Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, billipiros12 είπε:

Στο τέλος θα βρέξει μέχρι στην Ολύτσικα.. 

Ρε μυαλο δεν βαζετε απο 2 κακοκαιριες ως τωραε μπετοναρισμενο ευρωπαικο και ενς του ασχολειστε τι δειχνει ο τζιφος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, snowzz είπε:

Ε οχι.. δεν εχει κανει καμια τουμπα προς Παιο.. 

Και όμως..  ως προς το Ατλαντικό χαμηλό που σπρώχνει τον αζορικο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επιμένει να μας δίνει ψίχουλα σε υετό ο τζίφος. Σταθερός μέχρι και σήμερα. Να δούμε τι θα επικρατήσει στο τέλος αυτός και τα άλλα ή το ευρωπαϊκό που μας χιονίζει αξιοπρεπώς; Όλα τα λεφτά στον παίο λοιπόν από εμένα! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το μονο θετικο ειναι οτι εχει παιχτει μικρη αποκοπη στον αυλωνα μεταξυ 1ης και 2ης φασης , αυτο ισως να μην τραβηξει το αυλωνα πολυ ανατολικα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Σαβάζιος είπε:

Επιμένει να μας δίνει ψίχουλα σε υετό ο τζίφος. Σταθερός μέχρι και σήμερα. Να δούμε τι θα επικρατήσει στο τέλος αυτός και τα άλλα ή το ευρωπαϊκό που μας χιονίζει αξιοπρεπώς; Όλα τα λεφτά στον παίο λοιπόν από εμένα! 

Τι να το κανεις με 1.20 αποδοση χαχχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απλώς δεν μπορώ να το πιστέψω κοιτάω τους χάρτες και βλέπω ένα 2001 για κβ και ένα 2002 για νότιους σε πακέτο πάμε αδέλφια να γράψουμε ιστορία καιρικη, αυτό το 10ημερο θα διμιουργθουν ιστορίες να λέμε στα παιδιά και στα εγγόνια μας (ανάλογα την ηλικία μας) μην μεμψιμηρητε απομωνοστε αυτούς που νομίζετε ότι σας ενοχλούν. 

ΥΓ προς τον Σάκη στον στρατό χρησιμοποιούμε μια έκφραση (ο Μ...... Σ είναι ανίκητος.) Ξέρεις γιατί το λέμε γιατί αν τα βάλεις μαζί του θα πέσεις στο επίπεδο του και στο τέλος θα σε νικήσει λόγω πολυετους πείρας φιλικά.... Δεν ξέρω τι έγινε φανταζωμε. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

@nikolas 2365 έχει κάενι εκπτώσεις στα γεωδυναμικά θερμοκρασίες κλπ  η βλέπω λάθος? είμαι δουλειά και δεν κοιτάω λεπτομερως

Επεξεργάστηκε από Dim_pas
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λοιπον μια αναλυση στα πρωινα τρεξιματα -  γενικη ταση ανατολικευσης: 

1) UKMO - ECMWF πολυ χιονι μεχρι το κυμα στην Αττικη απο Δευτερα μεσανυχτα - Τεταρτη
2) GEM - GFS 24-36ωρο μετριο χιονι σε ολη την αθηνα απο Δευτερα μεσανυχτα - Τριτη πρωι

Τα υπολοιπα μοντελα νομιζα ειναι αναξια αναφορας. Πλεον κοιταμε μονο τα κυρια και στο 12αρι του ευρωπαικου σημερα κλειδωνουμε τη δευτερα ως χιονομερα ! Απο τριτη και μετα το χαος αλλα ολα συγκλινουν προς Ταγιπ

 

Επεξεργάστηκε από Santa snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Seventower είπε:

Απλώς δεν μπορώ να το πιστέψω κοιτάω τους χάρτες και βλέπω ένα 2001 για κβ και ένα 2002 για νότιους σε πακέτο πάμε αδέλφια να γράψουμε ιστορία καιρικη, αυτό το 10ημερο θα διμιουργθουν ιστορίες να λέμε στα παιδιά και στα εγγόνια μας (ανάλογα την ηλικία μας) μην μεμψιμηρητε απομωνοστε αυτούς που νομίζετε ότι σας ενοχλούν. 

