Jump to content
Beach-snow NG

Αναφορές Β' μέρους χιονοκαιρίας "Λέανδρος" 15-17/1....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνεχιζει να χιονιζει ασθενως εδω βεβαια δεν το στρωνει μιας και το χιονι ειναι πολυ ψιλο και παγωμενο.. Τ στους 0,5

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, Steliosnow είπε:

Παιδιά αν δει κάποιος ειδήσεις αν είναι δυνατό να κάνει μια αναφορά για το τι θα πουν οι μετεωρολόγοι για τα σημερινά φαινόμενα αν θα υπάρξουν δηλαδή γιατί μου είναι δυσκολο να παρακολουθησω 

 

Τ στους 5,1 στον Άλιμο αυτή τη στιγμή 

Έχεις αγωνία με 5.1? Κι εγώ με 4.5? Είναι σαν να έχουμε αγωνία για το επίδομα ανεργίας ενώ δεν ήμαστε άνεργοι. Άστο.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Santa snow είπε:

Μετα το μεσημερι ολοι ελεγαν οτι σταδιακα τα φαινομενα θα σταματησουν. Το χαμηλο εφυγε ανατολικα πλεον και οτι φαινομενα υπαρχουν ειναι υπολειμματα του χαμηλου και υποβοηθουνται απο ορογραφικους παραγοντες. Με τετοιο στριμ λογικα δεν περιμενουμε τιποτα , ομως βασιζομαι στην -32/-33 που σε λιγες ωρες θα μπει στο νομο και την -35 στο Αιγαιο αλλα δε νομιζω να ευνοησει το στριμ

Εγώ με ΒΔ ρεύμα δεν νομίζω να κάνει κάτι στο λεκανοπέδιο.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Santa snow είπε:

Μετα το μεσημερι ολοι ελεγαν οτι σταδιακα τα φαινομενα θα σταματησουν. Το χαμηλο εφυγε ανατολικα πλεον και οτι φαινομενα υπαρχουν ειναι υπολειμματα του χαμηλου και υποβοηθουνται απο ορογραφικους παραγοντες. Με τετοιο στριμ λογικα δεν περιμενουμε τιποτα , ομως βασιζομαι στην -32/-33 που σε λιγες ωρες θα μπει στο νομο και την -35 στο Αιγαιο αλλα δε νομιζω να ευνοησει το στριμ

Κατάλαβα Ευχαριστω! Δηλαδή τα φαινόμενα που έλεγαν ότι μπορεί να ποιασουν κ χαμηλότερα από το απόγευμα θα ήταν θεωρητικά από ευνοϊκό στριμ?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έπεσε και η τελευταία νιφαδα πλέον στην Λάρισα. Πήρα και αναμνηστικό, να ζήσουμε να θυμόμαστε την μουφα του Λέανδρου🤣

Θα αλλάξω χιονόμπαλα σε επόμενο χιονιά, ας ελπίσουμε να μην πάμε του χρόνου. Χαχα

IMG_20210116_193454.jpg

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, menidi είπε:

Έχεις αγωνία με 5.1? Κι εγώ με 4.5? Είναι σαν να έχουμε αγωνία για το επίδομα ανεργίας ενώ δεν ήμαστε άνεργοι. Άστο.....

Χαχαχαχ ουτως η άλλως Δε περιμενω κάτι για εδώ φίλε απλά θα ήθελα να δω να χιονίζει στα 150 μέτρα που έκανε λόγο κάποιος μετεωρολόγος γι αυτό ρώτησα... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, menidi είπε:

Γιατί; Περιμένω εγώ εδώ; Χαχαχα. Ούτε καν 

Αφού άνοιξε μωρέ ο καιρός. Δίκιο είχε ο santa τελικά

Ναι απλώς μου κάνει εντυπωση γιατί είμαι σχεδόν βέβαιος πως περιμεναμε φαινόμενα και το βράδυ δε ξερω μπορεί να κάνω λάθος έχω χάσει τη μπάλα με τόσους χάρτες που έχω δει τις τελευταίες μέρες😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Steliosnow είπε:

Ναι απλώς μου κάνει εντυπωση γιατί είμαι σχεδόν βέβαιος πως περιμεναμε φαινόμενα και το βράδυ δε ξερω μπορεί να κάνω λάθος έχω χάσει τη μπάλα με τόσους χάρτες που έχω δει τις τελευταίες μέρες😂

Πρέπει να είναι πρόσκαιρο... Θα ξανάχουμε φαινόμενα αργότερα.. Εκτος και αν...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, weatherforattica είπε:

Πρέπει να είναι πρόσκαιρο... Θα ξανάχουμε φαινόμενα αργότερα.. Εκτος και αν...

Άρα περιμενουμε φαινόμενα βάση προγνωσης δεν είναι χοουπκαστ σωστά; Τώρα το αν θα έρθουν είναι άλλη υπόθεση... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το χαμηλό που επηρέασε και επηρεάζει ακόμη την Ελλάδα επηρέασε και την Κύπρο. Σήμερα σημειώθηκε μία από τις ισχυρότερες καταιγίδες που έχω ζήσει εδώ στην Παρεκκλησιά της Λεμεσού. Από τις 16:00 μέχρι 17:40 περίπου έβρεχε καταρρακτωδώς και είχαμε και διακοπή ρεύματος μετά από πτώση κεραυνού κατά τις 5... 

 

Βίντεο από την στιγμή που έπεσε ο κεραυνός. 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κακός συγχρονισμός υετού-θερμοκρασιών και εδώ στην Αττική που είχαμε μόνο βροχή στα πεδινά και στην υπόλοιπη χώρα που σε όποια πεδινά χιόνισε ήταν με θετικές Τ και γιαυτό πενιχρά τα αποτελέσματα χιονόστρωσης.....

Τις επόμενες ώρες που θα πέσουν οι Τ από αργά το βράδυ σήμερα και κυρίως αύριο το πρωί, υετός γιοκ!  

4 βαθμοί εδώ...ψηλά είμαστε ακόμα....απογοήτευση! Περίμενα τουλάχιστον να το δω εδώ στα 200+μ......πολύ κατώτερη των προσδοκιών η κακοκαιρία, τόσες μέρες αγωνίας και αναμονής για αυτό?

Επεξεργάστηκε από snowgiann
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα. Πολύ όμορφη η ημέρα σήμερα στον εύοσμο.Θα θέλαμε να είχαμε πολύ περισσότερο χιόνι αλλά έστω και έτσι ήταν Υπέροχα.Ειδικά τις στιγμές έξαρσης της χιονόπτωσης ήλπιζες να μη σταματήσει.Είχαμε συνέχεια από 0 βαθμούς έως 1.Στολίστηκαν όλες οι εύκολες επιφάνειες.Και τώρα παγωνιά.0 με αίσθηση -5,5 και ένα βαρδάρη που και ξυρίζει αλλά και μας απογειώνει.Εύχομαι καλά χιόνια σε όλους όσους το περιμένουν😉

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 minutes ago, weatherforattica said:

Αύριο πάντως περιμένω τη λιακάδα με.... αυξηση της Τ στους 12 - 13 βαθμούς για εδώ...

Καμμία περίπτωση φίλε δεν υπάρχει να πιάσεις 12-13... 3,6 χωρίς φαινόμενα...

Επεξεργάστηκε από CATHA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...