Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υποτίθεται ότι επειδή λαμβάνει χώρα στρατοσφαιρική θέρμανση τα αποτελέσματα αυτής δεν μπορούν να τα αξιολογήσουν τα μοντέλα μέχρι αυτή να φτάσει στην τροπόσφαιρα. Ίσως γιατι μεχρι αυτο το ύψος είναι πιο αξιόπιστα τα στοιχεία που λαμβάνουν . Οπότε το ΣΚ θα έχουνε μοντέλα τα δεδομένα που πρέπει .

Παρόλα αυτά  σε ότι έχει γίνει φέτος εκεί ψηλά στο διάστημα τα έχει πάει καλύτερα το Ευρωπαϊκό μοντέλο, φαίνεται να είναι σε καλύτερη θέση να προβλέψει τα επόμενα βήματα . Άρα εγώ προτείνω να κοιτάμε κυρίως αυτό το μοντέλο  . 

Τα παραπάνω δεν σημαίνουν τίποτα για την χώρα μας σε πρακτικό επίπεδο  απλώς είναι καλό για εμάς αυτή την στιγμή καθώς θέλουμε αλλαγή του σκηνικού με κάποιο τρόπο, όχι σταθερότητα .

Επεξεργάστηκε από oldboy332
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

40 λεπτά πριν, geornik είπε:

Τοσο ψυχος στις Μεγαλες Λιμνες ειναι κακο, γιατι παγωνουν και απενεργοποιειται το  lake effect

Για αυτο νομίζω οτι τις εντονότερες χιονοπτώσεις τις έχουν Μάρτη που έχουν ξεπαγώσει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άντε και ενας χάρτης για το χρονικό διάστημα από τις 12/2 έως τις 16/2 να δούμε τι ψάρια θα πιάσει .

SmartSelect_20210202-173754_Samsung Internet.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, oldboy332 είπε:

Άντε και ενας χάρτης για το χρονικό διάστημα από τις 12/2 έως τις 16/2 να δούμε τι ψάρια θα πιάσει .

SmartSelect_20210202-173754_Samsung Internet.jpg

Κανα γαυρο μητσακο μου....Δε βλεπω κατι παραπανω...🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Κανα γαυρο μητσακο μου....Δε βλεπω κατι παραπανω...🤣

🤣🤣🤣🤣. Δεν βαριέσαι! Από την απελπισία που μοιράζει ο Τζιφος το προτιμώ. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

σημερα δεικτες δεν ειχε...αικον αδιαφορο δεν μας ειπε κατι νεο

βαγγελη τι κανεις?να σε ρωτησω κατι? για γερμανια το ευρωπαικο δειχνει παγωνιες και κρυα τωρα το icon πλαι δειχνει κρυα και το ukmo ενω ο τζιφος οχι.ποιον να πιστεψω?γιατι τοσο μεγαλη διαφορα ο τζιφος?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, molaki1986 είπε:

βαγγελη τι κανεις?να σε ρωτησω κατι? για γερμανια το ευρωπαικο δειχνει παγωνιες και κρυα τωρα το icon πλαι δειχνει κρυα και το ukmo ενω ο τζιφος οχι.ποιον να πιστεψω?γιατι τοσο μεγαλη διαφορα ο τζιφος?

εσυ απ οσο εχω καταλαβει εισαι στην κοψη του ξυραφιου...δεν εχουν μεγαλη διαφορα τα μοντελα μη νομιζεις σε σχεση με γερμανια.λιγο πιο νοτια το τρενακι της ζωνικης με τα χαμηλα και ειναι και η γερμανια μεσα..απλα θα κανεις υπομονη να δεις που θα κατσει η μπιλλια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

οταν υπαρχουν αυτες οι αποκλισεις στο παρελθον ποιο μοντελοειναι καλυτερο?ποια ειναι η γνωμη σου?δηλαδη ποιο πιστευεις οτι θα τουμπαρει?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

εσυ απ οσο εχω καταλαβει εισαι στην κοψη του ξυραφιου...δεν εχουν μεγαλη διαφορα τα μοντελα μη νομιζεις σε σχεση με γερμανια.λιγο πιο νοτια το τρενακι της ζωνικης με τα χαμηλα και ειναι και η γερμανια μεσα..απλα θα κανεις υπομονη να δεις που θα κατσει η μπιλλια.

Βαγγέλη κάνε εικόνα το τρενάκι με τα χαμηλά στη Μεσόγειο κ από πάνω αντικυκλώνα σκανδιναβικο να μας γλείφει.. Ασσυληπτη εικόνα θα ήταν... Χαχαχαχα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, molaki1986 είπε:

οταν υπαρχουν αυτες οι αποκλισεις στο παρελθον ποιο μοντελοειναι καλυτερο?ποια ειναι η γνωμη σου?δηλαδη ποιο πιστευεις οτι θα τουμπαρει?

