Jump to content
Beach-snow NG

Αναφορές Γ' Μέρους (κύματος) χιονοκαιρίας "Λέανδρος"...17-19/1....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αμαδες Χιου 350μ  απο Alexandra Stamouli

1584890605_.jpg.e7ecd7f4b69351eae87c0c2535538772.jpg

Στο βαθος η Λεσβος.  Απο Παντελης Μπουγδανος

303706792_2.jpg.2f37e54995ad71c12048ffefb4c11a73.jpg

 

Επεξεργάστηκε από korfalonas
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα! Με την  θερμοκρασία στον -1 βαθμό και  1-2  ποντους ξημέρωσε στο Κρυονέρι.Ωραια ήταν που το είδαμε το τελευταίο 3ημερο.Ελπίζω την επόμενη φορά να τα πάει όλη η χώρα πολύ καλύτερα και να χιονίσει επιτέλους αξιοπρεπώς και όχι μόνο για τον μάτι. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τελικά πολύ καλή η κακοκαιρία για Ανατολική Πελοπόννησο και αρκετά νησιά του Αιγαίου, απ'ότι βλέπω. Με εντυπωσίασε η χιονόπτωση στη Σπάρτη και φυσικά στη Λήμνο.

Ευχαριστηθείτε το!

Επεξεργάστηκε από Troizinios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα από την παγωμένη Κηφισιά -0.5°C 8:00 ώρα, τώρα 2.5°C και ανεβαίνει. Το αμάξι έχει γίνει πέτρα δεν άνοιγε η πόρτα... παιδιά εγώ λέω τουλάχιστον αισθανθήκαμε χειμώνα μπορεί κάποιοι από μας να το είδαμε το τιμημένο και άλλοι όχι σημασία έχει ότι και φέτος κάναμε το χόμπι μας, την πλάκα μας και προσπάθεια για το αγαπημένο μας φαινόμενο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μελίσσια μηδενίσαμε....-0οC η ελάχιστη κσι παγωμένο το αυτοκίνητο....

Κρυσταλλωμενα τα πάντα στο χωριό μου την Χόχλια, με -10οC θερμοκρασία ελάχιστη!!

Αρνητική είχαμε κσι στο Αγρίνιο, με -0,2οC....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 ώρες πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

 

 

Μπορεί να νιώθω πως θέλω να τα σπάσω όλα ...να τα χώσω σε όποιον βρω μπροστά μου από άλλη μια φόλα μεγατόνων που χτύπησε το λεκανοπέδιο της Αττικής αλλά θα ήθελα να επισημάνω κάτι πολύ σημαντικό.

Σαν ΧΕΛΜΟΣ που βρίσκομαι σε καιρικά φόρουμ 16 χρόνια αλλά και σαν ΧΕΛΜΟΣ με την ιδιότητα του  moderator στο weather-club.gr  θέλω να πω πως ο συγκεκριμένος χώρος αποτελεί πρότυπο forum .Σε μια πολύ δύσκολη σε πρόβλεψη κακοκαιρία που απασχόλησε όλη σχεδόν την Ελλαδα αλλά και με πολλα ψυχολογικά σκαμπανεβάσματα και ατελείωτα ξενύχτια πάνω από το pc ή κοιτώντας κάποια λάμπα στο δρόμο η δουλειά των διαχειριστών ήταν αρκετά ευκολότερη από ότι θα μπορούσε κάποιος να φανταστεί. Αυτό δεν θα μπορούσε ποτέ να επιτευχθεί αν τα εκατοντάδες μέλη που απαρτίζουν το μεγαλύτερο καιρικό forum της Ελλάδας  δεν επιδεικνυαν μεγάλη ωριμότητα και σεβασμό στους κανονες που έχουν θεσπιστεί από τους admins.

Συγχαρητήρια λοιπόν σε όλους που μαζί έχουμε καταφέρει σε πολύ δύσκολες εποχές να πετύχουμε κάτι που στην πλειοψηφία των forum για να μην πω στο 100% είναι ακατόρθωτο.Να είμαστε ενωμένοι πάντα σαν μια μεγάλη καιρική οικογένεια με αλληλοσεβασμό και εκτίμηση στους συμφορουμιτες μας.

Συγχαρητήρια σε όλους !!!!

Εις το επανιδείν!!!!!

