Jump to content
Beach-snow NG

Αναφορές Β' μέρους χιονοκαιρίας "Λέανδρος" 15-17/1....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νεα Μουδανιά η μούφα του αιωνα. Στα γύρω χωρια 10 ποντους χιονι και στα ορεινα 20 και εδω τίποτα. Δε ξέρω πως εξηγείται αυτό να χιονιζει και να στρωνει παντού γυρω απο τον Θερμαϊκό εκτος απο εδω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, CATHA said:

Πρώτη πραγματικά χειμωνιάτικη ημέρα για την Αττική φέτος... 3 βαθμοί και 10μμ από την ποστιστική βροχή... 

Γείτονα νομίζω πως σύντομα θα το γυρίσει και εκεί. Εδώ από τις 6:30 το έχει γυρίσει  με Τ τώρα 1,2 και 98% υγρασία!

Επεξεργάστηκε από Panagiotis
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 

3 λεπτά πριν, Dimos είπε:

Νεα Μουδανιά η μούφα του αιωνα. Στα γύρω χωρια 10 ποντους χιονι και στα ορεινα 20 και εδω τίποτα. Δε ξέρω πως εξηγείται αυτό να χιονιζει και να στρωνει παντού γυρω απο τον Θερμαϊκό εκτος απο εδω.

και εδω μας δουλεύει ο καιρος που είμαστε κοντά στο Θερμαϊκό.......Κατι νιφάδες λες και είναι σκόνη πολυ λεπτές και ένταση καθολου ικανοποιητική ωστε να πουμε ότι στρώνουν αυτές οι νιφάδες......

Μόνο ο βδ τωρα φυσήξε και έφερε λίγη ένταση 

Επεξεργάστηκε από thanossnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, Barney-sal είπε:

Τρικαλα καρδιτσα νέκρα?

Καρδίτσα έχει ξεκινήσει να ρίχνει μία ελαφρά χιονόπτωση, άνευ σημασίας πιο πολύ ζημιά κάνει στο προυπάρχον χιόνι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ήμουν δύο ώρες έξω λοιπόν,πάγωσαν τα πόδια που και γύρισα επιτέλους σπίτι.

Γενική εντύπωση,πολύ φασαρία για το τίποτα σχεδόν.Η Θεσσαλονίκη στο κέντρο της χιονόστρωση δε τη βλέπω να τα καταφέρνει σε δρόμους κλπ.

Περπάτησα παραλία ανέβηκα Χαριλάου Τούμπα,όπου εκεί είχε παραπάνω χιόνι σε αυτοκίνητα χόρτα αλλά για χιονόστρωση σε άλλα σημεία ούτε λόγος,δεν είναι ούτε η ένταση αρκετή ούτε το κρύο μάλλον...

Θα παραθέσω κάποιες φωτογραφίες τώρα από τις περιοχές που πήγα.Προφανως όμως η Θεσσαλονίκη ούτε Αριάδνη ούτε σοφία ούτε τίποτα δεν είδε μέχρι στιγμής...

IMG_20210116_094447.jpg

IMG_20210116_094249.jpg

IMG_20210116_094057_1.jpg

IMG_20210116_083830_1.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βρέχει ακόμα με 5 c και η Χιονοστρωση να ξεκινάει από τα 450 μέτρα εδώ στο Δερβένι Κορινθίας, ο υετος έχει ξεπεράσει τα 30 χιλιοστά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Panagiotis said:

Γείτονα νομίζω πως σύντομα θα το γυρίσει και εκεί. Εδώ από τις 6:30 το έχει γυρίσει  με Τ τώρα 1,2 και 98% υγρασία!

Δύσκολο το βρίσκω... θέλουμε να κατέβει τουλάχιστον 2 βαθμούς και η πρόβλεψη δείχνει οτι χάνουμε τον υετό μετά το μεσημέρι... είδωμεν... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Dimos είπε:

Νεα Μουδανιά η μούφα του αιωνα. Στα γύρω χωρια 10 ποντους χιονι και στα ορεινα 20 και εδω τίποτα. Δε ξέρω πως εξηγείται αυτό να χιονιζει και να στρωνει παντού γυρω απο τον Θερμαϊκό εκτος απο εδω.

Αυτο λεω και εγω δεν ριχνει σχεδον τιποτα... Βλεπω ξαναεκλεισε ο καιρος απο κει χιονιζει?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

 

και εδω μας δουλεύει ο καιρος που είμαστε κοντά στο Θερμαϊκό.......Κατι νιφάδες λες και είναι σκόνη πολυ λεπτές και ένταση καθολου ικανοποιητική ωστε να πουμε ότι στρώνουν αυτές οι νιφάδες......

Μόνο ο βδ τωρα φυσήξε και έφερε λίγη ένταση 

Εχω ξενερωσει πολυ βλεποντας αλλες παραθαλασσιες περιοχες να μετρούν εκατοστά και εδω τίποτα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, baristrs είπε:

Αυτο λεω και εγω δεν ριχνει σχεδον τιποτα... Βλεπω ξαναεκλεισε ο καιρος απο κει χιονιζει?

Εντωμεταξύ η δορυφορική δειχνει αρκετα φαινόμενα αλλα με τίποτα δεν έχουν την ένταση που δείχνει 

20210116_101641.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα απο Βεροια εντονη χιονοπτωση ολο το βραδυ κ συνεχιζει ακαθεκτο σχεδον 20 ποντους  τωρα.Νομιζω πως ειμαστε οι ευνοημενοι απο αυτην την κακοκαιρια εχουμε παρει πολλα παραπανω απο αυτα που εδειχνε.Τι αλλαξε ριχτε τα φωτα σας παιδια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, baristrs είπε:

Αυτο λεω και εγω δεν ριχνει σχεδον τιποτα... Βλεπω ξαναεκλεισε ο καιρος απο κει χιονιζει?

Χιονιζει πολύ,  αλλα δε το στρωνει κάτω δυστυχως.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, CATHA είπε:

Δύσκολο το βρίσκω... θέλουμε να κατέβει τουλάχιστον 2 βαθμούς και η πρόβλεψη δείχνει οτι χάνουμε τον υετό μετά το μεσημέρι... είδωμεν... 

Άλλαξε η πρόβλεψη?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, thanossnow είπε:

Εντωμεταξύ η δορυφορική δειχνει αρκετα φαινόμενα αλλα με τίποτα δεν έχουν την ένταση που δείχνει 

20210116_101641.jpg

ξερω Θαναση.. φολααααα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παντως Μιχαήλ καλα.έστρωσε για τα δεδομένα θερμοκρασίας..σαλονικη χειροτερα πολυ το.κεντρο..τωρα δυναμωσε ..μετριο πυκνο.ψιλο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...