Jump to content
thanossnow

Αναφορές ψυχρής εισβολής 26-28/1....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

η εκνευριστικη αληθεια ειναι πως φετος σε ολες της διαταραχες ( κυριως στα ΒΔ  αφου εκει περνανε οι περισσοτερες )

ενω μεχρι και 2-3 μερες πριν φαινεται στα τρεξιματα πως η Τ στα 850 δε θα ξεπερναει στη κορυφωση της τους 2-3 βαθμους, τελικα καταφερνει και φτανει τους 4-6 με αποτελεσμα και ζημια να γινεται σε προυπαρχον χιονι και πολυτιμος υετος να χανεται εκ νεου σε βροχη ωσπου να ξαναγυρισει!

εκνευριστικα επαναλαμβανομενο το φαινομενο φετος.

και φαινονται τα αποτελεσματα σε περιοχες οπως το Μετσοβο και τα λοιπα γνωστα χιονομερη οπου αντι νεο χιονι να βρισκει το παλιο, τελικα παλευουν να ξαναβαλουν και να διατηρησουν μια πετσα.

αποκορυφωμα εκεινο το 13 βαθμοι στα 500-700 μετρα της Ηπειρου και περιξ πριν 20 μερες με φουλ φαινομενα που τσακισε και τις βουνοκορφες ακομα.

απ´την αλλη οπως λεει κι ο Ζερικιος τουλαχιστον οπου τα ριχνει φετος τα χιονια, το κανει απο Δεκεμβρη και οχι Μαρτη οπως περισυ!

Επεξεργάστηκε από Παπλαμουδας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πέφτουμε πάρα πολύ απότομα! Το πρωί είχαμε καλοκαίρι και τώρα χειμώνα... Δυστυχώς όμως δεν θα έχει και τρελό ψύχος να μεταφέρει ο ΒΔ οπότε κάπου στους 3-4 βαθμους θα φρενάρει η πτώση(Για θεσσαλονίκη πάντα)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τρομερό νερό σήμερα Πλατύστομα Λευκάδας.

105,4 mm μέχρι τώρα και συνεχίζει!

225,8 mm storm total και 470 mm ο μήνας, μια ανάσα από την 500άρα!

Τ 6,9 και 98% ακατέβατη υγρασία.

Πολύ νερό και στην πόλη της Λευκάδας αλλά και στη γειτονική Πρέβεζα.

Επεξεργάστηκε από jhonny
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το μόνο που έχει σασπενς σήμερα είναι η πτώση τίποτα άλλο γιατί πολύ απλά δεν νομίζω να το γυρίσει ούτε εδώ αλλά ούτε και στο πιο ψηλά Ασβεστοχώρι Εξοχή...με τέτοια υγρασία κοντά στο 95% θα πρέπει να μηδενίσουμε σχεδόν για να το δούμε πράγμα απίθανο...Κιλκίς βλέπω 1,7 με ΣΔ 0,5 οπότε ακόμα βρόχα κι εκεί 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα κι από μένα, γραφω για πρώτη φορά στο φόρουμ αν και τους περισσότερους τους παρακολουθούσα από παλιότερα σε αλλο φορουμ. Στο Ωραιόκαστρο εδώ και ώρα βρέχει καλά και η θερμοκρασία πλέον έχει πέσει στους 3 βαθμούς. Εύχομαι καλά χιόνια σε όσους καταφέρουν να το δουν εστω και για λίγο και περιμένω ωραίες εικόνες από τη Θράκη που σήμερα έχει τη τιμητική της.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τι έγινε ρε παιδιά γιατί σταμάτησε ο βορειοδυτικός....θεμρ 4.9

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Seventower είπε:

Κοιτάξτε πτώση επταπυργιο ενώ έχουμε πλέον και αρνητικό σημείο δρόσου λες;;;; 

Screenshot_20210126_164204_com.android.chrome.jpg

Πολύ χαμηλή υγρασία δ'ινει ο Σταθμός μου φαίνεται... ισως για αυτο ... με βροχή και 70% δεν μου κολάει

Ωραιόκαστρο 2,7 τα πάει καλα

Στα νοτιοανατολικά τώρα μπαινουμε σε καθαρόαιμο ΒΔ ... στους 7,9 ο σταθμός μου στους Ταγαραδες Θερμης και 3,2μμ

Επεξεργάστηκε από freeze
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν όντως έχεις αρνητικό σημείο Δρόσου πας για χιόνι,αλλά και μένα δε κολλάει, έκπληξη??

Πάντως ο αέρας στην Εγνατία ερχόμενος ανατολικά είναι σφοδρός,με το ζόρι κρατιεσαι στην ίδια ευθεία στη λωρίδα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εδω δεν έχει το Κιλκίς ακόμα αρνητικό ΣΔ ούτε το Ωραιόκαστρο, πουθενά δεν έχει κατω απο 90% υγρασία όταν κι εγω στο Ρετζίκι εχω 93%, Είναι σφάλμα του σταθμού στο Επταπύργιο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...