Jump to content
Beach-snow NG

Αναφορές Β' μέρους χιονοκαιρίας "Λέανδρος" 15-17/1....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Harry031 είπε:

Κάποιος πλήρωσε τον καιρό να μου κάνει πλάκα, δεν εξηγείται... 🤔 Ρίχνει πολύ πυκνό και χοντρό ασταμάτητα εδώ. Και μισή ώρα περίπου, πρέπει να χει βάλει άλλα 5εκ φρέσκο πάνω στα ήδη στρωμένα!!

Βγάλε καμία φότο η βίντεο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Ευαγγελος said:

Πιστεύω θα χει βραδιάσει αρκετά εως να ερθουν οποτε ηδη πέφτει η Τ!

 

Aκόμα και αυτό δεν είναι καλό. Ακόμα και να έχει βραδιάσει αν έχουμε lingering συννεφιά για ώρες χωρίς υετό τότε το ίδιο αποτέλεσμα θα έχουμε. Όλα θα φανούν στο nowcast πάντως αυτή η μα....ία οι νεφώσεις από Δ δεν τις περίμενα από τόσο νωρίς σήμερα  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Hello 👋

5.4c με -8.1d.p και 37% υγρασια.Αν θα υπηρχε υετος τωρα,θα ηταν χιονι! 0.5 εφτασε η ελαχιση εδω. Μαλλον θα βαλω ξυπνητηρι για αυριο αλλα δε θα ναι για δουλεια😇❄️

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, teo_73 said:

Hello 👋

5.4c με -8.1d.p και 37% υγρασια.Αν θα υπηρχε υετος τωρα,θα ηταν χιονι! 0.5 εφτασε η ελαχιση εδω. Μαλλον θα βαλω ξυπνητηρι για αυριο αλλα δε θα ναι για δουλεια😇❄️

Καλησπέρα πιστεύω βραδυ νωρίς σήμερα!Ταπεινά!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Hello 👋

5.4c με -8.1d.p και 37% υγρασια.Αν θα υπηρχε υετος τωρα,θα ηταν χιονι! 0.5 εφτασε η ελαχιση εδω. Μαλλον θα βαλω ξυπνητηρι για αυριο αλλα δε θα ναι για δουλεια😇❄️

Αδελφάκι μ σε θέλω έτοιμο!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τριπολη χθες με την πρωινη προσκαιρη χιονοπτωση που ηταν ικανη να τα ασπρισει σχεδον ολα μεχρι το μεσημερι .Και η τελευταια φωτογραφια (σημερινη)ειναι απο τον αγιο δημητρακο και κοιταει προς επανω χρεπα  και αιντινη ,το κατω χωριο ειναι το περθωρι.Απο αυριο πρωι ξημερωματα  ελπιζω να δωσει τα χθεσινά χρωστούμενα 

 

20210116_084553.jpg

20210116_084546.jpg

20210116_084017.jpg

20210116_084929.jpg

20210117_141159.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συνεχίζει να χώνει! Το μπαλκόνι μου θα θαφτεί μέχρι πάνω όπως το πάει! Πέφτει και η Τ, ξαναπιάνει εκεί που είχε ψιλολιωσει το μεσημέρι λίγο. 

IMG_20210117_164712.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, sakis13 said:

Πραγματικα μιλαμε το μισο νησι ζει ιστορικο χιονια και το αλλο μισο δεν εχει παρει χαμπαρι..Βεβαια δεν ειναι και μικρη η Λημνος..Το νουμερο 8 κατεχει στην εκταση με τα μαγαλυτερα νησια στην χωρα μας..Αλλα η τοπικοτητα ειναι εντυπωσιακη..Αλλου 40 ποντους και αλλου δεν εχει στρωσει ουτε στις γνωστες επιφανειες μια πετσα..Και μιλαμε για ενα νησι επιπεδο..Δεν μεσολαβουν βουνα...400-500 μετρα εαν θυμαμαι καλα ειναι το ψηλοτερο βουνο της Λημνου.

 

Ακριβώς. Δεν έχω πάει ποτέ και θέλω κάποια στιγμή. Πήγε ένας φίλος κολλητός και μου είπε τα καλύτερα για το νησί. Είναι μεγάλο νησί αλλά και ο Λέανδρος παρα-είναι επιλεκτικός. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Hello 👋

5.4c με -8.1d.p και 37% υγρασια.Αν θα υπηρχε υετος τωρα,θα ηταν χιονι! 0.5 εφτασε η ελαχιση εδω. Μαλλον θα βαλω ξυπνητηρι για αυριο αλλα δε θα ναι για δουλεια😇❄️

Φοβαμαι πως εαν υπηρχε υετος δεν θα ειχαμε -8σ δ 😉

Δεν θελω να σε ξενερωσω αλλα με πορδες δεν βαφουμε αυγα ... εαν δεν εχουμε ενα καθαρο -8 (minus) και -30 ( minus) εμεις οι "ταλαιπωροι" εν αθηναι δεν βλεπουμε χιονι.πρεπει πια -δυστυχως- να αρχισουμε να το κραδενουμε στα νεα (σε ηλικια και εμπειρια) μελη που μας/σας διαβαζουν...

