Jump to content
Beach-snow NG

Αναφορές Α' Μέρους χιονοκαιρίας ''Λέανδρος'' 13-15/1....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Διαβασα για 10 ποντους..Αλλα το θεωρω απιθανο..Βασει των φωτογραφιων..2-3εκατοστα το πολυ..Ισως πιο ψηλα να εφτασε τα 10 εκατοστα...Αλλα και παλι το βλεπω δυσκολο..

Σάκη όταν εχει κάτω από 5 πόντους στις σκεπες της κάμερας φαίνονται τα σπασίματα όποτε εχει σίγουρα πάνω από 5...γκαραντι τσεκαρισμένο.. 😂😂

Επίσης 4 πόντους πανω στα αμάξια εχω εγω και ο δρόμος είχε 2 πόντους αλλα ειναι βόρειο το χιονι ενα αχνη και εξαφανίστηκε κι ας εχει μειον

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λίγο χιονάκι στις σκεπές και στα χόρτα έμεινε από την βραδινή πασπάλα εδώ στην περιοχή....που θα λιώσει και αυτή όλη μέχρι το μεσημέρι...4,2 χιλιοστά υετού σημειώθηκαν τελικά χτες σχεδόν όσα προβλεπόντουσαν ...0,6 η ελάχιστη στους 2,2 τώρα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 ώρες πριν, Κώστας. είπε:

Οργανωθηκες βλεπω φέτος. Χαχχαχα. Σωστος. Να μην μιλαμε γενικα κι αόριστως για πόντους.  

Λοιπον αυτο το μαραφετι πρεπει να το βγαλεις σε μαζικη παραγωγη. Και να αγοραστει απ ολους τους  χιονοτρελαμμενους. Χαχαχα.

 

Πολυ χρησιμο εργαλειο.

Ένας σιδερο ένα πλεξι Γκίκας ένα πινέλο και τέλος.

Είμαι ένας που του τι δίνει όταν τα παραφουσκωνουν και δεν καταλαβαίνω το λογο.

Και τοποθετήθηκε μπροστά από μπαλκόνι και ίσως κόβει λίγο χιόνι.

Το έβαλα βασικά επειδή έχω λάιβ καμερα και το βλέπει για να ξέρω όταν είμαι κάτω τι χιόνι έχει μην ανεβαίνω τζάμπα,  το σπίτι απέχει από το δρόμο 200μ και δεν καθαρίζει το εκχιονιστικο.

Επεξεργάστηκε από xirolivado
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα ..!! Λίγο να πέφτει είδαμε τελικά χθες αλλά εμένα με ανησυχεί ότι δεν μπορεί να κρυώσει γενικότερα .... Ούτε το πρωί κατάφερε να πέσει κάτω από το 0 και έμεινε το θερμόμετρο στους +0,5 C ... Αλλιώς τα περίμενα σήμερα .... Τέλος πάντων ήλιος τώρα και ωραία εικόνα με τα ορεινά χιονισμένα τριγύρω και 2,3 C  τωρα

7e224596bcc7c59f_1610695530514.thumb.jpg.07db27e6a045f71ae63233f505c00523.jpg

Για τα αυριανα είμαι λίγο επιφυλακτικός και λόγω θερμοκρασίας και λόγω των πρωινών τρεξιματων ... Πλέον το ναουκαστ θα δείξει τον δρόμο 

Επεξεργάστηκε από freeze
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κατώτερη των προσδοκίων έως τώρα η χιονοεπιδρομή , αναμένουμε τα καλύτερα για να μας αποζημιώσει.

1η χειμωνιάτικη μέρα για φέτος με θερμοκρασία στους 9°

https://www.astratv.gr/xania-live/

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα σε όλους!

6,2 αυτή τη στιγμή με έντονο αέρα, συννεφιά κ αερομετραφερόμενη ψιχάλα.

Τα γύρω βουνά άσπρα από τα 500μ περίπου και πάνω. Το βράδυ η πιό χαμηλή που είδα, 5 C.

Χθές, πέτσα από τα 800μ που κατά την  διάρκεια της ημέρας με τον ήλιο ανέβηκε.

 

 

Για να δούμε οι ευβοείς.... Εδώ κεντρικά πεδινά κοντά στη θάλασσα, δύσκολο...

 

Καλά στρωσίματα σε όλους!

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα... Τπτ δεν άφησε τελικά το βράδυ.... δυστυχώς άργησε να πέσει η θερμοκρασία και είχαμε μέγιστη 12 στις δύο το βράδυ ....στους 7 τώρα 

 

Από την αλλην μπορεί εμείς να μη δούμε χιόνια για την ώρα και μάλλον λόγω καραντινας να μην δούμε και καθόλου φέτος αλλά πραγματικά χαίρομαι να βλέπω χιόνια στα βουνά και όσο πιο κάτω γίνεται.... Ελπίζω να ξεκίνησε ο χειμώνας και να μας πάει βεντούζα μέχρι μέσα Μαρτίου 

Επεξεργάστηκε από snowjohn
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...