δεν εχω γνωμη για τα φετινα μοντελα αργυρη...ειναι χαμηλης προγνωσιμοτητας και κανουν λαθοι ολα ακομη και σε κοντινες ωρες..γνωμη μου ειναι οτι ο υποτροπικος δεν θα ειναι τοσο ανεβασμενος σ εμας που ισως αυτο ευννοει και σε σενα και παρουν μια πιο νοτια τροχια τα χαμηλα απο το τρενακι και κατα συνεπεια και πιο ανατολικη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φανταστείτε....οταν παραπονιούνται τα παιδιά απο Αγγλια για τα Ατλαντικά χαμηλά, τι να περιμένουμε κι εμείς οι κακομοίρηδες εδώ κάτω. 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κοιτώντας πλεον τους χαρτες κ τα διαγραμματα νομιζει κανεις οτι διανύουμε ανοιξιατικη εποχή. Δεν θυμαμαι αλλοτε τοσες συνεχομενες θερμες εισβολες κ τον υποτροπικό τοσο ψηλά. Στο πηλιο ειναι μετρημένες στα δαχτυλα του ενος χεριου οι χιονόπτωσεις. Το χειροτερο δε ειναι, οτι δεν φαινεται φως στο αμεσο μελλον , ουτε καν για φυσιολογικες για την εποχη θερμοκρασιες. Θλιψη πραγματικα.Φοβαμαι οτι απο εδω κ περα δν θα μιλαμε για τις αλκυονιδες μερες, αλλα για το διαστημα εκεινο το μικρο οπου εκανε πραγματικο χειμωνα, καθως τα πραγματα εχουν αντιστραφει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

προσωπικα περιμενω να δω το ευρωπαικο μπας και δειχνει κατι διαφορετικο ,αν δειχνει και αυτο το συγκεκριμενο τρενακι τοτε αυτο θεωρω οτι δεν σπαει με τιποτα και οταν σπασει τοτε θα ειναι απο καποιο ατλαντικο χαμηλο που θα εισχωρησει βαθια στη μεσογειο αλλα πιθανα τοτε δεν θα υπαρχει και ψυχος και θα εχει εκτοπιστει και αυτο ακομη πιο ανατολικα...με λιγα λογια δεν μπορω να βρω τροπο το πως μπορει να συνδιαστει ψυχος και ενα υποτιθεμενο βολικο χαμηλο μ εναν υποτιθεμενο βολικο αζορικο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είδαμε ΑΣθ ..και τώρα ξαναβλέπουμε..είδαμε εξασθένηση των δυτικών ανέμων..όλα αυτά είχαν διάφορες επιπτώσεις εκτός απο την ποθητή άνοδο καθαρού αζορικού..είχαν δίκιο όσοι έλεγαν πως μια ασθ δεν είναι πανάκεια ..και φυσικά υπάρχουν ψυχρές εισβολές σε διάφορα νοτιότερα γεωγραφικά πλάτη του πλανήτη..απλά όχι στην δικιά μας γειτονιά..εγώ αυτό βλέπω..η κυκλοφορία φέτος κόλλησε και, πρακτικά, δεν την ξεκόλλησε καμία ασθ και καμία αλλαγή στην τροπόσφαιρα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θεσσαλονικείς κοιτάξτε καλύτερα τον ΟΑΣΘ που έχω μάθει οτι τα δρομολογια έχουν προβλήματα και αφήστε την ΑΣΘ. Τσάμπα κόπος. 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το τζεμ μπορει να πεις καποιος οτι στα τελειωματα αφηνει ενα περιθωριο για αζορικο και κοψιμο κατα  καποιο τροπο της ατλαντικης κυκλοφοριας αλλα ακομη και ετσι να γινει πως μπορει να τραβηξει ψυχος απο τα β.ανατολικα δεν ξερω.... gem-0-240.png?12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στο ίδιο εργο θεατές απιό περσι. Ο βόρειος πόλος να κατεβαίνει στην Αμερική και στην Ευρώπη να στραγγίζεται το οποιο ψύχος.Βέβαια δεν ξέρω αν το ένα σχετίζεται με το άλλο .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δεν μπορω να βρω τροπο το πως μπορει ν αλλαξει ολο αυτο..το παραταω και αν γυρισουν τουμπα τα μοντελα και ερθει ο ουρανος στην γη και η γη στον ουρανο γιατι για τετοιες αλλαγες μιλαμε οτι πρεπει να γινουν ξανασχολουμαι πιο εντονα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...