Jump to content
Beach-snow NG

Αναφορές Α' Μέρους χιονοκαιρίας ''Λέανδρος'' 13-15/1....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

32 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Επιτελους φτασαμε 15 Γεναρη να ζησουμε την πρωτη μερα χειμωνα.Γυρω στους 3⁰C η θερμοκρασια ολη μερα,με συννεφια.και τις πρωτες νιφαδες να πεφτουν τα ξημερωματα.

Τα σπάει το avatar.....κλαίω.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 βαθμός Λαμία με συννεφιά μου λένε οι γονείς μου!Θερμοκρασιακά είμαστε πολύ καλά πιστεύω.Παμε να δώσουμε πόνο λοιπόν,ελπίζω να μου στείλουν φωτό αυριο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους 8,6 βαθμούς με 56% υγρασία τώρα στον Άλιμο με τον ουρανό συννεφιασμένο δίνοντας ωραία χειμερινή αίσθηση.

Επεξεργάστηκε από LosAlimos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, LosAlimos είπε:

Στους 8,6 βαθμούς με 56% υγρασία τώρα στον Άλιμο με τον ουρανό συννεφιασμένο δίνοντας ωραία χειμερινή αίσθηση.

Υπάρχει κάποιος σταθμός που τα βλέπεις φίλε ;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λοιπόν έχουμε και λέμε ... Μέγιστες  από τους σταθμούς στην Θεσσαλονίκη ....

Κέντρο 7,6 C

Noesis και ο σταθμός μου 7,2

Κορδελιό 7,4

Λαγκαδάς 6,1 με αρνητική ελάχιστη -1,2

Νομίζω  κινηθήκαμε κανα βαθμό πιο ζεστα αλλά κλαιν ...δεν μασαμε

Η περιοχή της Θέρμης αλλά και τα ανατολικά νοτιοανατολικά φανεται να είναι πιο ευνοημένα αν βγουν οι συγκλίσεις στον Θερμαικο αλλά θα τα δω αν βγουν έτσι από κάμερα γιατι μετακινήθηκα λόγω υποχρεώσεων στον Σταυρό όπου θα δίνω αναφορές από εκεί ... Προς το παρόν ο Στρυμονικός δεν φαινεται να είναι από τις περιοχές του νομού που θα δουν αξιόλογα φαινόμενα αλλά γενικά σαν περιοχή παίζει μπαλίτσα δυνατή και με μικρή μετατώπιση του χαμηλού της τελευταίας στιγμής μπορεί να βγεί κατι καλό.... !!

Επεξεργάστηκε από freeze
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους 9,3 εδω η Τ με 53% υγρασια. Αρκετα ψηλα ακομα. Τουλαχιστον εχει φουλ συννεφια και δινει την αισθηση του χειμωνα επιτελους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Dusterakos είπε:

Εδω τωρα 4.2 η Τ και ευελπιστω να πεσει γρηγορα ωστε να μη φαμε βροχη αυριο το πρωι οσο μπορουμε

Είσαι 500+ υψόμετρο???

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, ΧΕΛΜΟΣ said:

Είσαι 500+ υψόμετρο???

Ειμαι 498μ για την ακριβεια! Θα παιζω με θετικες πιστευω αυριο, 1 με 1.5 βαθμους, εναλλαγες χιονιου βροχης, τετοια φαση.. 

Επεξεργάστηκε από Dusterakos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Dusterakos είπε:

Ειμαι 498μ για την ακριβεια! Θα παιζω με θετικες πιστευω αυριο, 1 με 1.5 βαθμους, εναλλαγες χιονιου βροχης, τετοια φαση.. 

Φαντάζομαι μιλάς για την αρχή των φαινομένων γιατί το βράδυ θα δουμε χιόνοπτωσεις και στα 200-300 μέτρα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Steliosnow said:

Φαντάζομαι μιλάς για την αρχή των φαινομένων γιατί το βράδυ θα δουμε χιόνοπτωσεις και στα 200-300 μέτρα. 

Φυσικα και μιλαω για την αρχη!!!! Απλα θα ειναι δυσκολα τα πραγματα, ας ελπισουμε να εχουμε και λιγο τυχη. 

Επεξεργάστηκε από Dusterakos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, weatherforattica είπε:

Σέλι Ημαθίας 1500μ... 20cm -14 ελαχιστη..

139271834_1004158986737804_8864816844945210804_o.jpg

139586896_1004158956737807_6405745648942840322_o.jpg

139541727_1004159060071130_5445594294066734403_o.jpg

Αδερφέ μια επισήμανση. Στα 1.400 Μ είναι το χωριό Σέλι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, Dusterakos είπε:

Ειμαι 498μ για την ακριβεια! Θα παιζω με θετικες πιστευω αυριο, 1 με 1.5 βαθμους, εναλλαγες χιονιου βροχης, τετοια φαση.. 

Ισχύει θα χάσεις αρκετονυετονσε βροχή....τι ώρα το βλέπεις να γυρίζει σε καθαρή χιονόπτωση???

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Καλάβρυτα έτοιμα σιγά σιγά για τη λευκή επέλαση.....Το χωριό και ο ορεινός όγκος του Χελμού γενικότερα φαίνεται να βρίσκεται στο επίκεντρο της κακοκαιρίας με πολύ ισχυρές χιονοπτώσεις ....τα μοντέλα τάζουν στο χωριό 30-40mm....Αυτό μεταφράζεται σε πολύ χιόνι στο χωριό....Για να δούμε λοιπόν.....

kalavryta.jpg

Είμαι ανήσυχος για τα υψόμετρα Γιώργο... Να δούμε από πού θα ξεκινήσει χιονοπτώση κ πού χιονόνερο...έχουν τσιμπήσει προς τα πάνω...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...