Jump to content
Beach-snow NG

Αναφορές Γ' Μέρους (κύματος) χιονοκαιρίας "Λέανδρος"...17-19/1....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάποιος έχει καταραστεί το λεκανοπεδιο....δεν εξηγείται διαφορετικα εδω ρίχνει κάτι λίγα σαν χιονόνερο με λίγα μυγακια

 

Screenshot_2021-01-18-12-34-32-640_com.android.chrome.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γενικα με τετοιο καιρο δυστυχως μονο τα ΒΠ εντος λεκανοπεδιου μπορουν να δουν κατι (μεχρι χιονοπτωση φυσικα) ! Τα πιο ψηλα δε, κηφισσια - θρακομακεδονες , μελισσια κλπ. ισως ασπρισουν σε κανα καλο ντου ! Αν και ποσο να αντεξει??

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nkanello είπε:

Στην τύχη τη βρήκα 😅 γκουγκλάρωντας. Τα έχω γυρίσει αρκετά τα μέρη γενικά επειδή είναι ο θείος μου από Άγιο Πέτρο! Καρυά συνεχίζει; Γιατί στα Τρίκαλα βλέπω έχει αρχίσει και σπάει ο καιρός.

Ωραίος. Οπότε πατριώτης κ εσύ.. ναι συνεχίζει εδώ αλλά έχει κόψει αρκετά. Πλέον φαίνεται να καθαρίζει σιγά σιγά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Συμφωνώ σε αυτό μέχρι τέλους! Και γενικά δεν ισχύει μόνο για την Αττική αυτό. Και για τα Γιάννενα όταν ακούω για πανελλαδικούς χιονιάδες, καταλήγουμε με πέτσα, και με χιονόπτωση των 3 ωρών...   {αυτό αν μιλάμε για ένα σύστημα και όχι μια ψυχρή μπάλα που μπορεί να δώσει πάνω από 1] Πάντως ο Λέανδρος, πέρα από κάποιες λίγες περιοχές όπως η Λήμνος, ήταν το λες και σαν πανελλαδική πέτσα.  Για την Ήπειρο ένα τίποτα με μπόλικο καθόλου, για την Θεσσαλία κανείς δεν πρόκειται να τον μνημονεύσει!. Για την Λάρισα συγκεκριμένα δεν κατάφερα χιονόστρωση στην ταράτσα μου, επειδή δεν είχε καλές Τ [και λόγω φυσικά τους ζεστού εδάφους΄της ταράτσας, αφού το σπίτι είναι ζεστό μέσα]. Ωστόσο σε καλούς χιονιάδες, θέρμανση ξεθέρμαναση, η ταράτσα στρώνεται. Επεισόδιο χιονιού ναι, χιονιάς για Λάρισα και Γιάννενα που διαμένω, ποτέ των ποτών. Δυστυχώς ο αυλώνας, έκανε σχεδόν τα πάντα ανάποδα. Πάμε για άλλα.

Μόλις -0.4 η ελάχιστη στην Λάρισα, 4 βαθμοί τώρα. Τουλάχιστον δεν πέσαμε σε -10 και τέτοια, αλλά προβληματίζει το γεγονός πως με τέτοιο σοβαρό αυλώνα, και χωρίς αέρα [με μια πολύ αραιή νέφωση] δεν καταφέρνουμε να δούμε χαμηλές θερμοκρασίες!

γενικα καλα τα λες Μιχαηλ απλα να σου αναφερω οπως μου ερχονται προχειρα στο μυαλο οτι το 08, ( που ευτυχως ακομα δεν ειχαμε ονομασιες ) στην Αριαδνη, και  στη Σοφια τα Γιαννενα βαλανε +-20 ποντακια, χωρις να σημαινει κατι αυτο, απλα για να σου δειξω οτι ο καιρος κανει οτι γουσταρει.

τελος παντων να χαμε να λεγαμε.

αυτον τον Λεανδρο θα εχει να τον θυμαται η Πελοποννησος και το Βορειο Αιγαιο που χιονιστηκανε και μαλιστα αξιοπρεπως και στις 2 φασεις της κακοκαιριας καθως και ο Σωτος στο Μακρυχωρι που πηρε ενα 20ποντο ( και πολυ το χαρηκα ).

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανδρονιανοί Κύμης πολυ ισχυρη χιονοπτωση!!!

Νεο χιονο-περασμα πριν λιγο απο Μελισσια Μαρουσι.....στα ψηλοτερα των Μελισδιων κι ελαφρα χιονοστρωση!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φοβερη ευτυχια ειδες οταν κρατας μικρο καλαθι;;; ΤΟ ΕΙΔΑΜΕ φιλοι μου και ειμαι τρισευτυχισμενος....

Ψιλο.ψιλο ψεκαδοχιονο με 3 βαθμους....Ζωγραφου 180 μετρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΜΟΝΟ ΠΑΙΔΙΑ.....

αναφερω οτι που θα παει, δε θα βρεθουμε;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χιονιζε πριν λίγες ώρες (αν και ακόμα δεν έχω καταφέρει να βρω και να ανεβάσω φωτος) στον Ατταβυρο και τον Ακραμυτη της Ρόδου, περίπου πάνω από τα 650 μέτρα, ενώ υπάρχει και χιονοστρωση στα ψηλά του βουνού. Κρυο κ ψιλόβροχο κ εδώ στήνα πολη. Ωραίο χειμερινό δωράκι για τη γιορτή μου

Επεξεργάστηκε από brainstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπούκα και Ηλιουπολη με απότομη εκ νέου πτώση στους 4c, χιονόνερο και που και που φαίνονται καθαρές νιφάδες. Ο Υμηττός χαμενος

Λίγο πιο χαμηλά να ήταν η Τ για να μπορούσα να κήρυξη την έναρξη ασθενούς χιονόπτωσης 😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 18/1/2021 at 12:44 ΜΜ, Bakounin είπε:

Συνεχίζεται η καλής εντασης χιονόπτωση Θρακομακεδόνες αλλά τώρα πάει να ξαναβγάλει ήλιο. 

Τ 1,5 σε πτώση. 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παντως ειναι χαρακτηριστικη η εικονα κοιτωντας δορυφορικη πως τα Β και ΒΑ της Αττικης χιονιζονται απο το τραφακι των Σποραδων και Νοτια του Σουνιου και κατω επηρρεαζονται απο το χαμηλο. και  στη μεση ο υπολοιπος Νομός της Αττικης! φοβερο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...