Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, k _ SABBAK είπε:

ΚΩΣΤΑ ΦΩΣ ΦΑΝΑΡΙ ΟΤΙ ΤΟ ΚΥΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΝΑΝΑΙ...ΛΟΓΙΚΑ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΕΠΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑ!!

Ε οχι και επικη ενταξει χαχα απλα θα παει το χαμηλο πιο βορεια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

θα προσπαθησω ηρεμος να δω το 18αρι...για μενα αν δεν ερθει το τιμημενο θα ειναι η τελευταια φορα μεχρι το σεπτεμβρη που γραφω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, baristrs είπε:

Ε οχι και επικη ενταξει χαχα απλα θα παει το χαμηλο πιο βορεια

ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ ΤΩΡΑ ...ΕΠΙΚΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ..ΜΟΝΟ 300 ΧΛΜ ΠΙΟ ΒΟΡΕΙΑ!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μέσος όρος -8 με -8;5c στα 850 ο μέσος όρος του Ευρωπαίου για τον νομό

Επεξεργάστηκε από stathis2b
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, snowjohn said:

θα προσπαθησω ηρεμος να δω το 18αρι...για μενα αν δεν ερθει το τιμημενο θα ειναι η τελευταια φορα μεχρι το σεπτεμβρη που γραφω

αλλος ενας! ειστε πολλοι τελικα! και σε 2 μερες παλι εδω. ..  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, k _ SABBAK είπε:

ΚΩΣΤΑ ΦΩΣ ΦΑΝΑΡΙ ΟΤΙ ΤΟ ΚΥΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΝΑΝΑΙ...ΛΟΓΙΚΑ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΕΠΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑ!!

Μαζί και τα ανσαμπλ....Δεν ειναι πολλα αυτα που δείχνουν χαμηλο οπως ουκμο τζιφος σαν τον ευρωπαιο ειναι αλλα πιο βορεια ομως σε σχήμα θεση ειναι σαν τον ευρωπαιο και τα ανσαμπλ του

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

43 λεπτά πριν, Petros21 είπε:

Χιονοφιλος αθηναιος, ΑΕΚτζης και σε εξεταστικη..παω να χτυπησω 2 3 λεξοτανιλ να στανιαρω 🤣

Χιονοφιλος Πατρινός παναχαικαρα και σε αναστολή κλεισμένος από τον Νοέμβριο στο σπίτι με την γκρίνια της γυναίκας... Έχεις μια καρτέλα και για μένα; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 minutes ago, Galanto said:

Να πω κάτι επισης ...το μετεολοτζιξ το μετεοσιελ και ολα όταν πατάτε χιονι σε εκατοστα δειχνει με 0,7 εκατοστα το χιλιοστό...Ενώ το ιλ Μετέο που βάζει ο Βαγγέλης νομιζω ειναι 1 προς ένα οταν γραφει τα εκατοστα

Το 1 χιλιοστό μεταφράζεται σε 1.5 εκατοστά τις περισσότερες φορές 

Επίσης ένας παράγοντας που εξαρτάται από τη μετατροπη των χιλιοστών σε εκατοστά χιονιού είναι και η ποιότητα της χιονόπτωσης

Επεξεργάστηκε από Dusterakos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

5cm στο δρόμο στην πόρτα μου με φουλ αρνητικές δίνει το Ευρωπαικό ή μπα;

Εγώ με μια πρόχειρη ματιά που έριξα θα έλεγα ότι απογευματοβραδο Κυριακής θα έβαζε 3-5 εκ σε χόρτα κλπ ...δρόμο δεν ξέρω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

Εγώ με μια πρόχειρη ματιά που έριξα θα έλεγα ότι απογευματοβραδο Κυριακής θα έβαζε 3-5 εκ σε χόρτα κλπ ...δρόμο δεν ξέρω 

Βλακείες δηλαδή, pass. Το θέμα είναι της Δευτέρας οπότε. Το βγάζει όμως κανένα άλλο πέραν του GFS; Γιατί το Ευρωπαικό που είδα δεν έχει τίποτα για Δευτέρα..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, casperakos είπε:

Διπολική προσωπικότητα έχετε ορισμένοι εδώ μέσα... Με ένα ραν και κάνετε σαν την Μάρθα βούρτση... Έλεος δλδ 

Έτσι ακριβώς το θέμα είναι ότι έχει κατασταλάξει το κρύο και δεν πρέπει να μένουμε σε ένα ραν, οι λεπτομέρειες στην ώρα τους!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, menidi said:

Δεν ξέρω τι θα γίνει εδώ σε μένα, αλλά τα κλασσικά ΒΠ των παλιών εποχών,  Κηφισιά Μαρούσι πάνε για ΘΑΨΙΜΟ. 

image.thumb.png.90c439b7b28af6c26070f087b64ab742.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

