Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 minutes ago, Seventower said:

Απλώς μια πληροφορία ξέρω ότι δεν είναι για δω αλλά στο αχλαδοχώρι σερρων έχει αυτή την στιγμή χιόνοθύελλα και στρωνει αστραπιαία 😋😋😋

πως;;;; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ από τη δική μου τη μεριά νιώθω περίεργα γιατί χάλασαν (κάπως)τα πράγματα για το λεκανοπέδιο,από την άλλη συνολικά τα προσυνεμα έχουν αρκετές μέρες με καλό κρύο να περιμένουν πολλά.για Βόρειες Σποράδες και πιστεύω και Εύβοια,τα πράγματα πάνω κάτω παραμένουν ίδια με κάποιες ώρες χαμένες βέβαια.θελω να ελπιζω και το πιστεύω ότι η μπίλια θα κάτσει μεταξύ τζιφου-παιου,και ότι η Αθήνα θα χιονοστρωθει Τρίτη, Τετάρτη η ακόμα και Παρασκευή.τιποτα δεν τελείωσε.τωρα αρχίζουνε ολα...θα δούμε εκπλήξεις πολλές που θα τρίβετε τα ματάκια σας....στα παιδιά από τα βόρεια εύχομαι τα καλύτερα,η Βόρεια Ελλάδα είναι στην καρδιά μου και περιμένω τις αναφορές τους.

ΥΣ:μη δε προ του τέλους μακάριζε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, giogud είπε:

Οι φώτο είναι αν θυμάμαι καλά την ημέρα πριν ρίξει το τελευταίο πασπάλισμα.. Παιδιά, ξέρω από χιόνια... Το '87 για μας στο Λιτόχωρο ήταν κάτι το συνηθισμένο. 50-60cm. Έχουμε δει 2 φορές πάνω από 1m, 5-6 φορές 70ποντα και μισό μέτρο βλέπαμε χρόνο παρά χρόνο. Το 2001 δεν έριξε 30cm... 

eixe kseraseo ta antera toy to 2001 ore ti les?? apo oloys toys xioniades toys prosfatoys to 2001 eoxe to perisotero xioni

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Dusterakos είπε:

Γενικα ολα εξαρτιουνται απο το Ατλαντικο χαμηλο που δεν δινει χωρο στον αζορικο να εκτωνωθει. 

Τα καλα νεα ειναι οτι το Ατλαντικο χαμηλο δεν εχει σταθεροτητα οποτε μπορει να εχουμε πραγματι εκπληξεις ακομα και σε κοντινες ωρες.. 

Εκει θα κριθούν πολλά πράγματα 

Ο ατλαντας τα καθορίζει όλα 

Και κάτι τελευταίο αν είναι γραφτό να σου δώσει κάτι ιστορικό. Θα στο δώσει. 

Παιδιά μιλάω για την δεύτερη φάση 

Η δεύτερα θα έχει χιονοπτώσεις σε όλο τον νόμο 

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν υπαρχει ουτε ΕΝΑ μελος του ευρωπαικου πλεον που να.μη δινει χιονοπτωση στην Αθηνα.Η συντριπτικη πλειοψηφια δε,δινει χιονοστρωσεις στο κεντρο της πολης.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Δεν ειναι και πολυ εξυπνο αυτο που κανεις...

Τι εννοείς φίλε? Πέθανε ο Καλογιάννης και είπα RIP κ έβαλα ένα σχετικό τραγούδι μιας κ περιμένουμε Χιονιά.

Μερικοί τα παίρνετε όλα ανάποδα μου φαίνεται κ ψάχνετε αφορμές για να μαλώνετε.....έλεος...δηλαδή....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προς τους φίλους Αθηναίους στους παλιούς δεν υπάρχει περίπτωση κεντροβορειος να μην τελειώσει σε προσυνεμο νόμος ιδίως με τέτοιο κρύο 😁😁😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πολυ ωραιες φωτο. Τα εκατοστα χιονιου μετριουνται σε ακαλυπτο φυσικο εδαφος. 20 εκατοστα φυσικα δεν ειναι λιγα, για μια πολη ειδικα ειναι παρα μα παρα πολλα. Βεβαια εδω για καποιους  1 μμ = 10 εκ. χιονι αλλα τι να λεμε! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Snow_Addict είπε:

Τι εννοείς φίλε? Πέθανε ο Καλογιάννης και είπα RIP κ έβαλα ένα σχετικό τραγούδι μιας κ περιμένουμε Χιονιά.

Μερικοί τα παίρνετε όλα ανάποδα μου φαίνεται κ ψάχνετε αφορμές για να μαλώνετε.....έλεος...δηλαδή....

Ζητησα ηδη συγνωμη,φιλε,δες ξανα το μηνυμα μου..Οπως το γραψες και συ ρε καρντασι μου..Δεν ηξερα οτι πεθανε ρε φιλε...Με συγχωρεις και παλι..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, Seventower said:

Προς τους φίλους Αθηναίους στους παλιούς δεν υπάρχει περίπτωση κεντροβορειος να μην τελειώσει σε προσυνεμο νόμος ιδίως με τέτοιο κρύο 😁😁😁

το 2001 δεν εριξε ουτε νιφαδα στο κεντρο φιλε. Καλα χιονια να εχεις, απλα 9 στις 10 δεν θα χιονιζει ποτε και βορεια και νοτια να το ξερεις αυτο και δεν στο λε για να το παιξω γνωστης, ειναι 300 ολοκληρα χιλιομετρα σε ευθεια η Αθηνα απο τη Θεσσαλονικη, οποτε βγαζει λογικη σιγουρα.

