Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Barney-sal είπε:

Μάρτη ποτε έκανε κάτι αξιόλογο Λάρισα έτσι για να μαθαίνω Κώστα? 1/3/2005 που έκανε Σαλονίκη 20εκ εδώ είχατε τίποτε?

20-25 εκατοστα...ειχαμε το ματη του 2005 αναλογα τη περιοχη απο ανατολικα προς δυτικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άντε! Το οποίο φαντάζομαι δεν θα έλιωσε αμέσως όπως σε εμάς χαχα. Επίσης από 2012 μέχρι Αριάδνη αυτούς τους 4 χειμώνες έκανε κανένα 5ποντι έστω?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Barney-sal είπε:

Άντε! Το οποίο φαντάζομαι δεν θα έλιωσε αμέσως όπως σε εμάς χαχα. Επίσης από 2012 μέχρι Αριάδνη αυτούς τους 4 χειμώνες έκανε κανένα 5ποντι έστω?

Εκανε 10 ποντους 20 γεναρη του 16 με νυφιτσα...18 του ιδιου μηνα  πετσα και ειχε ξανα πετσες το 14 στο μεγαλο χιονια του βολου το δεκεμβρη του 15 ειχε παλι 5ποντο ....αν θυμαμαι καλα για δεκεμβρη 15....επισης ειχαμε και 21 δεκεμβρη 17 καλο χιονακι

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όλα δείχνουν ότι οι επόμενες 11 μέρες του Φλεβάρη αλλά και ένα μέρος του Μάρτη θα περάσει με αντικυκλωνικές συνθήκες.

Ας βγάλει μια κακοκαιρία με χιόνια στα βουνά ο Μάρτης και όλα καλά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, ICELARISSA είπε:

Υπομονη η πρωτη βδομαδα του μαρτη ειναι για εμας κατα πασα πιθανοτητα

κοίτα αν είναι να τσοντάρουμε και κάτι.....πολύ ευχαρίστως....!μόνο που το θέλουμε αν είναι δυνατόν να ξεκινάει  πρωί...με λίγο χιονόνερο στην αρχή έτσι για τα προκαταρκτικά...καλύτερα άπνοια....και στο τέλος με βαρδάρη να ολοκληρώσουμε...!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, thesprotos said:

Τίποτα απολύτως από τον Ευρωπαιο🙄

Και εγώ του Ευρωπαίου είμαι, αλλά θυμίζω ότι την Μήδεια την είχε διαβάσει ο τζιφος στα πολύ μακρινά. Και η ομαδάρα από την Λάρισα. Άρα ελπίζουμε 🙂 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, Panagiotis είπε:

Και εγώ του Ευρωπαίου είμαι, αλλά θυμίζω ότι την Μήδεια την είχε διαβάσει ο τζιφος στα πολύ μακρινά. Και η ομαδάρα από την Λάρισα. Άρα ελπίζουμε 🙂 

Απλα παιδια ειναι λαθος οτι ο τζιφος διαβασε πρωτος γιατι απλα τον τζιφο βλεπουμε ελευθερο ετσι...οι μεσοπροθεσμοι δεικτες του ευρωπαικου ειχαν δει πολυ πριν οτι θα βγει εμποδισμος πχ...και τωρα οι δεικτες του ευωρπαικου πανε προς το ελαφρα αρνηρικο για αρχες μαρτη που στου τζιφου πχ δεν το βλεπεις ακομα στο ναο ...ειναι πολλα μακαρι να ερθει κατι ακομα ετσι για το κερασακι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 29/1/2021 at 8:42 ΠΜ, sakis13 είπε:

16-18 φλεβαρη θα μας το φερει με την επετειο..Αγγλος στο ραντεβου του θα ναι...Αρκει να τι δειξει και ο αγγλος...😂

Χαζολογουσα σε προηγούμενες σελίδες και βρήκα αυτό... 