κι ομως υπαρχει μοντελο που μοιαζει με τον παιο απο το 06 κι ολας απλα βαλτε οσοι απ εδω πανω στραβωσαν με τον παιο και δειτε τι δινει σταθερα και πως δεν χρειαζεται σονι και ντε καμια χαμηλαρα με την κλασικη μορφη...ισως και να ειναι μια τελικη καταληξη του παιου αυτο που δειχνει τωρα το ναβτζεμ στο περιπου navgem-0-72.png?10-19

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, Kosmas99 είπε:

Παιδιά εγώ που είμαι δουλειά μπορεί να μου πει κάποιος τι μου έδωσε ο παιος;🥺 Καλύτερα ή χειρότερα από το πρωί;

Τα ίδια πάνω κάτω με το πρωί είναι φίλε Κοσμά....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φίλοι συνάρρωστοι χιονόφιλοι. Έχοντας πέντε δεκαετίες στην πλάτη, προτείνω σε όλους, ιδιαίτερα αυτούς που πλέον από την υπερένταση της αναμονής και του κολλήματος στην οθόνη, χάνουν την υπομονή και το μέτρο, πολλές φορές και στην γραπτή τους έκφραση, να χαλαρώσουν. Να πάρουν μια βαθιά ανάσα, και να αναλογιστούν τι ακριβώς βιώνουμε...
Αν πριν δεκαπέντε μέρες, ο "Θεός" του καιρού, μας έταζε το 1/5 από αυτό που βλέπουμε να αποτυπώνεται στους χάρτες σήμερα, όλοι θα ούρλιαζαν σαν τρελοί από χαρά. Ο χειμώνας δεν θα είχε πεθάνει! Ο χειμώνας θα μας έφερνε και πάλι νιφάδες. Χιόνι. Ισως και χιονόστρωση. Θα ήταν κάποιος πικραμένος? Όταν χρόνια τώρα, κυνηγάμε ακόμα και τη νιφάδα στη λάμπα?
Και τώρα, απαιτούμε, θέλουμε, επιτακτικά, τον "ιστορικό". Το 2002, το 1991, το 2008... Ελάτε ρε παιδιά. Ξέρετε πως όλα αυτά, ΠΟΤΕ δεν φαινόταν απο πριν! Όλα αυτά, δεν κερδίζονται από χάρτες... Ολα αυτά, τα χαρίζει ο καιρός. Η σωστή στιγμή. Η τέλεια συγκυρία. Και δεν είναι εύκολα πράγματα!
Εδώ λοιπόν, έχουμε πολύ μεγάλες πιθανότητες, για εναν πανελλαδικό σχεδόν χιονιά! Σε πρώτο, ή δεύτερο χρόνο. Αλλοι στην αρχή, άλλη στη μέση, άλλοι στο φινάλε. Αλλοι λίγα, άλλοι πολλά... Πόσες φορές έχει γίνει αυτό?
Αδέρφια. Προτείνω να αντιμετωπίσουμε ήρεμα τα επόμενα τρεξίματα. ΑΥΡΙΟ ξεκινούν να κρίνονται αρκετά. Και θα ολοκληρωθούν την Παρασκευή. Ναι, την Παρασκευή...
Ας δούμε τι θα γίνει με το αυριανό χαμηλό. Ας δούμε τα αυριανά 12άρια, και ας ξεκινήσουμε ψύχραιμα να κάνουμε εκτιμήσεις.
Ξέρετε, ο "Θεός" του χιονιού, όπως όλοι οι Θεοί, τα παίρνει με αυτούς που είναι "αχόρταγοι"!
Απολαύστε αυτές τις μέρες... Είναι ΜΟΝΑΔΙΚΕΣ, ανεξάρτητα από την τελική έκβαση, η οποία θα λάβει χώρα και θα αποτυπωθεί πραγματικά και ανεξίτηλα, ΜΟΝΟ στο nowcasting.
Η Φιλομένα στην Ισπανία, δεν "κερδήθηκε" με τα λόγια στους χάρτες. ΣΥΝΕΒΗ!
Ας απολαύσουμε πραγματικά τις απίστευτες δυνατότητες και προοπτικές που απλώνονται μπροστά μας... Και ας εκτιμήσουμε και τους πραγματικούς κινδύνους, αν το πράγμα ξεφύγει. Δίπλα μας, ζούν άνθρωποι. Εμείς θα το απολαύσουμε όσο δεν παίρνει. Δε νιώθουμε ενοχές γι' αυτό. Αλλά ας είμαστε όσο γίνεται προσγειωμένοι.
Ευχαριστώ και συγνώμη αν σας κούρασα.
Από εδώ και πέρα, τα σχόλιά μου, θα είναι σχετικά λακωνικά και θα περιορίζονται στις καιρικές εξελίξεις.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν υπαρχει περιπτωση να παει 300 χλμ βορειοτερα το Ευρωπαικο. Θα παει βορειοτερα ομως. Θα τα βρουνε στη θεση και το σχημα του αυλωνα και θα τα παμε καλυτερα ολοι. Τα 20μμ δεν ειναι ακραιο σεναριο για τη Θεσσαλονικη. 

Επεξεργάστηκε από MenNaousa11
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...