Jump to content
Beach-snow NG

Αναφορές Γ' Μέρους (κύματος) χιονοκαιρίας "Λέανδρος"...17-19/1....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 minutes ago, Santa snow said:

Καλημέρα... Τσάμπα ξυπνητήρι κάθε 45 λεπτά ! Ακόμα δεν έχω δει νιφάδες

Δεν νιωθω ανωμαλος πλεον γιατι το κανουν κιαλοι αυτο που βαζουν ξυπνητηρι καθε 45 λεπτα 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα! Χιονίζει στους Κωφούς, στην Όθρυ. Προς το παρόν μόνο εκεί βλέπω να έχει κλείσει κανονικά ο καιρός.

162923915_(15).thumb.jpeg.47fc01cd5c9a6145f4657ababf5ee975.jpeg

Για όσους δεν ξέρουν, η Όθρυς είναι το βουνό μεταξύ Φθιώτιδας-Μαγνησίας. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παλι καλα που δε γυρισανε πλευρο μερικοι μερικοι😋 4.1c εδω με 61% υγρασια.Χιονι θα ναι αν πεσει κατι αλλα δεν υπαρχει υετος ακομα.Στην Αιγινα δεν αποκλειεται να χιονιζε πιο πριν απ τα 200 και πανω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, ΝΕΦΟΣΚΕΠΗΣ είπε:

Μου κανε πρώτο το χατίρι ε χαχα και σε Τ , όπα 2,2 εδω  (1-0)  😂
Συνεχίζει ασθενής  με πιο χοντρές νιφάδες

Δεν κοιτάω καν για 5 νιφαδες......αν δεν κλείσει καλά ο καιρός που δεν το βλέπω δεν έχει νόημα....όταν βλέπεις κεραίες Υμηττού και καζίνο τι να περιμένεις????

Κούρασε πολύ η Αττική....πέρσυ χάσαμε ένα σωρό ευκαιρίες φέτος χιόνισε σε όλη την Ελλάδα σχεδόν και εδώ ΤΙΠΟΤΑ.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τελικά για 1 πράγμα είμαστε καλοί ! Καιρός Βορείου ρεύματος και ξερό ψωμί. Μόνο με ένα τρόπο χιονιζομαστε. Η Αριάδνη ήταν τρομερή εξαίρεση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 hours ago, Limnostorm said:

Μπα! Καλόμαθε η γριά στα σύκα, που λένε!!! Χαχα!

Σκέφτομαι που από αύριο σταματάει οριστικά και με χαλάει!!!

Έχει κόψει τώρα.

Ε αυτά γίνονται άμα κακομαθαίνεις! χαχαχα

Καλημέρες! Ένα πολύ κρύο πρωινό σήμερα στη Χίο αλλά κοιμήθηκα λόγω κούρασης. Είδα το μάξιμουμ της χιονόπτωσης στα βουνά αλλά και σε λοφάκια γύρω μου πρώτη φορά είδα ένα πολύ μικρό πασπάλισμα στις κορυφές τους, που σημαίνει ότι ίσως να έριξε και καθαρό χιόνι για πολύ λίγο και χαμηλότερα μέσα στη νύχτα. Θερμοκρασία στους 2 βαθμούς τώρα. Το αξιο λόγου, έβλεπα χαμηλές νεφώσεις που κινούνταν από ΒΑ προς ΝΔ και επίσης ψηλότερες νεφώσεις με φορά προς Ανατολικά (Τουρκία), οι οποίες ήταν μάλλον το όριο του χαμηλού στη Πελοπόννησο.

Γενική σούμα πάντως θετική σε αυτή τη χιονοκαιρία, αν και δε το είδα να πέφτει στη πόρτα μου. Είχαμε υετό στο νησί, έστω και αν δεν είχαμε τις θερμοκρασίες στα τελείως πεδινά, είχαμε το σασπένς, κάναμε τις βόλτες μας στα χιόνια, το είδα να πέφτει πολύ πυκνό προχθές με το βασικό χαμηλό στα ημιορεινά του νησιού, χιονοστρωθήκαμε μέχρι χαμηλά, έπιασα τον χιονιά χθες αλλά σήμερα με τη βελτίωση του καιρού, θα κάνουμε μεγαλύτερη βόλτα προρς τα βόρεια, δυτικά και κεντρικά, που έβαλαν και άλλο χιόνι ακόμα! Ας είναι αυτή η χιονοκαιρία, το ορεκτικό για τον χειμώνα μπροστά μας σε όλη την Ελλάδα.