Επεξεργάστηκε από Michael
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, k _ SABBAK είπε:

gfs-0-384 (1).png

φανταστικος χαρτης φανταστητε ελευθερα τι μπορει να δωσει αυτος ο χαρτης γιατι μονο στην φαντασια μας μπορει να βγει. Φιλε sabbak αυτο μπορει να δωσει 4 μηδειες κ 2 2001!!!  Icelarissa εσεις τον σχεδιασατε?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Παίονας είπε:

φανταστικος χαρτης φανταστητε ελευθερα τι μπορει να δωσει αυτος ο χαρτης γιατι μονο στην φαντασια μας μπορει να βγει. Φιλε sabbak αυτο μπορει να δωσει 4 μηδειες κ 2 2001!!!  Icelarissa εσεις τον σχεδιασατε?

Χαχα ειναι χακαρισμενο το μοντελακι...το καιρο δεν ξερω πως να χακαρουμε χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 ώρες πριν, Ediepatra είπε:

 Καλημέρα σε όλους! Ζητάω εκ των προτέρων συγνώμη αν είμαι off topic. Επειδή έχω προαναφέρει πολλές φορές ότι τώρα ξεκίνησα να παρακολουθώ τα μοντελα και να τα μεταφράζω ήθελα να σας ρωτήσω με ποια διάταξη, θέση χαμηλού κτλ βλέπω πιο έντονα φαινόμενα εδώ. Και δεν εννοώ σώνει και ντε κέντρο πατρας γιατί ξέρω ότι αυτό είναι σχεδόν αδύνατο. Ευχαριστώ πολύ και συγνώμη και πάλι αν είμαι off topic. 

Φίλε καλησπέρα. Λογικά δεν υπάρχει κάποιο παιδί που θα γνωρίζει τόσο καλά την περιοχή της Πάτρας και με ποιον τύπο καιρού ευνοείται περισσότερο φαντάζομαι ρωτάς για χιόνι όχι γενικά για φαινόμενα....γιατί γενικά για φαινόμενα ότι έρχεται από τα δυτικά(χαμηλό από τα δυτικά.. σας επηρεάζει πολύ....

Λογικά με τα όσα λίγα γνωρίζω για την περιοχή σας....πιθανόν η περιοχή της βορειοδυτικής Πελοποννήσου που είναι και η Πάτρα αν και πολύ δύσκολη στο χιόνι από όσο γνωρίζω.....θα βλέπει χιόνι με ψυχρό-βορειοδυτικό άνεμο...διατάξεις που θα δώσουν τέτοιους ανέμους......τώρα λογικά είτε με ψυχρό μέτωπο...είτε με χαμηλό νότια της Πελοποννήσου ; ας απαντήσουν και τα άλλα παιδιά που γνωρίζουν περισσότερα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Χαχα ειναι χακαρισμενο το μοντελακι...το καιρο δεν ξερω πως να χακαρουμε χαχαχα

κανε τα κουμαντα σου γιατι 3 χιονοκαιριες περασανε κ δεν πηρα τιποτα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Παίονας είπε:

κανε τα κουμαντα σου γιατι 3 χιονοκαιριες περασανε κ δεν πηρα τιποτα 

Τωρα δεν εριξε τιποτα?κιλκις ειχε χιονακι ρε συ

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Τωρα δεν εριξε τιποτα?

ενταξει, ειχε περιπου 10 πον αλλα οχι παντου περιμενα πολυ περισσοτερα συμφωνα με τα μοντελα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Παίονας είπε:

ενταξει, ειχε περιπου 10 πον αλλα οχι παντου περιμενα πολυ περισσοτερα συμφωνα με τα μοντελα

Τζιουφιασε το χαμηλο εμεις περισσοτερο υετο ειχαμε οταν ηταν σικελια παρα οταν πλησιασε χαχαχα πρωτη φορα το βλεπω αυτο χαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Τζιουφιασε το χαμηλο εμεις περισσοτερο υετο ειχαμε οταν ηταν σικελια παρα οταν πλησιασε χαχαχα πρωτη φορα το βλεπω αυτο χαχαχ