 

Επεξεργάστηκε από Blacktan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Harry031 είπε:

Συνεχίζει να χώνει! Το μπαλκόνι μου θα θαφτεί μέχρι πάνω όπως το πάει! Πέφτει και η Τ, ξαναπιάνει εκεί που είχε ψιλολιωσει το μεσημέρι λίγο. 

IMG_20210117_164712.jpg

Και το γεγονός ότι δεν φυσάει και πέφτει και στρώνεται όμορφα και τακτοποιημένα, πολύ μου αρέσει!!! Χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Ευαγγελος είπε:

Καλησπέρα πιστεύω βραδυ νωρίς σήμερα!Ταπεινά!

Μακαρι Βαγγο να εχουμε οσο γινεται περισσοτερες ωρες φαινομενα.😉 Ταπεινα δε λες τιποτα...Δεν ειναι για μεγαλα λογια αυτο το Χ. Και ουτε τα επιπεδα παγοποιησης βοηθανε ολο το νομο να το δει εστω να πεφτει. (αν επαληθευθουν και αυτα βεβαια)

Το λεω αυτο γιατι για σημερα...δε νομιζω να δινε κανεις -8.1c στα 850...1-1.5c να πεσουν εξω και αυριο και θα χουμε γενικευμενες ωραιες καταστασεις εαν βρουμε καλο υετο.Ιδωμεν.

image.thumb.png.005f7474530f4d399ab206297dcef6b0.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αγίου Αντωνίου. 17/1/1996 (το διόρθωσα χαχα) κάτω από το σπίτι μου στο Μενίδι!!! 

Κάνε το ρεεεε καιρε!!!! 23 χρόνια μετά!!

IMG_20210117_165208.jpg

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να έχουμε καμια εκπληξη αργότερα.....δεν νομίζω......αλλα βλέπω σκούρα σύννεφα από βδ έρχονται 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Blacktan είπε:

Φοβαμαι πως εαν υπηρχε υετος δεν θα ειχαμε -8σ δ 😉

Δεν θελω να σε ξενερωσω αλλα με πορδες δεν βαφουμε αυγα ... εαν δεν εχουμε ενα καθαρο -8 (minus) και -30 ( minus) εμεις οι "ταλαιπωροι" εν αθηναι δεν βλεπουμε χιονι.πρεπει πια -δυστυχως- να αρχισουμε να το κραδενουμε στα νεα (σε ηλικια και εμπειρια) μελη που μας/σας διαβαζουν...

 

Ναι βρε Χαρη εννοειτε😉 Λεμε υποθετικα αν εριχνε κατι,υπο αυτας τας συνθηκας χαχα. Χιονι βλεπουμε,στρωμενο ειναι δυσκολο να το δουμε🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, menidi είπε:

Αγίου Αντωνίου. 17/1/1998 κάτω από το σπίτι μου στο Μενίδι!!! 

Κάνε το ρεεεε καιρε!!!! 23 χρόνια μετά!!

IMG_20210117_165208.jpg

Εγώ περιμένω κάτι τέτοιο, όπως την τελευταία φορά που το είδα

IMG-5517.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, menidi είπε:

Αγίου Αντωνίου. 17/1/1998 κάτω από το σπίτι μου στο Μενίδι!!! 

Κάνε το ρεεεε καιρε!!!! 23 χρόνια μετά!!

IMG_20210117_165208.jpg

Προεδρος του 15μελους,γ λυκειου τοτε και υποχρεωσα τον λυκειαρχη να μας παει εκδρομη στον Φιλοπαππου...Α ρε τρελα..Τι μου θυμησες ρε θανασακο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τελεθριο βόρεια Εύβοια σήμερα...

Μπορεί η Ιστιαία να μην είδε ούτε νιφάδα αλλά ευτυχώς είναι σε απόσταση αναπνοής το βουνό! 

Screenshot_20210117_164916_com.instagram.android.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η Μύρινα σχεδόν εξαφανίστηκε! Αρχίζει και πλησιάζει τη χθεσινή ένταση! Τα αυτοκίνητα (τα οποία είχαν καθαριστεί) έχουν αλλάξει πάλι...χρώμα για τα καλά!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...