 

 

 

 

 

 

 

Ευχαριστούμε Χελμέ, συμφωνώ με όσα αναφέρεις με εξαίρεση τον μπαρμπά Beach-Snow που είναι πάντα τόσο υπεραισιόδοξος που μας σπάει τα νεύρα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 hours ago, Snowthunder said:

Καλησπέρα! Η αποτίμηση του "Λεανδρου" κατά τη γνώμη μου ήταν με θετικό πρόσημο έχοντας πάντα υπ όψιν οτι ουσιαστικά επρόκειτο για την πρώτη κακοκαιρία της σεζόν με αμιγώς χειμωνιάτικα χαρακτηριστικά. Και μόνο αυτό αρχικώς ήταν κατ εμέ σχεδόν επίτευγμα βάσει της εως τώρα εξέλιξης του φετινού χειμώνα. Έχω την αίσθηση οτι μόλις ξεκινήσαμε και πως όπως λέγανε οι παλιότεροι "ο χειμωνας φέτος είναι πισω" - όψιμος δηλαδη και πως ο Φλεβάρης ειδικά θα πρωταγωνιστήσει φέτος...

Ναι, ήταν εντυπωσιακή η κακοκαιρία για μεγάλο μέρος της Ελλάδας. Ιστορικός χιονιάς Λήμνος, το έστρωσε στο κέντρο της Μυτιλήνης! Εδώ χιόνισε ακόμα και στο Ναύπλιο, Σπάρτη και παραθαλάσσιες περιοχές της Αν. Πελοποννήσου που βλέπουν χιόνι κάθε 15-20 χρόνια ενώ νιφάδες είχε ακόμα και η Κεφαλονιά. Άκουγα ρεπορτάζ νομίζω Alpha οτι το 70% της χώρας χιονίστηκε έστω και πρόσκαιρα....ε δυστυχώς τα πεδινά της Αττικής ήταν στο υπόλοιπο 30% που μας δείχνει πλέον οτι δυστυχώς η πεδινή Αττική θέλει τελικά πολύ ειδικές συνθήκες για να βγάλει κανονικό χιονιά...Στατιστικά πλέον πάμε στα 13 χρόνια να δούμε ολική χιονόστρωση στην Αθήνα και αυτό είναι το θλιβερό. 

Ίσως λοιπόν θα πρέπει να σκεφτούμε αν η κλιματική αλλαγή οδηγεί αναπόφευκτα στο συμπέρασμα οτι τελικά να χιονιστεί αξιοπρεπώς και με χιονοστρώσεις η πεδινή Αθήνα είναι κάτι σπάνιο 

Επεξεργάστηκε από South Athens
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Μολις στα 400 μετρα της Ευβοιας..Παγωντας..Την ωρα της στουπας..

 

140138027_3602587179795525_4217656337558547963_n.jpg

Ελατα και 400 μετρα αποκλειεται.Πολυ ψηλοτερα ειναι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ελατα και 400 μετρα αποκλειεται.Ποκυ ψηλοτερα ειναι

Ναι ρε..Περνωντας απο το χωριο για πανω...Αλλα αφου ετσι αναφερει το τοπικο σαιτ,τι να γραψω??Προφανως και αυτη ειναι 800 και πανω...🤣

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μετά τον αρχοντα και την αρχόντισσα σειρά έχει το Αρχοντοπουλο.

Το 1 από τα 2 καμάρια των δυτικών προαστίων.Το Όρος Αιγάλεω που σήμερα έπιασε αρνητική θερμοκρασία πάνω απ' τα 300μ.

Αμέ πως!😋💪

IMG_20210119_105548.thumb.jpg.b8fe6b84351c39a959559f304701051b.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, teo_73 είπε:

Μετά τον αρχοντα και την αρχόντισσα σειρά έχει το Αρχοντοπουλο.

Το 1 από τα 2 καμάρια των δυτικών προαστίων.Το Όρος Αιγάλεω που σήμερα έπιασε αρνητική θερμοκρασία πάνω απ' τα 300μ.

Αμέ πως!😋💪

IMG_20210119_105548.thumb.jpg.b8fe6b84351c39a959559f304701051b.jpg

Από την μπροστινή πλευρά στους πρόποδες είναι ο Κορυδαλλός και από πίσω ο Σκαραμαγκάς σωστα; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, stathis2b είπε:

Από την μπροστινή πλευρά στους πρόποδες είναι ο Κορυδαλλός και από πίσω ο Σκαραμαγκάς σωστα; 

Ναι και η Αγ Βαρβάρα.🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...