Jump to content
Beach-snow NG

Αναφορές Β' μέρους χιονοκαιρίας "Λέανδρος" 15-17/1....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, isnow είπε:

Τρελή έξαρση εδώ και 1 δεκάλεπτο και δεν βάζει ούτε πέτσα στα πεζοδρόμια..με 1.5 βαθμους δεν πας πουθενά...

Και εδω το ιδιο πριν κανα μισαωρο με το ζορι λιγο στα αμαξια αλλα ελιωνε επιτοπου..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φτάσαμε 1 βαθμό τώρα άρχισε να ξαναπεφτει..με μείον 9 στα 850 χαχαχα?.ηθικό δίδαγμα Ψυχρη εισβολή με το χαμηλό τόσο μακρια δεν υφίσταται μόνο για αναστροφή κανει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ συνεχίζεται κατά περιόδους με μέτρια ένταση η χιονόπτωση, λογικά η τελευταία αναλαμπη πριν το οριστικό τέλος σε 2  3 ωριτσες. Ήθελα να καθίσω και άλλο έξω... Μου είχε λείψει πολύ η εικόνα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, isnow είπε:

Τρελή έξαρση εδώ και 1 δεκάλεπτο και δεν βάζει ούτε πέτσα στα πεζοδρόμια..με 1.5 βαθμους δεν πας πουθενά...

Περιοχή? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, ORESIVIOS said:

Ορεσίβιε με πέθανες να ξέρεις 😅 Έχω σκάσει από τη ζήλια μου, φαντασιώνομαι κοψίδια και τσίπουρα στη Στρούγκα και όλα θαμμένα στο χιόνι!

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ORESIVIOS είπε:

 Σε τι υψόμετρο είσαι;

Νομίζω γύρω στα 200 είμαι από την πάνω μεριά της επταπυργιου 100 μέτρα από την έξοδο για περιφερειακή 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Πεντελη στρωμένο στα 400....ο Υμηττός λίγο κάτω από τα 500 και Πάρνηθα τόσο ψηλά?????

Περίεργο

Η νότια πλευρά σου λέω. Κι άλλες φορές έχει συμβεί. 

Απλά...μπορεί να αλλάξει κάπως ο άνεμος και σε λίγες ώρες να χιονίζει μόνο Μενίδι Θρακομακεδόνες και πιο κάτω τίποτα. Έτσι είναι εδώ.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και στα νοτιοανατολικά (Ταγαράδες Θερμης) έχουμε εξαρσουλα αλλά όχι όπως το πρωί ...αλλά φαίνεται να ξανά κλείνει ο καιρός ...ίσως μια από τις τελευταίες ....ας ελπίσουμε όχι ... Θερμοκρασία -0,4 C 

Χαμηλώσετε ήχο ...έχει ευαίσθητο μικρόφωνο η κάμερα ...και εμένα με ξεκουφαινει ..χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nkanello είπε:

 

Πατριώτη,. δυστυχώς όπως γνωρίζεις όλα είναι κλειστά εδώ πάνω ειδικά... αλλιώς θα ήμασταν αρχοντες. Πάντως, αν κ δεν το περίμενα είμαστε περί τα 10 άτομα στο χωριό αυτή τη στιγμή, κ μας έχουν ανοίξει κ το δρόμο !! Πολυτέλειες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από άλσος Συκεών μέχρι ΔΑΚ γήπεδο (πάνω και κάτω από Επταπυργίου) μεταξύ 11.00-12.30.

Προσωπικά είμαι απόλυτα ευχαριστημένος για την περιοχή μου και το απόλαυσα. Ήμασταν μοντελικά στην τρίχα το τελευταίο 48ωρο. Και τελικά στην πράξη υετικά πήγαμε σίγουρα καλύτερα του προβλεπόμενου και αυτό φάνηκε από την ώρα που ξεκίνησε κοντά στις 2.00 το βράδυ όπου πήγε αρκετά καλά μέχρι και τις 11.00 περίπου το πρωί. Όταν έχει τέτοιο προβλεπόμενο υετό ο Θερμαικός πρέπει πάντα να είμαστε αισιόδοξοι. Δυστυχώς το πρόβλημα ήταν η θερμοκρασία για το κέντρο αλλά κ για εδώ για ακόμα καλύτερο στρώσιμο. Φάνηκε στις 5.00-6.00 το πρωί που ακόμα παλεύαμε με ΒΑ, μετά πήγε Β για να καταλήξει υποθέτω (το 2ωρο που κοιμήθηκα κ έχασα μάλλον την καλύτερη στούπα χαχα) σε ΒΔ. Εμένα με άφησε απόλυτα ικανοποιημένο και πεινασμένο και για άλλα. Νομίζω πως μπορούμε να έχουμε κ άλλη ευκαιρία φέτος κ το εύχομαι. Απλά λιγότερο ψυχοφθόρα, μη ξεκινήσουμε δηλαδή με ένα "σιγουράκι" χαμηλό Δ προς Ιταλία όσο πλησιάζουμε να το εξαφανίζεται παντού κ να το ξαναβγάζει στο τέλος χαχα. Δύσκολο χόμπι ρε φούστη. Καλή τύχη σε όλους τους υπόλοιπους μέχρι Δευτέρα!

IMG_20210116_114130.jpg

IMG_20210116_114258.jpg

IMG_20210116_115229.jpg

IMG_20210116_115243.jpg

IMG_20210116_115428.jpg

IMG_20210116_124824.jpg

IMG_20210116_124954.jpg

IMG_20210116_125231.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Orinos είπε:

Μαίναλο πριν από λίγο . Μετά την βελτίωση . 

E4572672-49A7-4BBD-B425-20CA01CE89BA.jpeg

AFC5F78D-8DBE-4FC9-BACA-324E5FD0606E.jpeg

Από αύριο βράδυ τα σπουδαία...δεν είναι χιόνι αυτό για τα 800μ του Καρδαρά... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, Seventower είπε:

Περιοχή? 

Είμαι κοντά στην Καρδίτσα τώρα όχι θεσσαλονίκη..αλλά παρακολουθώ και εκεί από φίλους και μου λένε τα ίδια..δεν υπάρχουν Τ.. με -10 πάνω μας ..αστεία πράγματα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι Βολιωτες να μην αγχωνομαστε, το συστημα βγηκε βορειοδυτικοτερα, αργοτερο με μεγαλυτερη ανεση στην κινηση και πιο χαλαρο, οχι τοσο σφιχτο και βιαστικο οπως το δωσαν τα μοντελα και ολα αυτα γτ μαλλον ο αυλωνας δεν εχει πεσει τοσο ατσουμπαλα να το πλακωσει, μαλιστα πριν απο λιγο βαθυνε κιολας. Προβλεψη οτι θα χουμε παραταση και αργοτερα μεσα στη νυχτα σημερα απ οτι προβλεποταν, απο εδω κ περα για να καταλαβετε ειμαστε στη φαση που θα πρεπε ν μασταν στις 8 η ωρα πχ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...