Jump to content
Beach-snow NG

Αναφορές Β' μέρους χιονοκαιρίας "Λέανδρος" 15-17/1....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χαχαχα Μου αρεσει που σε καποιο σημειο θυμαμαι ενας συμφορουμιτης απο την Λημνο ανεφερε σε καποια στιγμη στην αναλυση χαρτων "τουλαχιστον θα δω και καμια νιφαδα" .

 

Τηρουμενων των αναλογιων νομιζω οτι η Λημνος ηταν ο κερδισμενος αυτης της κακοκαιριας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ όταν ειμουν λημνο 03-05 είχαμε πολλά χιόνια μαζί και την βόμβα του 04 αλλά δεν  είχα ευχαριστήθηκα γιατί από τα 11 μποφόρ που είχαμε το χιόνι στρωνοραν στους τοίχους στις κολώνες δεν μπορούσες να δεις μπροστά σου ενώ τώρα το βλέπω χωρίς αέρα μια μαγεία 😁😁😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σημερινή από το χιονο-οροπέδιο Ανάληψης ακριβώς πίσω από την Λιβαδειά (νοτιοδυτικά της) που κυμαίνεται σε υψόμετρο 280-320μ. Δεν αξιώθηκαν να χτίσουν τη Λιβαδειά στο οροπέδιο αυτό, προτίμησαν να την πάνε προς τον κάμπο (τα πρώτα σπίτια πλέον ξεκινάνε από τα 130μ).  Αλλά είπαμε, τις πρωτεύουσες τις θέλουμε όσο το δυνατόν πιο προστατευμένες!

139502794_3921858097859605_5262539055927

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μαγεία απλά.. και συνεχίζει κατά διαστήματα με αρκετά καλή χιονόπτωση. Η Τ στα παραθαλάσσια ανέβηκε λιγάκι τώρα το μεσημέρι και ένα μικρό ποσοστό λιώνει δημιουργώντας χάος πραγματικά, ακούω βροντές έξω, πέφτουν κομμάτια ενός τετραγωνικού μέτρου από τη σκέπη και τιναζομαι χαχα.. παραμυθένιο τοπίο.. Αν και βλέπω η Τ ξαναπέφτει τώρα και θα πέσει πολύ μόλις σκοτεινιάσει, ας βάλει λίγα ποντακια ακόμα μέχρι το πρωί που θα έχουμε σύγκλιση και να το παγώσει καλά! 😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Limnostorm είπε:

Τώρα πλέον πολύ ελαφριά, ενώ βγήκε και λίγο ο ήλιος!

Σας έρχεται συστημένο από άγιο όρος σε λίγο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Limnostorm είπε:

Τώρα πλέον πολύ ελαφριά, ενώ βγήκε και λίγο ο ήλιος!

Στα ΒΔ μας έχει αρκετή δυναμική, και θα έχει όλο το βράδυ πάλι, ας ελπίσουμε με πιο χαμηλές Τ να γίνουμε για τα καλά 😛 Εγώ έχω βγει οφ, κοιμήθηκα 3 ώρες μόνο και μετά από πολύ φτυάρι και βόλτες είμαι νεκρός... Θα φάω και θα την πέσω, τα λέμε από απογευματάκι, πάμε δυνατά!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπραβο στη Λημνο..Προχθες το ελεγα στον Μπαμπη στο τηλεφωνο(Μυτιληνιος),το βα αιγαιο παει για εκπληξεις και θαψιματα..Δεν εκατσε στη Λεσβο αλλα η Λημνος αποζημιωθηκε...!!!Παντα τετοια..Να μουν τωρα στη Νεφελη στο καστρο για τσιπουρακι..Θα μου πειτε κλειστα ειναι..Αλλα γιατι θα μπορουσα να ημουν στη λημνο ετσι κι αλλιως..??Μαλλον οχι..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Μπραβο στην Λημνο..Προχθες το ελεγα στον Μπαμπη στο τηλεφωνο(Μυτηλινιος),το βα αιγαιο παει για εκπληξεις και θαψιματα..Δεν εκατσε στη Λσσβο αλλα η Λημνος αποζημιωθηκε...!!!Παντα τετοια..Να μουν τωρα στη Νεφελη στο καστρο για τσιπουρακι..Θα μου πειτε κλειστα ειναι..Αλλα γιατι θα μπορουσα να ημουν στη λημνο ετσι κι αλλιως..??Μαλλον οχι..

Αστακο μακαρονάδα στο λιμάνι πω ρε Σάκη τι μου θύμισες 😋😋😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, Ζερίκιος είπε:

Σημερινή από το χιονο-οροπέδιο Ανάληψης ακριβώς πίσω από την Λιβαδειά (νοτιοδυτικά της) που κυμαίνεται σε υψόμετρο 280-320μ. Δεν αξιώθηκαν να χτίσουν τη Λιβαδειά στο οροπέδιο αυτό, προτίμησαν να την πάνε προς τον κάμπο (τα πρώτα σπίτια πλέον ξεκινάνε από τα 130μ).  Αλλά είπαμε, τις πρωτεύουσες τις θέλουμε όσο το δυνατόν πιο προστατευμένες!

139502794_3921858097859605_5262539055927

Βλεπω τον Χλωμο στο βαθος καταλευκο.. @oldboy332

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Seventower είπε:

Αστακο μακαρονάδα στο λιμάνι πω ρε Σάκη τι μου θύμισες 😋😋😋

Και μετα για ποτακι στον καραγκιοζη..Υπεροχος χρονος φιλαρακι...2003-2004..Δεν ημουν φανταρος,τουριστα ημουν..Γνωρισα τρομερους ανθρωπους...Ουζο μεχρι θανατου...Και καθε μερα στα φυλακια,παρεακι καλο..Πλακα,φακο φυσινη...Τρεις φορες εχω ξαναπαει..Και με την γυναικα μου και με φιλους,ιδια σειρουλα..Παρεξηγημενο νησι..Μονο εαν το επισκεφτει καποιος καταλαβαινει την αξια του..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κηφισιά λιακάδα με την Τ 2.0°C αραιή νέφωση στα δυτικά.

Και για γούρι εικόνα από την ταινία The day after tomorrow.

 

20210117_144443.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, Seventower είπε:

Αστακο μακαρονάδα στο λιμάνι πω ρε Σάκη τι μου θύμισες 😋😋😋

Εγώ πρώτη φορά είχα φάει στην ζωή μου (ως στεριανός) καβουροδαγκάνες στην Λήμνο....🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Βλεπω τον Χλωμο στο βαθος καταλευκο.. @oldboy332

Τον βλεπω και εγω φίλε και τον καμαρώνω  αλλά του λείπουν κάνα δυο μέτρα για τα στάνταρ του 😉

20210117_150032.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Μπραβο στη Λημνο..Προχθες το ελεγα στον Μπαμπη στο τηλεφωνο(Μυτιληνιος),το βα αιγαιο παει για εκπληξεις και θαψιματα..Δεν εκατσε στη Λεσβο αλλα η Λημνος αποζημιωθηκε...!!!Παντα τετοια..Να μουν τωρα στη Νεφελη στο καστρο για τσιπουρακι..Θα μου πειτε κλειστα ειναι..Αλλα γιατι θα μπορουσα να ημουν στη λημνο ετσι κι αλλιως..??Μαλλον οχι..

Ρε φίλε.... στου Μαντέλα να ήμασταν ,στις Σαρδες να τρώγαμε πετνο με τα φλωμαρια. Και κοντά στο μέτρο το χιόνι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...