Jump to content
Beach-snow NG

Αναφορές Γ' Μέρους (κύματος) χιονοκαιρίας "Λέανδρος"...17-19/1....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στενή, Σέττα και Στρόπωνες Ευβοίας συνεχίζουν το θάψιμο!!!

Η Δίρφη σίγουρα 1,5 μέτρο σε 2 μέρες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, ΠέτροςΑ said:

Κάτω Κηφισιά έπιασε μια κρούστα στα αυτοκίνητα

μα αφου οι συμφορουμιτες εκει γυρω λενε, ψεκαδες! ¨ : ) 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Steliosnow said:

Δε νομιζω να έχεις 5.8 εγώ έχω 4.6 

5.6 τώρα

https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IGLYFADA7

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, south coast είπε:

4,4c εγω εδω σε πτωση και 68% υγρασια σε ανοδο

Λες να έχουμε φαινόμενα εμείς στα νότια ή το αποκλείεις ;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ασθενής χιονόπτωση Θρακομακεδόνες. Τ 0,4. Δεν στρώνει ούτε στις εύκολες, ενώ πριν κανα 2ωρο με το ρυζάκι έκανε πασπάλα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Steliosnow είπε:

Λες να έχουμε φαινόμενα εμείς στα νότια ή το αποκλείεις ;

ελαχιστες πιθανοτητες οι πλησιον υμηττου. οι αλλοι πιθανοτατα οχι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, geod είπε:

μα αφου οι συμφορουμιτες εκει γυρω λενε, ψεκαδες! ¨ : ) 

Κατέβηκα κάτω στο αυτοκίνητο με τα φώτα ανοικτά. Καθαρή χιονόπτωση με 1-1.5 βαθμό θερμοκρασία αυτοκινήτου. Είχε στρώσει σε οροφές, τζάμια, στο μπουφάν μου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, South Athens είπε:

Αν με τον όρο πεδινά μιλάμε για περιοχές άνω των 200μ στα ΒΠ της Αθήνας τότε εκεί είδαν. Δυστυχώς όμως στη συντριπτική πλειοψηφία του λεκανοπεδίου μείναμε από τίποτε μέχρι στην καλύτερο χιονόνερο. Δε πειράζει φαινόταν οτι δεν ήταν για πολλά πολλά. Η βλακεία έγινε χθές το βράδυ που συνέφιασε και έτσι ανέβηκαν τα dew, υγρασίες και Τ οπότε το πρωι δε γινόταν να ήταν χιόνι κάτω από τα 200 στην Αθήνα.

Σε κάθε περίπτωση 5.8 τώρα κέντρο Γλυφάδας χωρίς φαινόμενα.

Το αρνητικό ήταν το δευτερεύων χαμηλό στο μεσσηνιακό κόλπο, που διατηρήθηκε για λίγες ώρες και δεν άφησε το κεντρικό αβαθές Χ να κινηθεί από Ιταλία, να περάσει πιο γρήγορα.....το Χ μαιμού, ανέβασε τις θερμοκρασίες και επήλθε αυτή η λανθάνουσα φάση.....όταν άρχισε να γυρίζει, ήταν μάλλον αργά για τα πιο χαμηλά τμήματα....η θερμ ανέβηκε, αλλά ωσότου να απομακρυνθεί το χαμηλό, χάθηκαν πολυτιμες ώρες για τα πιο κεντρικά και παραθαλάσσια....τώρα με το Αιγαίο είναι δύσκολα, γιατί αυτός ο μηχανισμός ευνοεί κυρίως βόρεια και ανατολικά του νομού.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Steliosnow said:

Λες να έχουμε φαινόμενα εμείς στα νότια ή το αποκλείεις ;

Το αποκλειω...Δεν εχει δυναμικη για λεκανοπεδιο ο καιρος .Αντε στην καλυτερη αν δουν κατι οι  περιοχες στους προποδες του υμηττου .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

48 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Προσοχη παιδες οσοι κινουνται προς τις περιοχες μας.Πλεον αυτο που πεφτει δεν καταλαβαινει ουτε απο αλατια ουτε απο τιποτα.Εχει βαλει 2 ποντους παγωμενο χιονι στο.οδοστρωμα!

Προσοχή στις αλεπούδες και στους λύκους δηλαδή;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1,6 τωρα εδω σε πτωση ! Πολυ κρυο χωρις φαινομενα και ολα στεγνα πλεον ! Κανε κανενα ντου να πασπαλισει κανα αμαξι  να χαρουμε!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, south coast είπε:

Το αποκλειω...Δεν εχει δυναμικη για λεκανοπεδιο ο καιρος .Αντε στην καλυτερη αν δουν κατι οι  περιοχες στους προποδες του υμηττου .

Να σκάσω είμαι από το πρωι αλλά ας το καταπιουμε και αυτό άλλη φορά δε πειραζει. Καλο βράδυ απο μενα με την Τ σε πτωση στους 4,4 και ευχομαι καλά χιονισματα σε όσους το καταφερουν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

@weatherforattica Σου κόβω τα φτερά αλλά μην ελπίζεις..ακομα και ΑΝ σου ερθει κατι να ριξει δν θα ναι σε χιονι.

Ψεκάδες πριν στο ψυχικό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Διαφορα χωρια της Ευβοιας σημερα..

XIONIA_AGIOS_2021.jpg

XIONIA_AGIOS_2021_II.jpg

XIONIA_BATWNTAS_2021_II.jpg

XIONIA_BATWNTAS.jpg

XIONIA_KAMARITSA_2021__1_.jpg

XIONIA_KAMARITSA_2021__2_.jpg

Η τριτη φωτο ειναι Παγωντας κι οχι Βατωντας. Αν ο Βατωντας ειχε τοσο χιονι, θα ειχαμε κι εμεις εδω εστω και λιγο. Ο Βατωντας ειναι 2 χλμ απο την Αρτακη οπως πηγαινει ο δρομος για Στενη. Ο Παγωντας ειναι αμεσως μετα τη ραχη στον Αγιο (αρκετα ψηλα δλδ).

*Ευχαριστουμε για το "ψαρεμα" και το μοιρασμα! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, kostasmarousi13 είπε:

Προσοχή στις αλεπούδες και στους λύκους δηλαδή;;;

Ρε ανεβαινει κοσμος και κανει.μλκιες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως ένα έχω να πω ευτυχώς είμαι με τηλεργασία αυτη τη περίοδο γιατί τζάμπα θα έπαιρνα άδεια σήμερα και θα μου σπάγαν τα νεύρα ακόμα περισσότερο. Η το πολύ πολύ θα μετακομίσω σε καμιά Σαλαμύκονο να μην έχω τέτοια άγχη. Θα το χω κομμένο ραμμένο οτι δεν και θα αφήνω τους άλλους να αγχώνονται χαχα.

Σε πτώση η Τ κέντρο Γλυφάδας αλλά ξεψυχισμένα πράγματα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...