Jump to content
Beach-snow NG

Αναφορές Β' μέρους χιονοκαιρίας "Λέανδρος" 15-17/1....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα τρια τιμια ποντακια βάλαμε στο χωριό απο την βραδυνή χιονόπτωση, τωρα συννεφιά και ένας λυσασμενος ανατολικος η θερμοκρασία στους -1,3β.20210116_091636.thumb.jpg.e3f38eee437ce5a76489d68f795f9b7f.jpg20210116_091602.thumb.jpg.1386927ce12eac4da21d735345738a6b.jpg

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

45mm στα Καλάβρυτα και το χιόνι που έπεσε στα Καλάβρυτα έπεσε όλο με θετικές θερμοκρασίες....ελάχιστη 0 ......Για μισό βαθμό στα θα είχε μισό μέτρο ...όσο δηλαδή έχει λίγο παραπάνω από το χωριο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Γιάννης μασ είπε:

Μάλλον οι βολιωτες δεν ήμασταν αρκετά απαισιόδοξοι

Εγώ μια χαρά απαισιόδοξος ήμουν 😛 Κοίτα και να έριχνε κάτι τώρα θα ήταν χιονόνερο ή χιόνι χωρίς χιονόστρωση, οπότε για μένα αδιάφορο θα ήταν έτσι και αλλιώς. Αλλά το σπάσιμο είναι ότι και να ανέβω λίγο παραπάνω προς Πορταριά δεν έχει κάτι ουσίας..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πέφτει και η Τ από -0,2 στο -0,4 και χώνει με αέρα ... Εντωμεταξυ κόλλησε το ανεμόμετρο από το χιόνι και ο σταθμός δείχνει 0km/h .... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, freeze είπε:

Πέφτει και η Τ από -0,2 στο -0,4 και χώνει με αέρα ... Εντωμεταξυ κόλλησε το ανεμόμετρο από το χιόνι και ο σταθμός δείχνει 0km/h .... 

 

πωπω! ειναι τελειο, σου ευχομαι να ριξει οσο περισσοτερο γινεται!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νιφάδες επιπέδου Αριάδνης δλδ πολύ ψιλές......ε εντάθηκε και λίγο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πραγματικά αξιοπερίεργο αυτό που συμβαίνει και μεγάλη η έκπληξη. Δεν έχει σταματήσει λεπτό να χιονίζει και μάλιστα τώρα συνεχίζει πυκνα. Ολική χιονόστρωση και στις εύκολες επιφάνειες νομίζω ότι έχει πιάσει 10cm+ στους Γαλατάδες Γιαννιτσών. Αν είχαμε λίγο καλύτερη θερμοκρασία θα είχαμε αρκετά καλύτερη χιονόστρωση αφού στο ξεκίνημα είχε 2c+ και ποτέ δεν πλησίασε πολύ το 0. Τώρα στους 1.7 με αρκετά πυκνή χιονόπτωση. Νομίζω ότι θα είναι το καλύτερο αποτέλεσμα που θα βγει από χιονόπτωση στην περιοχή μας τα τελευταία 4-5 χρόνια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 minutes ago, ΧΕΛΜΟΣ said:

45mm στα Καλάβρυτα και το χιόνι που έπεσε στα Καλάβρυτα έπεσε όλο με θετικές θερμοκρασίες....ελάχιστη 0 ......Για μισό βαθμό στα θα είχε μισό μέτρο ...όσο δηλαδή έχει λίγο παραπάνω από το χωριο

Δυτική Κορινθία δίνει πόνο όπως το περιμέναμε, υποθέτω στο χωριό στα 710μ να έχει παέι λίγο καλύτερα από Καλάβρυτα από άποψη θερμοκρασιών. Τα Άνω Τρίκαλα ένα όνειρο, έχω βάλει κάμερα στο full screen και απολαμβάνω με ζεστό καφεδάκι! http://www.forecastweather.gr/καμερεσ/πελοποννησου/τρίκαλα-κορινθίας.html   2,7 °C Λυκόβρυση με σημείο δρόσου 0,7.. στα τσακ να το βλέπαμε να πέφτει έστω, δεν πειράζει έχουμε συνέχεια!

Επεξεργάστηκε από nkanello
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πλησιαζουμε 10ποντο εδώ..συνεχιζει να χιονίζει πυκνα με τεράστιες νιφάδες...βγαινω εξω..

Επεξεργάστηκε από Panos_Katerini
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 minutes ago, yiannis_volos said:

Πιο νότια το χαμηλό από εκεί που το δείχνει το GFS..

Μπορει καποιος να μας πει τι εχει γινει, ειναι αδιανοητο αυτο που γινεται εξω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...