Jump to content
Beach-snow NG

Αναφορές Β' μέρους χιονοκαιρίας "Λέανδρος" 15-17/1....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Οκ...ντρέπομαι λίγο😊αλλά ψιλοχιονιζει στο Πέραμα.

 

Θα μας πιάσει και από δω..;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Limnostorm είπε:

Και φαντάσου ότι το βίντεο αδικεί λίγο το τι πραγματικά γίνεται! 

Ναι εννοειται αυτο! Δωσε Τ αν μπορεις γτ εχω το θερμομετρο κοντα στη μπαλκονοπορτα στερεομενο και με το ανοιξε-κλεισε δειχνει οτι ναναι 😄

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

κι ένα βιντεάκι από θεσσαλονίκη το πρωί-μεσημέρι

φαίνεται και η ένταση που έριχνε

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Harry031 είπε:

Ναι εννοειται αυτο! Δωσε Τ αν μπορεις γτ εχω το θερμομετρο κοντα στη μπαλκονοπορτα στερεομενο και με το ανοιξε-κλεισε δειχνει οτι ναναι 😄

Στους μηδέν αυτήν τη στιγμή! Πω πω τι γίνεται έξω! Στην μεγαλύτερη ένταση η χιονόπτωση τώρα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, weatherforattica είπε:

Θα μας πιάσει και από δω..;

Ναι αν περασει το νεφικο που μου ριχνει εμενα.Απλα κοιτα τη λαμπα γιατι μπορει να ειναι ψιλουλι.🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Limnostorm είπε:

Στους μηδέν αυτήν τη στιγμή! Πω πω τι γίνεται έξω! Στην μεγαλύτερη ένταση η χιονόπτωση τώρα!

Απιστευτο, εχω παθει την πλακα μου... Ισχυει οτι πρεπει ναναι μηδεν, πιανει παντου!! Δρομοι ολα! Δωσε πονο!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ΖΑΡΟΥΧΛΙΩΤΗΣ είπε:

Παχυναν και πλήθυναν   λίγο οι νιφαδες εδω...

Επιβεβαιωνω χιονομυγακια χαιδαρι-δαφνι

Επεξεργάστηκε από Tolisk20
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βάζω μερικές και από παρκο Κατερίνης και σας καληνυχτω. Καλά χιόνια να έχετε όσοι χιονιζεστε ή θα χιονιστειτε τις επόμενες ώρες! 

IMG_20210116_103132.thumb.jpg.68baed0f7dedb27ab3f67bc296ca5364.jpg

IMG_20210116_103715.thumb.jpg.56194a9505a03a3393a7859e92a24f53.jpg

IMG_20210116_103940.thumb.jpg.ac12de7dee1c103a8d606fabae98907a.jpg

IMG_20210116_103849.thumb.jpg.e8b32159bf182b90d07ae75a350643af.jpg

IMG_20210116_104329.thumb.jpg.5079b268191f96dba0c50307ad6c9263.jpg

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ Ηλιουπολη η Τ στους 3,0c και d.p. -1,7c χωρίς φαινόμενα 

Επεξεργάστηκε από stathis2b
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ένα μίνι οδοιπορικό καθώς είχα πάει για δουλειά στη ΝΔ πλευρά του νησιού το μεσημέρι, σύμφωνα με το θερμόμετρο του αυτοκινήτου. Στον Λιμένα Μεστών ξεκίνησα με 6 βαθμούς και βροχή (παραλιακά). Κατέληξα στην Ελάτα (200μ) με 4 βαθμούς και λιωμένες νιφάδες για να φτάσω στη Βέσσα (200μ) πιο εσωτερικά στο νησί πλέον με θερμοκρασία στους 3 βαθμούς. Προς τον Άγιο Γεώργη (350μ) οι νιφάδες φαίνονταν πεντακάθαρα μέσα στη βροχή με θερμοκρασία πλέον στους 2 βαθμούς. Από εκεί είπα να κάνω παράκαμψη για Αυγώνυμα που βρίσκεται σε υψόμετρο 450μ. Στη διαδρομή και ενώ πλέον έβλεπα καθαρή χιονόπτωση από τα 400μ είπα να γυρίσω πίσω. Η θερμοκρασία είχε φτάσει τον 1 βαθμό, οπότε επέστρεψα μέσω του Άγιου Γεώργη με 1 βαθμό και πάλι στο σπίτι μου στα περίχωρα της χώρας με 4 βαθμούς. Έχω και 1-2 βίντεο αλλά δε μπορώ να το ανεβάσω λόγω μεγέθους

Capture.JPG

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άγιο Στεφανο έβαλε πέτσα σε αμάξια και κεραμίδια εδώ και κανα 10λέτο από....μιγαδοπτώση. Σε φααη να μην καταλαβαίνεις απο τι μπήκε η πέτσα!Το είδαμε κ αυτό..ρε τι κάνει η θερμοκρασία. 10 λεπτά να χιονίζει όπως το πρωί κ θ βάζαμε 5ποντο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Snow sick said:

Άγιο Στεφανο έβαλε πέτσα σε αμάξια και κεραμίδια εδώ και κανα 10λέτο από....μιγαδοπτώση. Σε φααη να μην καταλαβαίνεις απο τι μπήκε η πέτσα!Το είδαμε κ αυτό..ρε τι κάνει η θερμοκρασία. 10 λεπτά να χιονίζει όπως το πρωί κ θ βάζαμε 5ποντο 

περιμενα για εσας περισσοτερο...για να δουμε.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυναμωνει κιαλλο! Ιστορικες στιγμες, δεν το χω ξαναδει, σε λιγα λεπτα που αρχισαν να ευνοουν οι Τ εχει βαλει 5εκ!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βγηκα λίγο έξω... ρε παιδια σα να είδα πεφταστέρι αλλά στη λάμπα😛.. έτσι μου φάνηκε.. τιποτ' άλλο ακόμη...

Χρυσουπολη Περιστέρι δίνειιιι ο αέρας και στους 2.9℃ η θερμ.........

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, gthomasandros είπε:

βορεια Ελλαδα πολυ κρυο.....

 

Screenshot (79).jpg

Και να φανταστείς Θωμά εδώ στον κάμπο που έχουμε και χιονοκάλυψη θα είχαμε ακόμα πιο κάτω από το -2,2 που είχε δείξει πριν λίγο αν δεν φυσούσε αυτός ο βορειοδυτικός άνεμος.....αν καταφέρει και σταματήσει νωρίς θα καταφέρουμε να πέσουμε και κάτω από το -5 αλλιώς δύσκολα....αλλά όμως με τον αέρα η αίσθηση είναι στο -4 με το dewpoint στο -9,5 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...