ΥΓ προς τον Σάκη στον στρατό χρησιμοποιούμε μια έκφραση (ο Μ...... Σ είναι ανίκητος.) Ξέρεις γιατί το λέμε γιατί αν τα βάλεις μαζί του θα πέσεις στο επίπεδο του και στο τέλος θα σε νικήσει λόγω πολυετους πείρας φιλικά.... Δεν ξέρω τι έγινε φανταζωμε. 

Απλα δν ειναι τοσο βαθυ το χαμηλο οπως το 2001 αλλιως ναι θα ηταν σχεδον ιδιο για μας ..κατω ειναι 2002

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

γενικοτετα οσο πιο ΜΗ συμπαγης ειναι ο αυλωνας κατα τη διαρκεια της 1ης προς τη 2 φαση τοσο το καλυτερο. Πρεπει να βοηθησει ομως κ ο αντικυκλωνας οπως στον παιο .

Επεξεργάστηκε από Volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Σαβάζιος είπε:

Επιμένει να μας δίνει ψίχουλα σε υετό ο τζίφος. Σταθερός μέχρι και σήμερα. Να δούμε τι θα επικρατήσει στο τέλος αυτός και τα άλλα ή το ευρωπαϊκό που μας χιονίζει αξιοπρεπώς; Όλα τα λεφτά στον παίο λοιπόν από εμένα! 

Δεν έχουν διαφορά στη θέση του χαμηλού την Κυριακή το πρωί- μεσημέρι απλά ο Ευρωπαίος το έχει πιο ενισχυμένο πιο βαθύ για αυτό και μας δίνει περισσότερα φαινόμενα εδώ Θράκη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Τι να το κανεις με 1.20 αποδοση χαχχα

Χαχαχα σε σχέση με τα λοιπά που δεν παίρνω πίσω αυτά που πόνταρα το λες μικρό ρίσκο. Πέρα από την πλάκα στις 2 προηγούμενες που πήγαμε κουβά εδώ ο τζίφος έταζε και Τ και υετό. Βγήκε το συγκρατημένο ευρωπαϊκό και όντως είδαμε μόνο χιονόνερα και λιακάδες! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχως ο εμποδισμος δε βοηθαει καθολου στο τρεχον.....μονο σε ενος ειδους θαυματος στηριζομαστε να ριτζαρει ο Α στα πιο ΒΑ και θα βλεπαμε επικους χαρτες! Να πω οτι δεν μας παει καθολου? Ας το πω οταν περασει η οποια κακοκαιρια.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Sirax7 είπε:

Δεν έχουν διαφορά στη θέση του χαμηλού την Κυριακή το πρωί- μεσημέρι απλά ο Ευρωπαίος το έχει πιο ενισχυμένο πιο βαθύ για αυτό και μας δίνει περισσότερα φαινόμενα εδώ Θράκη.

Ναι είναι πιο οργανωμένο το Χ στον παίο και σε παρόμοια θέση.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, EVIA 1987!! είπε:

Δυστυχως ο εμποδισμος δε βοηθαει καθολου στο τρεχον.....μονο σε ενος ειδους θαυματος στηριζομαστε να ριτζαρει ο Α στα πιο ΒΑ και θα βλεπαμε επικους χαρτες! Να πω οτι δεν μας παει καθολου? Ας το πω οταν περασει η οποια κακοκαιρια.....

Η μετατόπιση που θέλουμε είναι εφικτή πιστευω καλά παμε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Steliosnow είπε:

Εμένα μαρεσει το τρέξιμο βγάζει και χαμηλαρα λίγο πιο δυτικά στα επόμενα ρανς και θαφτηκαμε

ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Σαβάζιος είπε:

Χαχαχα σε σχέση με τα λοιπά που δεν παίρνω πίσω αυτά που πόνταρα το λες μικρό ρίσκο. Πέρα από την πλάκα στις 2 προηγούμενες που πήγαμε κουβά εδώ ο τζίφος έταζε και Τ και υετό. Βγήκε το συγκρατημένο ευρωπαϊκό και όντως είδαμε μόνο χιονόνερα και λιακάδες! 

Φιλε μου οσο και αν ειναι ελληνικη υπηρεσια δεν ειναι τυχαιο οτι εμυ αλλα και ολες οι ευρωπαικες επισημες μετεο υπηρεσιες δν λαμβανουν καν υποψιν το τζιφο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...