Jump to content
teo_73

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ 2-5/1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εδώ  η εισοδος που βλεπει Α.δεν μπορουσα να παω άλλο .χιονι πολύ αλλα και πολύ ανεμοσουρι.επρεπε να εχω σκαπτικο να κανω σηραγγα χαχα.μονο οι ατιμοι οι σκυλοι κυκλοφορουσαν(μου φαγαν και όλα τα μπισκότα και τα κριτσινια)χαχα πισω από το κτηριο εχει πιο πολύ χιονι  γιατι με Ν-ΝΔ εκει το μαζευει.

υψ 2030

OWK1XRx.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15αρι πάλι.....καλά πάμε....περιμένω με αγωνία να δω πότε θα σημειώσω την πρώτη μονοψήφια μέγιστη.....εκεί φτασαμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάρα πολύ ζέστη και σήμερα, στους 16 στην Αγία Παρασκευή, στο λιμάνι είναι εκτός αλλά λογικά 14-15 θα έχει. Είναι η πρώτη φορά που έχουμε φτάσει 5/1 και δεν έχω χρειαστεί καθόλου μπουφάν όταν βγαίνω έξω. Με ζακέτα είσαι μια χαρά. Και θα συνεχιστεί για καμιά βδομάδα σίγουρα ακόμη..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, ΠΩΓΩΝΙ είπε:

Καλημέρα πολυ ομίχλη σημερα,τωρα ανοιξε λιγο,με τα χιονια μεχρι τα 1300 περίπου ενω το βράδυ χιονιζε μέχρι τα 900-1000,η θερμοκρασία στους 6,7β τώρα.

Για 1.5c και για 150-200μ το χασαμε Τζορτζινο.Να αυτα τα θερμοκρασιακα οριακα μου τη δινουν οταν δεν χιονιζομαι.Δε πειραζει,και μονο που ξυπνας και βλεπεις αυτο το θεαμα ειναι σα να χιονισε🙂 Μεταξυ μας ηταν δυσκολο να χιονισει κατω απ τα 800 αλλα ελπιζαμε στην εκπληξη.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, oasis είπε:

Τελικά ρε παιδιά σε ποιο από τα δύο θέματα αναφορών να γράφουμε?

Θαναση  εδω ειναι για αναφορες και φωτοβιντεο κακοκαιριας,η κουβεντουλα για αυτη.Τωρα προσωπικα αν θελω για τη περιοχη μου να δωσω αναφορα και να πω οτι εχω σχεδον 17 με ηλιο θα παω στις αναφορες του μηνα .Το τοπικ θα κλεισει αργοτερα .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Για 1.5c και για 150-200μ το χασαμε Τζορτζινο.Να αυτα τα θερμοκρασιακα οριακα μου τη δινουν οταν δεν χιονιζομαι.Δε πειραζει,και μονο που ξυπνας και βλεπεις αυτο το θεαμα ειναι σα να χιονισε🙂 Μεταξυ μας ηταν δυσκολο να χιονισει κατω απ τα 800 αλλα ελπιζαμε στην εκπληξη.

 

Δεν πειράζει τεο το παλεψαμε και όπως είπες σε αποζημίωνει το θέαμα.Θυμαμαι το 2018 που εμένα χωριο  σε δυο αλλεπάλληλες κακοκαιριες τα πανω σπίτια του χωριου να έχουν πιάσει χιόνι και τα πιο κάτω τίποτα,το χωριο ξεκινάει απο τα 680μ.και φτανει μέχρι τα 770.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Για 1.5c και για 150-200μ το χασαμε Τζορτζινο.Να αυτα τα θερμοκρασιακα οριακα μου τη δινουν οταν δεν χιονιζομαι.Δε πειραζει,και μονο που ξυπνας και βλεπεις αυτο το θεαμα ειναι σα να χιονισε🙂 Μεταξυ μας ηταν δυσκολο να χιονισει κατω απ τα 800 αλλα ελπιζαμε στην εκπληξη.

 

Υπάρχουν και χειρότερα.....Στο Mamer του Λουξεμβούργου στα 300μ που μένει ο κολλητός μου και είναι αρρωστακι όπως κι εμείς χιονίζει 2 εβδομάδες τώρα κάθε μέρα σχεδόν με μέγιστη χιονόστρωση μισό εκατοστό σε γκαζόν και αμάξια.....σταθερα1-1.5 βαθμούς έχει....τραγωδια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Κέρκυρα με βάση το Αστεροσκπειο έχει καταρράκτωδη βροχη🤔🤔

Και όμως δες και κάμερα.....πέτυχα ένα υπέροχο ουράνιο τόξο

image.thumb.png.a4da4bc889f840d7d428f672162cfdb6.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χιονίζει στο Χελμό από τα 1600μ

Ότι να ναι 

Δε νομίζω να κρατήσει....κάποιο νεφικο κόλλησε στο βουνό

 

cameraparking (1).jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όμορφη εικόνα με τη μαυρίλα στα Καλάβρυτα που δίνει αυτή τη στιγμή τα φαινόμενα στο Χελμό....στο βάθος εκεί που είναι το άνοιγμα είναι η δυση

IMG_20210105_180919.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Χιονίζει στο Χελμό από τα 1600μ

Ότι να ναι 

Δε νομίζω να κρατήσει....κάποιο νεφικο κόλλησε στο βουνό

 

cameraparking (1).jpg

Από ότι είδα Γιώργο χιόνιζε και Παναχαϊκο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Από ότι είδα Γιώργο χιόνιζε και Παναχαϊκο

Τι να το κάνεις?

Όταν έπρεπε να χιονίζει έβρεχε μέχρι τα 2000μ.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, kilkis1989 είπε:

Αυτό πρέπει να είναι κονάκι-άποδη σαύρα.....

Πάντως και φίδια υπάρχουν τον χειμώνα αν έχει υψηλές θερμοκρασίες για την εποχή.....δεν είναι ασυνήθιστο.....

Κανονικά υπό φυσιολογικό χειμώνα θα έπρεπε να είναι σε χειμερία ναρκη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...