Επεξεργάστηκε από alkis91_2.0
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Ζητησα ηδη συγνωμη,φιλε,δες ξανα το μηνυμα μου..Οπως το γραψες και συ ρε καρντασι μου..Δεν ηξερα οτι πεθανε ρε φιλε...Με συγχωρεις και παλι..

Κανένα πρόβλημα όλα οκ!δεκτή!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Δεν υπαρχει ουτε ΕΝΑ μελος του ευρωπαικου πλεον που να.μη δινει χιονοπτωση στην Αθηνα.Η συντριπτικη πλειοψηφια δε,δινει χιονοστρωσεις στο κεντρο της πολης.

Και στα νότια ;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Dusterakos είπε:

Βαζω και ενα σεναριο απο τα 12αρια, να ''αναπτερωσουμε'' το ηθικο μας!

gens-5-1-138.png

Κοίτα να δεις που θα βγει αυτό το σενάριο τελικα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να βαλω και αυτο, για να αναπτερωθει πιο πολυ ακομα χαχα (δειτε το και για προηγουμενες ωρες βγαζει πολυ υετο για τριτη, κριμα που δεν εχει Τ στα 500, αλλα νομιζω ενα -35 το βγαζει)

gens-22-1-138.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν ξέρω αν είδατε οι βόρειοι τη συνέχεια του παίου. Τελικά δεν είναι μίνι επανάληψη του σκ τα χιλιοστά στις 19 του μήνα. Είναι παραπάνω χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδια συνιστω ψυχραιμια. Χθες μοιραζατε εκατοστα και σημερα βαζετε ταφοπλακες. Ουτε το ενα το ειχαμε χθες, ουτε το αλλο σημερα. Η αποτυπωση των χαρτων για εναν τετοιο αυλωνα θα αλλαζει ακομα για 2 μερες και μπορει να λεω και λιγο. Ποτε ενας αυλωνας δε κερδηθηκε απο το ημιχρονο. Νομιζετε οτι ειμαστε στο 90;;  Το μεγαλυτερο μερος του παιχνιδιου γινεται στο ΤΕΛΟΣ. Αυτο μου εχουν μαθει τα μοντελα, τα τελευταια 13 χρονια. Οποτε συνιστω απλα ΥΠΟΜΟΝΗ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως συγνώμη για το οφτοπικ 

Πάρα την δυσκολία των καταστάσεων, παρά τις ώρες πάνω από τα μοντέλα 

Πάρα το άγχος μας, την αγωνία μας μην χαλάσει κάτι τελευταία στιγμή. Και το σπάσιμο νεύρων, λόγω απογοήτευσης. 

Το επίπεδο σε αυτό το φόρουμ, είναι ιστορικό. 

Ένα μεγάλο μπράβο σε όλους μας 

Και ένα μεγάλο μπράβο στους διαχείριστες του σαιτ. 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Steliosnow είπε:

Και στα νότια ;

Τα περισσοτερα δινουν εστω υποτυπωδη χιονοστρωση μεχει τα παραθαλασσια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, casperakos είπε:

Παμε γερά ρε μάγκες δεν περνουμε ψαναορι... Ο βρεγμένος την φοβάται την βροχή??? 

Αν βγει τελικά ιστορικό, πιστεύω ότι ο γιωργαρας το αξίζει περισσότερο από όλους μας. Σε όλα τα ποστ δίνει θετική ενέργεια 

Πάμε γερά ρεεεε. Θα το γυρίσουμε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και τελος, ενας μεσος ορος για Τριτη (5 μερες μετα = 1 αιωνας) !! Ειμαστε σε καλο δρομο, περιμενουμε να δουμε το ΣΚ εξελιξεις..

gens-31-1-126.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δείτε το κι από την καλή πλευρά...θα χιονίσει Φλεβάρη κι όχι Δεκέμβρη. Ο Φλεβάρης έχει καλύτερα χιόνια και πιο ώριμο κρύο από το Δεκέμβρη άσχετα αν έχει διάρκεια μέρας ίση με τέλη Οκτώβρη - αρχές Νοέμβρη (περίοδος που έχει ίσες Τ με τον Απρίλη). Προσωπικά προτιμώ να έχω χιόνια και κρύο το Φλεβάρη ενώ το Δεκέμβρη να έχω 20αρια και ηλιοφάνεια παρά το αντίθετο. Όσο για αυτούς που λένε για Δεκέμβριο 2001 ή Δεκέμβριο 1988 θα δείτε τη δυναμική του Φλεβάρη που τον απαξιώνετε. Ο Φλεβάρης σα δυναμική είναι σφήνα (ανάμεσα ακριβώς δηλαδή) σε Δεκέμβρη και Γενάρη. Χιόνι στα μέσα Φλεβάρη θα είναι σε ποιότητα σα να χιονίζει Πρωτοχρονιά σκεφτείτε. Η σειρά σε κρύο/χιόνι έχει ως εξής:

 

1. Ιανουάριος 

2. Φεβρουάριος 

3. Δεκέμβριος 

4. Μάρτιος

 

Ο Νοέμβρης δεν ανήκει στους χειμερινούς μήνες ή αν τον βάλουμε με την ευρεία έννοια του χειμώνα θα πρέπει να βάλουμε και τον Απρίλιο ο οποίος αποδεικνύεται πιο χιονοφόρος στα πεδινά (ειδικά τα τελευταία 30 χρόνια). 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...