Jump to content
Beach-snow NG

Αναφορές Β' μέρους χιονοκαιρίας "Λέανδρος" 15-17/1....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ Μακροχώρι έχει αρκετή ώρα που σταμάτησε κάτι "μυγάκια" μόνο .....θερμοκρασία στο 0,9 πες 1 βαθμό και συννεφιά αρχίζει και ανοίγει η ορατότητα στο βουνό.... ζήτημα χρόνου είναι να ανοίξει τελείως ο ουρανός....δυστυχώς δεν τον γλιτώνουμε τον ήλιο ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τελειώσαμε με 30cm περίπου

Παμε για τις αρνητικές αύριο και μεθαύριο να δούμε που θα σταματήσει. 

Screenshot_20210116-124733_Alfred Camera.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αβδελλα Γρεβενών χιονίζει αξιοπρεπώς από βιντεακια που είδα μόλις , μέτρια χιονοστρωση, αν είχε ΒΑ ρεύμα είναι γνωστός χιονοκοφτης για την περιοχή, αν κατάλαβα καλά από κάτι κάδους έχει 15 πόντους ,απλά είναι στρωμένα φυσικά κ δρόμοι αφού επιτρέπουν οι Τ . Δυστυχώς δεν νομίζω πως μπορώ να μεταφέρω τα βιντεακια από fb 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Του χρόνου ξανα εδω ........δεν μας ικανοποίησε αυτό  σήμερα....κυρίως επειδή στις γύρω περιοχές έριχνε τόνους χιονι και εδω μυγάκια.....Α ναι λιώνουν σιγα σιγα ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Santa snow είπε:

3,2c σε ανοδο και με ψιχαλα πλεον εδω. Αναμενουμε ισως καποια επιδεινωση...

Off-topic: Βρισκομαστε λιγο πριν την χειμερινη κατακτηση της κορυφης Κ2 (8611μ.) , της δευτερης υψηλοτερης κορυφης του κοσμου στο Πακισταν στις 40 περιπου μοιρες γεωγραφικο πλατος. Το μονο βουνο που δεν εχει κατακτηθει χειμωνα με περιπου 25% θνησιμοτητα (το καλοκαιρι) . Ισως το μεγαλυτερο επιτευγμα στην ιστορια της ορειβασιας !

Το team συκαρη λες ε..φοβερο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να πω την αμαρτία μου? Νομίζω ότι μετά το περσινό έκτρωμα αυτό που έπεσε σήμερα δεν μου φτάνει... Ωστόσο ικανοποίησε μέρος της καιρικης πείνας, ειδικά η παπλαμουδα στις 4 τα ξημερώματα όλα τα λεφτά , ενώ και η δίωρη χιονοποδηλατοβολτα ήταν το κάτι αλλο

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μερικές φώτο από το χωριό πριν κάνα 40 λεπτό με ψιλή χιονόπτωση

Φωτο από την είσοδο του χωριού στα 1260μ  και την πλατεία 10-15μ ψηλότερα 

Screenshot_20210116-135420_Facebook.jpg

Screenshot_20210116-135422_Facebook.jpg

Screenshot_20210116-135428_Facebook.jpg

Screenshot_20210116-135437_Facebook.jpg

Screenshot_20210116-135432_Facebook.jpg

Screenshot_20210116-135538_Facebook.jpg

Screenshot_20210116-135532_Facebook.jpg

Screenshot_20210116-135503_Facebook.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Θέλω να δώσω χιονοαναφοραααααα

Λιγη υπομονη....σε λιγες ωρες οταν κι ο καιρος θα γινει καθαρα προσηνεμος!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Πεντελη στρωμένο στα 400....ο Υμηττός λίγο κάτω από τα 500 και Πάρνηθα τόσο ψηλά?????

Περίεργο

Έτσι είναι τελικά, Πριν από λίγο έκανα βόλτα μέχρι τα ψηλά του Ολυμπιακού Χωριού στα ~275m και οι Θρακομακεδόνες μέχρι τα ψηλότερά τους φαίνονταν ομιχλιασμένοι και άχιονοι.

Συνεχίζουμε να ελπίζουμε.

Υμηττός και Πεντέλη από Ολυμπιακό Χωριό

IMG-1072.jpg

IMG-1075.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ άρχισε να κόβει....καλές χιονοαναφορές και στους νότιους...εγώ τα 5-6 χιλιόμετρα με τα πόδια στο βουνό τα έκανα πάντως,πήγα σε μερικά χωράφια,πέρασα μέσα από ρέματα και βουνά..χόρτασα χιόνι με λίγα λόγια....😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...