Jump to content
Beach-snow NG

Αναφορές Β' μέρους χιονοκαιρίας "Λέανδρος" 15-17/1....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, MenNaousa11 είπε:

Μη σου πω οτι εισαι σε πολυ καλυτερη μοιρα απο μενα αυριο. Θα το κανει το 10ποντο.

Εγώ Μενέλαε μετά τα σημερινά τρεξίματα πλέον αν κάνει πασπάλισμα θα είμαι ευχαριστημένος και δεν το λέω ούτε για γούρι ούτε για ΄τιποτα....απλά πλέον το θέμα μου είναι να πέσει η θερμοκρασία τουλάχιστον στο μηδέν γιατί θα έχουμε που θα έχουμε ελάχιστο υετό ..να μην το χάσουμε σε στρώσιμο ....

2,4 βαθμοί αυτη τη στιγμή με 73% υγρασία και -1,9 dewpoint....αλλα όταν συννεφιάσει σε λίγη ώρα θα ανέβουν και τα δύο..γι αυτό ήθελα να ήμασταν πολύ χαμηλότερα αλλά τι να πω ότι θέλει ας κάνει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sotos*snow είπε:

Εγώ Μενέλαε μετά τα σημερινά τρεξίματα πλέον αν κάνει πασπάλισμα θα είμαι ευχαριστημένος

Χαχαχχαχα...δικος μου εισαι εσυ!😉Καλα χιονια Σωτηρη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Εγώ Μενέλαε μετά τα σημερινά τρεξίματα πλέον αν κάνει πασπάλισμα θα είμαι ευχαριστημένος και δεν το λέω ούτε για γούρι ούτε για ΄τιποτα....απλά πλέον το θέμα μου είναι να πέσει η θερμοκρασία τουλάχιστον στο μηδέν γιατί θα έχουμε που θα έχουμε ελάχιστο υετό ..να μην το χάσουμε σε στρώσιμο ....

2,4 βαθμοί αυτη τη στιγμή με 73% υγρασία και -1,9 dewpoint....αλλα όταν συννεφιάσει σε λίγη ώρα θα ανέβουν και τα δύο..γι αυτό ήθελα να ήμασταν πολύ χαμηλότερα αλλά τι να πω ότι θέλει ας κάνει...

Kαι χθες 5 ειχες και επεσε μεσα σε μιση ωρα. Θα εισαι κοντα στο 0 την ωρα των φαινομενων. Τελος παντων, εγω κοιταω μονο το βραδυνο του Παιου και τελος. Ας μιλησει ο ουρανος!

Επεξεργάστηκε από MenNaousa11
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

48 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Τι αγχωνεστε για τις Τ ρε παιδες;;;χαχα...Οτι πεφτει απο τη νυχτα και μετα στα βορεια και κεντρικα σταδιακα ειναι χιονι.Καλη απολαυση!

Τα φαινόμενα Τζορτζ δεν θα είναι έντονα αλλά ασθενή προς μέτρια και αν έχει 1 βαθμό δεν θα το στρώνει εύκολα μόνο σε εξάρσεις γι αυτό ήθελα κοντά στο μηδέν από τώρα ....τέλος πάντων μην το συνεχίζω ....θα δούμε μακάρι να πέσει η θερμοκρασία και άλλο....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Eδώ σταθερά 4.5 με το dp στον θεό 2.1 και υγρασία 80%..τα φαινόμενα θα μπούνε σχετικά νωρίς δυτική θεσσαλία..αν πέσουμε σε 4 ώρες 4-5 βαθμούς θα είναι θαύμα..αλλά η συννεφιά μπήκε νωρίς και δεν το βλέπω..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανεβήκαμε στο πλατύ λίγο..... 1.2 πριν τωρα κάπου στο 1.5..... ...κακο αυτό..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38 minutes ago, Steliosnow said:

Αλιμος στους 8,2 νέα σμυρνη 8,8 και παλαιο φαληρο 8,9

 

ΥΓ επειδή το έχω παρατηρησει συμβαίνει συνέχεια ξέρει κανεις που μπορεί να οφείλεται η απόκλιση αυτή του μισου βαθμου ενώ ειμαι στο ίδιο υψόμετρο;

Προς Πανι και Άνω Καλαμάκι μεριά πιστεύω επηρρεαζόμαστε απο Υμηττό κάπως.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συννεφιά στην Λάρισα, θερμοκρασία απαγορευτική για χιόνι, στην αρχή τουλάχιστον. Λογικά με τα φαινόμενα θα πέσει και η επιφανειακή Τ. Πάνω από 5 τώρα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...