 

IMG_20210118_073936_.jpg

IMG_20210118_073843_.jpg

IMG_20210118_073912_.jpg

IMG_20210118_073917_.jpg

IMG_20210118_074016_.jpg

IMG_20210118_074019_.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πυκνά σύνννεφα μπαινουν από Νοτιοανατολικά ( πανω από Υμηττό).

IMG_20210118_084209.thumb.jpg.9746ee9b8dddc3c19f237f3435b0e19a.jpg

Επεξεργάστηκε από gakhun
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Δεν κοιτάω καν για 5 νιφαδες......αν δεν κλείσει καλά ο καιρός που δεν το βλέπω δεν έχει νόημα....όταν βλέπεις κεραίες Υμηττού και καζίνο τι να περιμένεις????

(δε με νοιάζει, μετράει για το bet  της Τ και η ασθενής χαχα)
Έχει μπει από Β/Α
2.0 η Τ τώρα σε πτώση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ λογικά σε κάνα τέταρτο πάω για λιακάδα... Αισχρός καιρός... Η ΕΜΥ είχε δίκαιο τελικά... 3.0°C

Επεξεργάστηκε από weatherforattica
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα  !!!! Για να δούμε αν σήμερα η Αδριατική βγάλει κάνα χιονοσύννεφο όπως χθες ......και αν βγάλει να σταθούμε τυχεροί αυτήν την φορά!!!!! Παρόλαυτα ήλιος προς το παρόν και -6 πρέπει να έπεσε η θερμοκρασία μην πω και χαμηλότερα 

ΥΓ: Χρόνια πολλά στους συνονόματους μου!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, snowmix99d said:

ΣΤΟΥΠΑ ΤΩΡΑ ΚΙΦΗΣΙΑ PΠΩΠΩΠΩΠΩΠΩ ΧΑΜΟΣ

φέρτο και απο δω..Φυσα..

 

1 minute ago, Santa snow said:

Τελικά για 1 πράγμα είμαστε καλοί ! Καιρός Βορείου ρεύματος και ξερό ψωμί. Μόνο με ένα τρόπο χιονιζομαστε. Η Αριάδνη ήταν τρομερή εξαίρεση

Εμενα απο την αρχη μου βρωμουσε ο ΒΔ ανεμος και το Δυτικο στριμ κτλ... Λιγες μερες πριν τη κακοκαιρια εκανα προσευχουλα το γυρισει σε ΒΑ για αυτες τις μερες γιατι αλλιως θα ειχαμε θεματα.. 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αστεια πράγματα...Εροξε πυκνή πιτιρυδα για 20 λεπτά κ έκανε ύποπτετσιο σε αμάξια, κεραμίδια κ πεζοδρόμια. Έτοιμο να βγάλει ήλιο τώρα. Σαχλαμάρα από τις λίγες μέχρι στιγμης 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, EVIA 1987!! είπε:

Στη Στενη στουπα χωρις με απνοια! Σπανιο για Στενη, συνηθως χιονιζει με πολυ αερα.

 

IMG_20210118_085412.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, weatherforattica είπε:

Εγώ λογικά σε κάνα τέταρτο πάω για λιακάδα... Αισχρός καιρός... Η ΕΜΥ είχε δίκαιο τελικά... 3.0°C

Σου έδινε ήλιο η ΕΜΥ φίλε? Για δες την πρόγνωση. ΗΛΙΟΣ λοιπόν Αγ Στεφανο. Κούρασε πολύ η γελοιότητα που ζούμε τόσες μέρες  στην Αττική 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανω Γλυφάδα πάντως ο καιρός απο τις 8 που ξύπνησα είναι κλειστός και ιδιαίτερα προς τον Σαρωνικό. Δεν ξέρω αν θα φέρει κάτι απο εκεί.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Καλημέρα  !!!! Για να δούμε αν σήμερα η Αδριατική βγάλει κάνα χιονοσύννεφο όπως χθες ......και αν βγάλει να σταθούμε τυχεροί αυτήν την φορά!!!!! Παρόλαυτα ήλιος προς το παρόν και -6 πρέπει να έπεσε η θερμοκρασία μην πω και χαμηλότερα 

ΥΓ: Χρόνια πολλά στους συνονόματους μου!!!

Χρονια σου πολλα και ευτυχισμενα Θανο και σε ολα τα παιδια του φορουμ που εορταζουν σημερα @menidi @oasis @Nathan Chas @MeteoTirnavos @thanos70  και οποιον αλλον ξεχναμε 😇

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...