα που τα νότια κράσπεδα του δεν φτάνουν μέχρι εδώ😬. Μάλλον δεν θα δω κάτι🤔

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, brainstorm είπε:

Εντυπωσιακο το καταιγιδοτερας στο ανατολικό Αιγαίο. Κρίμα που τα νότια κράσπεδα του δεν φτάνουν μέχρι εδώ😬. Μάλλον δεν θα δω κάτι🤔

 

Έτσι ακριβώς φίλε! Είναι πολύ ισχυρό, έντονο κι εντυπωσιακό! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λίγα πράγματα στο Κορωπι , πλέον ο καιρός άνοιξε , ο αέρας κόπασε και θερμοκρασία έπεσε στους 13, μόνο λίγα συννεφάκια πέριξ του Υμηττού έχουν απομείνει πλέον ...

3A0DA035-3C77-466D-9A26-6FA066583303.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δειτε τωρα απο την σατ πως το μετωπο επιρεαζει τα νησια του βορειου Αιγαιου......δυστυχως τα βουνα της Πελοπονησσου αποδυναμωνουν παρα πολυ τα μετωπα με αποτελεσμα να περνανε πανω απο την Αττικη αποδυναμωμενα...ευτυχως που σε καποιες περιοχες δυτικο λεκανοπεδιο επεσε καλο νερακι.....

αντιθετα οταν τα φαινομενα ανεβαινουν απο την πλευρα των κυθηρων και ανατολικη Μανη ερχονται ατοφια στον νομο και μαλιστα ανατροφοδοτουνται απο τον Αργοσαρωνικο.....

τεραστια η δυναμη της θαλασσας στην ενδυναμωση των μετωπων.....

φυσικα αυτοι που διαλεξαν την Αθηνα για πρωτευουσα του Ελληνικου Κρατους αποκλειεται να ειναι καιροφιλοι αλλα μαλλον θαυμαστες του Κιτρινιαρη......!!

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Oρεινή Ναυπακτία στα 1500μ. περίπου υψόμετρο.....Ομαλία λέγεται η περιοχή του βουνού και είναι λίγο πάνω από την Ανω Χώρα Ναυπακτίας!!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ας ανεβάσω κι εγώ κανα βιντεάκι απ' την ώρα που εκδηλώθηκε η χαλαζόπτωση εδώ, Χρυσούπολη Περιστερίου... αναφέρω επίσης πως βάλαμε 30 mm σήμερα.. μέγιστη ραγδαιότητα που έγραψε ο σταθμός μου 209.4 km/h.. μέγιστη ριπή ανέμου κατά τη διάρκεια των φαινομένων το απογευμα 56.3 km/h....

...απόλαυσηηηη!!......😋...

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και άλλο ένα τελευταίο με μερικούς βραδινούς κεραυνούς.. όπως τους τράβηξε η καμερα.. από Χρυσούπολη Περιστερίου την ώρα λήξης των φαινομένων..

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Φόλα στο χωριό μου με βροχές μέχρι τα 2000μ όταν το χωριό στα 700μ είδε 6.5 βαθμούς

Φόλα στο σπίτι μου με μηδέν χιλιοστά όταν λίγα χλμ παραπέρα χαλάει ο κόσμος....Το σύμπαν τα έχει βάλει μαζί μου ...δεν εξηγείται διαφορετικά....

..... άσε το κοράκι να πετάξει ..... και θα φτιάξουν όλα .....😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

52 λεπτά πριν, gthomasandros είπε:

φυσικα αυτοι που διαλεξαν την Αθηνα για πρωτευουσα του Ελληνικου Κρατους αποκλειεται να ειναι καιροφιλοι αλλα μαλλον θαυμαστες του Κιτρινιαρη......!!

Όπως έχουμε ξαναπεί, όλες οι πρωτεύουσες των προσήνεμων στον ΒΑ νομών της ανατολικής ηπειρωτικής χώρας είναι χτισμένες σε σημεία σίγουρα ότι τυχαία. Τα σημεία είναι προστατευμένα από δύσκολους χιονιάδες σε σχέση με άλλα σημεία του ίδιου υψομέτρου. Βόλος προστατευμένος από Πήλιο, Λαμία από Όθρυ, Χαλκίδα από Δίρφυ, Λιβαδειά από Χλωμό*, Αθήνα από Πάρνηθα. Κόρινθος από Γεράνεια κλπ.

*έβαλα αστερίσκο εδώ γιατί σε χιονιάδες, το Χλωμό στη Λιβαδειά δεν δημιουργεί πρόβλημα στον υετό αλλά στη θερμοκρασία καθώς φρενάρει ελαφρώς το ψύχος από β/βα και βλέπουμε πολλές φορές να χιονίζει στους δήμους Αλιάρτου και Θηβαίων από τα 100μ και στο δήμο Λεβαδέων από τα 300μ, όπως συνέβη πέρυσι στον Ηφαιστίων.

Όλες αυτές οι πρωτεύουσες για να δουν ιστορικό χιόνι (αναλογικά πάντα γιατί άλλα στάνταρ έχει η Λαμία και η Λιβαδειά, άλλα ο Βόλος και η Χαλκίδα, άλλα η Αθήνα κλπ) θέλουν πιο συγκεκριμένες συγκυρίες. Ο Βόλος θα έλεγα ότι είναι ο πιο τυχερός τα τελευταία χρόνια από όλες αυτές τις πρωτεύουσες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έχω να πω ότι σήμερα είχα μέση θερμοκρασία 15 βαθμους.....αυτό μόνο....

Το μόνο που μου μένει για να μην λασκαρει καμία βίδα είναι επικλιση στο Θεό....για αυτό και η αλλαγή στο avatar.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Έχω να πω ότι σήμερα είχα μέση θερμοκρασία 15 βαθμους.....αυτό μόνο....

Το μόνο που με ου μένει για να μην λασκαρει καμία βίδα είναι επικλιση στο Θεό....για αυτό και η αλλαγή στο avatar.....

....καλά δεν υπάρχει ....!!!!!!....όταν έγραψα για το κοράκι δεν ήξερα ότι αργότερα το είχες ήδη αλλάξει .....😅....αυτό είναι avatar ρε Γιώργη ..... αισιοδοξία ρε φίλε ..... μας μαύρισε η ψυχή με τον κόρακα - χάρο ....😂 ..... άντε ο freeze έμεινε να βγάλει το γκαντεμόπουλο ..... μπας και δούμε 2 - 3  m χιόνι .....🤣😂 ...... (..... πρέπει να έχει λήξει η "πέρδικα'' ..... δεν εξηγήται αλλοιώς .....😋😅 ..... χικ ...!!!!!....χικ ....!!!! )

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και ενα βιντεακι,απο τον κακο χαμο σημερα το απογευμα στην περιοχη μου

Μιλαμε για τροπικες καταστασεις, εξω.

 

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 ώρες πριν, brainstorm είπε:

Εντυπωσιακο το καταιγιδοτερας στο ανατολικό Αιγαίο. Κρίμα που τα νότια κράσπεδα του δεν φτάνουν μέχρι εδώ😬. Μάλλον δεν θα δω κάτι🤔

 

Και όπως λέει το ρητό "μηδενα προ του τέλους"! Ξύπνημα από κεραυνούς και γενικώς απίστευτη βροχοθύελλα εν εξελίξει! Από το θόρυβο που άκουγα πιο πριν πρέπει να έριξε κ χαλάζι για λίγο 

Επεξεργάστηκε από brainstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...