οντως το ειδαμε κ αυτο τελος παντων ελπιζω στα τελειωματα να μας κανει κατι καλο. Καποτε τον μαρτιο τον ειχαμε σιγουραντζα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, ICELARISSA είπε:

Τωρα δεν εριξε τιποτα?κιλκις ειχε χιονακι ρε συ

Κιλκίς είχε "χιονακι" για τα δεδομένα του καλά το είπες φίλε μου. Μια απλή χιονοκακοκαιρια που έβαλε 15 το πολύ κατά μέσο όρο λόγω και της ατελείωτης μυγαδοπτωσης. Και αυτό λόγω πολύ αρνητικών θερμοκρασιών οι οποίες εν μέσω χιονόπτωσης κυμαίνονταν περίπου στους -6 βαθμούς και ότι έριχνε εμενε. Το μόνο θετικό ήταν ότι βλέπαμε να χιονίζει 36 ώρες σερί. Κατά τα άλλα τπτ το ιδιαίτερο. Αυτή τη στιγμή το χιόνι που έριξε σε ένα καλό ποσοστό έχει γίνει ένα με πεζοδρομια και τους δρόμους τους οποίους δεν τους βλέπει ο ήλιος. Αλλά έχει εκείνο το χρώμα το αηδιαστικό πλέον σορρυ κιόλας το "σκατι"🤭🤭🤭Για μένα η Μήδεια ηταν μια απλή κακοκαιρία η οποία θα ξεχαστεί πολύ εύκολα ενώ για άλλες περιοχές ήταν ΙΣΤΟΡΙΚΗ. Το χωριό μου που είναι 10 χλμ ΒΔ του Κιλκίς να καταλάβεις μετά βίας έβαλε 5-6 πόντους. Εχω ζήσει στουπες που κοιμόμουν με βροχή στις 1 τα ξημερώματα και το πρωί ξυπνούσα με 30-40 πόντους χιόνι για πλάκα. Το 2001 ειναι σταθμός για μένα, μετά η "Σοφία" και 3η η Αριάδνη από την οποία πάλι πήραμε λίγα πράγματα σε σχέση με άλλες περιοχές της Ελλάδας.

Επεξεργάστηκε από bouasss
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

54 λεπτά πριν, Παίονας είπε:

οντως το ειδαμε κ αυτο τελος παντων ελπιζω στα τελειωματα να μας κανει κατι καλο. Καποτε τον μαρτιο τον ειχαμε σιγουραντζα

οι χιονοπτώσεις της παρασκευής οφείλοταν σε αβαθές χαμηλό στο βορειοδυτικό αιγαίο σχεδόν στάσιμο....εάν αυτο του Ιονίου ηταν πιο βαθύ θα το προλάβαινε και θα έφτιαχνε την τέλεια χιονοθύελλα για εμάς....αλλά πριτσ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, bardaris είπε:

οι χιονοπτώσεις της παρασκευής οφείλοταν σε αβαθές χαμηλό στο βορειοδυτικό αιγαίο σχεδόν στάσιμο....εάν αυτο του Ιονίου ηταν πιο βαθύ θα το προλάβαινε και θα έφτιαχνε την τέλεια χιονοθύελλα για εμάς....αλλά πριτσ!

 η Θεσ/νικη θελει πολλους παραγοντες μαζι για να εχει σωστη χιονοπτωση-χιονοστρωση, ενας παραγοντας να στραβωσει, καταρρει το οικοδομημα. Οταν ήμουν μικρος και δεν χιονιζε οπως ελεγαν οι προβλεψεις της ΕΜΥ, ειχα αρχισει να πιστευω, οτι καποιος πολυ παλια καταραστηκε την πολη να βαζει δυσκολα χιονι. Μετα μεγαλωσα ...😂

Επεξεργάστηκε από BillG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...