Jump to content
Beach-snow NG

Αναφορές Β' μέρους χιονοκαιρίας "Λέανδρος" 15-17/1....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξημέρωμα 16/1, στα Θεοδώριανα Άρτας (Δ.Σφώρος).....το Ηπειρώτικο χωριο, ξαναντύθηκε στα λευκά!!

FB_IMG_1610844978296.jpg

FB_IMG_1610844981195.jpg

FB_IMG_1610844988979.jpg

FB_IMG_1610844984238.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νταξει, χαρτοπετσετες πεφτουν εξω, μιλαμε για επος... πρεπει ναναι η εξαρση που ειπανε 3-5 ηωρα.. Ωχ Παναγιτσα μου τι θα δουμε.... δορυφορικη μπομπα... και θελω να κοιμηθω λιγακι ****** να εχω ενεργεια το πρωι αλλα δε μπορω!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Harry031 είπε:

Νταξει, χαρτοπετσετες πεφτουν εξω, μιλαμε για επος... πρεπει ναναι η εξαρση που ειπανε 3-5 ηωρα.. Ωχ Παναγιτσα μου τι θα δουμε.... δορυφορικη μπομπα... και θελω να κοιμηθω λιγακι ****** να εχω ενεργεια το πρωι αλλα δε μπορω!

Στείλτε φωτό παίδες !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τρομερό, νεφικός εγκλωβισμός πάνω από την Λήμνο.....θα φάει πολλές ώρες χιόνι θαρρώ.....

Μελίσσια μόλις μηδενίσαμε.....και θάναι η 1η αρνητική του έτους!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Beach-snow NG είπε:

Τρομερό, νεφικός εγκλωβισμός πάνω από την Λήμνο.....θα φάει πολλές ώρες χιόνι θαρρώ.....

Μελίσσια μόλις μηδενίσαμε.....και θάναι η 1η αρνητική του έτους!!

Επρεπε, εχουμε αναγκη το νερακι εδω... Νταξει δεν μπορω να φανταστω τι μπορει να γινεται λιγο πιο μεσα στα ορεινα του νησιου (200-400μ), πρεπει να βαζουν μετρα... εγω και ο στορμ ειμαστε πανω στη θαλασσα υποτιθεται 😛

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μα ποσο μπορει να δυναμωσει πια?!?! Ριχνει τη μανα του κ τον πατερα του!! Ουτε σε βιντεο της Αλασκας δε τα χω δει αυτα!! Θα κλαψω....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σύμφωνα με το ρανταρ της Σμυρνης έχουμε μέλλον. Νεφώσεις απο παντού βράζει το ΒΑ Αιγαίο. Εδώ μία χιονόνερο μία βροχή και παλεύει. για να δούμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απίστευτα αστραπίδια ακούγονται από παντού

https://www.blitzortung.org/en/live_lightning_maps.php?map=14

Και το ραντάρ της Σμύρνης

https://www.mgm.gov.tr/sondurum/radar.aspx?rG=anm&rR=35&rU=ppi#sfB

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στο μεταξύ, συνήθως, όταν χιονίζει για τα καλά στη Λήμνο, αυτό γίνεται συνοδεία δυνατών βοριάδων. Αντίθετα σήμερα, χιονίζει ενώ φυσά ελαφρά κι έτσι στρώνεται το χιόνι πολύ όμορφα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Harry031 είπε:

Στοοοοοοοορμ δες τι πεταει, λυποθυμαωωω!!!

Χαχαχαχα! 

'Οσο αγνοείται  και η Μύρινα από...προσώπου γης, μένω επαναπαυμένος!!!

Χαμός έξω, χαμός!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, chemical_JKou είπε:

Απίστευτα αστραπίδια ακούγονται από παντού

https://www.blitzortung.org/en/live_lightning_maps.php?map=14

Και το ραντάρ της Σμύρνης

https://www.mgm.gov.tr/sondurum/radar.aspx?rG=anm&rR=35&rU=ppi#sfB

Κοντά είστε να σας ξεκινήσουν χιονοκαταιγίδες!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, Limnostorm said:

Κοντά είστε να σας ξεκινήσουν χιονοκαταιγίδες!!!

Ακούγονται διαρκώς εδώ και κάποια ώρα τα ηλεκτρικά. Φοβάμαι μόνο τη θερμοκρασία που είναι υψηλη. Γυρω στους 4,5

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, kilkis1989 είπε:

Φαντάζομαι ο Κόρνος και το Πλατύ θα θάβονται...🤔

Πλατυ (κατω στη παραλια) ειμαι εγω, ειναι παραθαλασσιο χωριο διπλα στη Μυρινα, Κορνος ειναι στα 250μ υψ. πιο μεσα, σιγουρα θαβονται εκει... και ναι η απουσια αερα με πιανει απροετοιμαστο, εχω συνηθησει χιονοστρωση με >8 μποφορ και μου ειναι σαν παραμυθι! (γιαυτο και νομιζα ζεσταινει το σπιτι, κοβει τις νιφαδες η σκεπη που ξεχει χαχχα, τερμα απειρος)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, Limnostorm είπε:

Χαχαχαχα! 

'Οσο αγνοείται  και η Μύρινα από...προσώπου γης, μένω επαναπαυμένος!!!

Χαμός έξω, χαμός!

Και τα Ελβετικά στη Μύρινα έχουν γίνει στην κυριολεξία Ελβετικά,ε? Το χει στρώσει δίπλα στο κύμα; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, enigma είπε:

Και τα Ελβετικά στη Μύρινα έχουν γίνει στην κυριολεξία Ελβετικά,ε? Το χει στρώσει δίπλα στο κύμα; 

Χαχα! Ακριβώς! Όλα πλέον κατάλευκα και συνεχίζει με την ίδια ένταση σταθερά!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, enigma είπε:

Και τα Ελβετικά στη Μύρινα έχουν γίνει στην κυριολεξία Ελβετικά,ε? Το χει στρώσει δίπλα στο κύμα; 

Ρε πολλοι ξερουν απο Λημνο τι φαση? Χαχα, ε λογικα θα γινανε Ελβετια, εχει και μια εγκαταλελημενη πισινα εκει, ποσο θα ηθελα να παω να ριξω μια βουτα τωρα ολη χιονι! Αλλα τι λεω, και απο το μπαλκονι να φουνταρω το ιδιο θα ειναι! Χοχοχοχο ☃️

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νομίζω πως ήρθε η ώρα να ξαπλώσω λιγάκι. Ανοιχτά παντζούρια βεβαίως αλλά και κλεφτές ματιές κατά διαστήματα έξω, αφιερωμένες στον κατάλευκο επισκέπτη!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...