Jump to content
Beach-snow NG

Αναφορές Β' μέρους χιονοκαιρίας "Λέανδρος" 15-17/1....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, Harry031 είπε:

Κομματια ειναι!! Δε ξερω αν φαινεται.. 3εκ νιφαδες!! Ας με ξυπνησει καποιος 😂
Ο στορμ λογικα επαθε καρδιακο χαχαχα...

Μπράβο φίλε μου να το χαρείς. 
Λημνος power !!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μέτρησα το τραπέζι έξω πάλι και προσεγγίζουμε τα δέκα εκατοστά! Συνεχίζει αλύπητα η ισχυρή χιονόπτωση! Η Μύρινα, οπτικά αγνοείται!!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια παχια λωριδα χιονιου επεσε λογω παχους πανω απο το καγκελο του μπαλκονιου μου, ευκαιρια να δω ποσα νεα εκατοστα βαζει στο καθαρο σημειο 😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λέω να τη πεσω για υπνο σιγά σιγά είμαι στους 3,2 με 71%υγρασια και dp -1,5

Αξίζει να βάλω ένα ξυπνητήρι νωρίς νωρίς ή δεν υπάρχει περιπτωση να έχουμε φαινόμενα ;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κι ενω μηδενιζουν σιγα σιγα τα 350-400 μετρα και εχουμε μια ΣΠΑΝΙΑ ψυχρη παγωμενη βραδια στο λεκανοπεδιο μας τα χαλαει ο υετος....

2.2 στο μπαλκονι στα 180 μετρα.....ο Γιωργης λιγο ψηλοτερα επεσε 1.9....με 75% υγρασια....

Δεν πειραζει παμε.για τα Δευτεριατικα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, Steliosnow said:

Λέω να τη πεσω για υπνο σιγά σιγά είμαι στους 3,2 με 71%υγρασια και dp -1,5

Αξίζει να βάλω ένα ξυπνητήρι νωρίς νωρίς ή δεν υπάρχει περιπτωση να έχουμε φαινόμενα ;

και να βγαλει κατι θα ειναι τοπικου χαρακτηρα μαλλον.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ για απόψε πάντως είδα αυτό που ήθελα.... ας κάνουμε και λίγο πλάκα... μια νιφάδα ... δεν έλεγα καμια νιφάδα? ε να μια νιφάδα πραγματικά, μία μετρημένη, μία που πέρασε σφαίρα και μου φάνηκε σαν πεφταστέρι στη λάμπα... ο φίλος μου πάντως που είναι πιο κοντά στο βουνό είδε περισσότερα μυγάκια.... μπράβο ο τυχερός!

Για 'μενα ότι έγινε έγινε για απόψε... δε πειράζει.. έπρεπε απλα να είμαστε πολύ τυχεροί! Ετοιμοπόλεμοι φυσικά για τη Δευτέρα! Θα βαλω ξυπνητήρι! Δεν το χάνω με τίποτα!

Καλυνυχτώ !! Με τη Τ εδώ Χρυσούπολη Περιστερίου στους 2.7℃... 66% υγρασία και βορειοδυτικό ανεμο.. με μεγιστη ριπή μετά τα μεσάνυχτα στα 43.5 km/h.....

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κι όμως!! Χιονίζει μετρίως Καρυά, με ΒΔ στριμ από κορινθιακό, και -6.5 θερμοκρασία!!!  Να γλιτώσουμε την ξαστεριά..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Harry031 είπε:

Kαι συνεχιζει ακαθεκτα! Η Τ απο το κακο θερμομετρο μου εχει τασεις περαιτερω πτωσης, φιλε στορμ επιβεβαιωνεις??

Κοίτα πόσο χοντρό είναι τώρα!!!! Χαμόςςςςςςςςςςςςςςςςς!!!

Θερμοκρασία μηδέν εξακολουθεί να δείχνει ο davis.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Limnostorm είπε:

Κοίτα πόσο χοντρό είναι τώρα!!!! Χαμόςςςςςςςςςςςςςςςςς!!!

Θερμοκρασία μηδέν εξακολουθεί να δείχνει ο davis.

Ελα νταξει θα πεταχτει ο φερεντινος απο καμια γωνια.... καποιος μας κανει πλακα, δεν γινεται να ριχνει ετσι.... δεν εχω λογια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Harry031 είπε:

Ελα νταξει θα πεταχτει ο φερεντινος απο καμια γωνια.... καποιος μας κανει πλακα, δεν γινεται να ριχνει ετσι.... δεν εχω λογια...

Έτσι μάγκες δώστε πόνο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

O 1oς ολικός παγετός του χειμώνα και του 2021, στο χωριό μου την Χόχλια....-6...-2οC η κύμανση σήμερα, με 25-30 πόντους χιονιού, από χθες που άρχισε η φάση και ολοκληρώθηκε νωρίς το πρωί σήμερα.....σε λίγο αρνητική Τ εδώ στα Μελίσσια....0,3οC για την ώρα......0οC στα Ανω Μελίσσια.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντομεταξυ ειναι σιγουρο το 0 ? Γιατι παρατηρω μια ζωνη μηκους 10εκ γυρω απο παραθυρα κ πορτες που ειναι καθαρο και η σκεπη σταζει φουλ. Μπορει να φταιει και η θερμοτητα του σπιτιου, αλλα μην υποψιαστω οτι χανουμε cm λογω Τ, θα ξενερωσω 😂 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...