Jump to content
Beach-snow NG

Αναφορές Γ' Μέρους (κύματος) χιονοκαιρίας "Λέανδρος"...17-19/1....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έλαβε τέλος λοιπόν η κακοκαιρία που τόσο ασχοληθήκαμε όλοι μας. Για την Αττική θα τη χαρακτήριζα πολύ πολύ κατώτερη των προσδοκιών. Το μόνο θετικό που είχε είναι ότι χιόνισε παρα πολλές παροχές. Σχεδόν πανελλαδικά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, olaficent said:

 με προλαβε ο geod (σοορυ δε ξερω το ονομα σου)

την ιδια κουβεντα ειχα με φιλο  μου που μενει μονιμα λονδινο και μου ειπε ακριβως το ιδιο!!!!

τελικα παιζει κατι για αργοτερα η φινιτο???

Γιώργος : )

μη περιμενεις πολλα φιλε, μικρο εξαρσουλες, κυριως ΒΑ - 

επισης, ζωνικη κυκλοφορια προ των πυλων. .. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Χιονόνερο Χαλκίδα με τον μισό ουρανό ανοιχτό. Χαχ

Βάλε τα δυνατά σου φίλε μολις το χαρείς στειλτω προς τα εδώ και με λιακάδα να το δω το τιμημένο δεν με πειράζει εμένα.....😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

44 λεπτά πριν, Santa snow είπε:

Εμενα ο Τηλεμαχος που εβαλε 10 εκατοστα ολικη (ισως και λιγο παραπανω) , μου φανηκε οριακα σαν ιστορικος - τοσο χαμηλα εχουν φτασει τα στανταρ μας ! Και δεν μιλαμε για τον Πειραια καθως οι 12-13 ποντοι ηταν στα 250 μετρα πανω στη βαση του υμμητου. 

Εγώ ούτε καν θυμαμαι αυτόν τον Τηλέμαχο πως το λέτε...

Μόνο το γιο του Οδυσσέα θυμάμαι που μανουριαζε με τους μνηστήρες της μάνας του....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Snow sick είπε:

Έλαβε τέλος λοιπόν η κακοκαιρία που τόσο ασχοληθήκαμε όλοι μας. Για την Αττική θα τη χαρακτήριζα πολύ πολύ κατώτερη των προσδοκιών. Το μόνο θετικό που είχε είναι ότι χιόνισε παρα πολλές παροχές. Σχεδόν πανελλαδικά 

Νομιζω οτι δημιουργηθηκαν εντυπωσεις και προσδοκιες χωρις να υπαρχουν. Και προφανως "φταιμε" ολοι εμεις εδω για αυτο αλλα στην τελικη οι περισσοτεροι εδω δεν ειναι επαγγελματιες ουτε καν χομπιστες μετωρολογοι, αλλα χιονοφιλοι και θελω να ελπιζω οτι και οι περισσοτεροι εχουμε και μυαλο και αναλογη κριση. Αλλαζω θεμα επειδη κανιβαλισαμε λιγο τις αναφορες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τελος εδω.Απο το τιποτα με ενα χαμηλο που δεν μας ακουμπησε καν,ειδαμε μια ομορφη 7ωρη χιονοπτωση.Να τονισω οτι παιος και ουκμο για πολλοστη φορα,μαλλον δεν εχουν καν στα "λογισμικα" τους τη λεξη "βορειοανατολικο ρευμα στο αιγαιο" κι εδιναν το απολυτο 0.Χιονοπτωση ειδαν ολα τα β.π.Φυσικα και εχουν δικιο οσοι απογοητευονται,αφου η Αθηνα έχασε αλλη μια ευκαιρια.

Εδω καταλευκο το τοπιο και για τη στατιστικη καταγραψαμε 3 μερες χιονοπτωσης-χιονιοστρωσης,ξαναλεω απο το τιποτα.

IMG_20210118_143326.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

θεωρω οτι ηταν ενας αξιοπρεπεστατος πανελλαδικος χιονιας 

τωρα για την αττικη μας τα ξερουμε περιπου. Ο αττικος χιονιας οπως καλυτερα γνωριζετε οι περισσοτεροι είναι συνισταμένη πολλών παραμέτρων που εαν δεν συντρεξουν ή συνυπαρξουν δεν θα βλεπουμε το τιμημενο οπως το επιθυμουμε. Μονο αν συντρεχουν ολες οι παράμετροι, που ηδη τις γνωριζουμε απο τους προηγουμενους χιονιαδες αττικους χιονιάδες, μπορουμε να εχουμε αξιωσεις.

Εξάλλου τα περί ιστορικότητας των χιονιαδων μονο εκ του αποτελεσματος καταλαβαίνω οτι μπορεί να κριθεί και εντέλει ας το αφησουμε στην μαγεία της φυσης!

Συντομα και σε αλλα χιονοεπεισόδια!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

T στον 1.5 τωρα με τελειως σπασμενο καιρο

 

Συνοψιζοντας, βαλαμε ενα γκολ στο 90, αλλα χαναμε ηδη 3-0. Πολυ μετρια κακοκαιρια, αλλες χρονιες δεν θα ασχολουμασταν καν, θυμαμαι μια αντιστοιχη μια βδομαδα μετα τον Τηλεμαχο που ηταν στα ιδια επιπεδα απο αποψη στρωσιματος για εδω, με μιση ωρα χιονοπτωσης. Απογοητευση κυριως γιατι ημασταν πανω απο τα μοντελα περιμενοντας αλλαγες ενα 15νθημερο τωρα και τελικα ηρθε κατι πολυ μετριο. Ας ελπισουμε να ερθει αλλη ευκαιρια, γιατι τα τελευταια πολλα χρονια εδω δεν ειχαμε ποτε 2 σερι χειμωνες χωρις ενα 10ποντο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Dusterakos said:

Εγω δεν μιλαω.. Η δορυφορικη μπορει να δωσει και κατι ακομα πιστευω..

Και εγώ αυτή βλέπω και ελπίζω για τις καθυστερήσεις 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, Dusterakos said:

Εγω δεν μιλαω.. Η δορυφορικη μπορει να δωσει και κατι ακομα πιστευω..

 

10 minutes ago, Panagiotis said:

Σφυρίζετε λήξη; are u sure ?

ληξη οχι με την ευρυτερη εννοια - εξαρσεις στα ΒΠ μονο - ισα ισα για να συνεχισει η γκρινια - καταλαβαινεις. . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, geod said:

 

ληξη οχι με την ευρυτερη εννοια - εξαρσεις στα ΒΠ μονο - ισα ισα για να συνεχισει η γκρινια - καταλαβαινεις. . 

Καταλαβαίνω αν και ειμαι απο τους ευνοημένους, οπότε δεν γκρινιάζω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, menidi είπε:

Εγώ ούτε καν θυμαμαι αυτόν τον Τηλέμαχο πως το λέτε...

Μόνο το γιο του Οδυσσέα θυμάμαι που μανουριαζε με τους μνηστήρες της μάνας του....

 

IMG_20190108_045507.jpg

IMG_20190108_045425.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...