Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, ICELARISSA είπε:

Εγω το χαριζω το ιστορικο στα προσηνεμα μαρτη ....εδω το θελω δεκεμβρη να χτυπησουμε ρεκορ ελαχιστης και καμια 15αρια μερες χιονοκαλυψη χαχα

Xaxa δεν πειράζει ας μην κάνει ιστορικό ένα ταπεινό 20ποντο για κλείσιμο!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τον ιστορικό τον έκανε στα προσήνεμα......Σειρά μας νομίζω είναι όσο προλαβαίνουμε.......Καλησπέρα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, thanossnow είπε:

Τον ιστορικό τον έκανε στα προσήνεμα......Σειρά μας νομίζω είναι όσο προλαβαίνουμε.......Καλησπέρα 

Ιστορικός πιστεύω δεν αξίζει τέτοια εποχή..αλλά όχι ότι θα μας χαλάσει το οτιδήποτε..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Barney-sal είπε:

Τώρα βασικά πάμε για το χαμηλό που από Ιόνιο θα κινηθεί αργά προς μ. Θάλασσα και να δώσει το κβορειο σαρωμα.. 😉

ετσι τονωστε το ηθικο!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Μπουτβαλ είπε:

Καλύτερα να χιονίσει 3 φορές από 15 πόντους, παρά να ρίξει 1 φορά 50 πόντους. Και προβλήματα δεν έχουμε και πιο χορταστικό είναι κατά τη γνώμη μου

Φυσικά συμφωνώ και εγώ σε αυτό....Καλύτερα να χιονίσει πιο πολλές φορές , παρά μία δυνατή και τον υπόλοιπο Χειμώνα να μην κάνει τίποτα!!! Τώρα όμως ότι κάνει καλό θα είναι ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν θα με χάλαγε ένας Μάρτιος 1931 για Αττική

28 Μαρτίου του 1931 με  20 πόντους στο Ζάππειο (από εφημερίδες της εποχής, δεν τα βγάζω από την κούτρα μου)

https://srv-web1.parliament.gr/display_doc.asp?item=40197&seg=66080

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Φυσικά συμφωνώ και εγώ σε αυτό....Καλύτερα να χιονίσει πιο πολλές φορές , παρά μία δυνατή και τον υπόλοιπο Χειμώνα να μην κάνει τίποτα!!! Τώρα όμως ότι κάνει καλό θα είναι ..

 οχι απιθανο, αλλα δυσκολο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μια χαρα παμε..και τοσο που δειχνουν τα μοντελα οτι κατι παιζει αρχες μαρτιου ειναι πολυ.Μακραν η πιο ευμεταβλητη και δυσκολοπροβλεπτη περιοδος του ετους οποτε με αυτα τα μοντελα τα φετινα μπορειτε να φανταστειτε οτι  απο την μια μερα στην αλλη θα ξεπηδησει το διαστημα στοχος.Εξακολουθει μεχρι στιγμης να ειναι η 1-3 μερτιου και δεν εχει παει παραπισω , το μονο που φαινεται μεχρι στιγμης ειναι η αξιολογη προσπαθεια του αζορικου να ριτζζαρει στα β.ανατολικα κατι που απωτυπωνεται συχνα πυκνα και σε διαφορα κυρια  ραν αλλα κσι στον μεσο ορο.Για αυτη την περιοδο το ξαναλεω αυτο ειναι υπεραρκετο για τωρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

μια χαρα παμε..και τοσο που δειχνουν τα μοντελα οτι κατι παιζει αρχες μαρτιου ειναι πολυ.Μακραν η πιο ευμεταβλητη και δυσκολοπροβλεπτη περιοδος του ετους οποτε με αυτα τα μοντελα τα φετινα μπορειτε να φανταστειτε οτι  απο την μια μερα στην αλλη θα ξεπηδησει το διαστημα στοχος.Εξακολουθει μεχρι στιγμης να ειναι η 1-3 μερτιου και δεν εχει παει παραπισω , το μονο που φαινεται μεχρι στιγμης ειναι η αξιολογη προσπαθεια του αζορικου να ριτζζαρει στα β.ανατολικα κατι που απωτυπωνεται συχνα πυκνα και σε διαφορα κυρια  ραν αλλα κσι στον μεσο ορο.Για αυτη την περιοδο το ξαναλεω αυτο ειναι υπεραρκετο για τωρα.

Ο Μαρτης θα μπει σαν λιονταρι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Barney-sal είπε:

Ιστορικός πιστεύω δεν αξίζει τέτοια εποχή..αλλά όχι ότι θα μας χαλάσει το οτιδήποτε..

Δηλαδή 2 μερες χιονοκολαση με 30-35 εκ., 4 μερες ολικη χιονοστρωση σε χαλανε? 

Αν σου τυχει δηλαδη πες οχι καλυτερα γτ ειναι φλεβαρης

 Παιδια οτι τυχενει τοσο δυνατο και ειναι ιστορικο το θελουμε!!!!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Frostfang8 είπε:

Δηλαδή 2 μερες χιονοκολαση με 30-35 εκ., 4 μερες ολικη χιονοστρωση σε χαλανε? 

Αν σου τυχει δηλαδη πες οχι καλυτερα γτ ειναι φλεβαρης

 Παιδια οτι τυχενει τοσο δυνατο και ειναι ιστορικο το θελουμε!!!!

 

Μπα καθόλου οτιδήποτε ευπρόσδεκτο.!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Ο Μαρτης θα μπει σαν λιονταρι

σαν λιονταρι δεν ξερω αλλα σιγουρα θα ειναι μαυρο και μεγαλο...πιο μεγαλο απο την θεα μαυρη γατα.Ισως ο θεος μαυρος πανθηρας πλεον δωσει το στιγμα του απ εδω και περα με 2-3 ιστορικους καπακι στο καπακι με το περιβοητο χαμηλο ιονιο-κεντρικο αιγαιο-μαυρη θαλάσσα με αρχη?τον φετινο μαρτιο?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, ICELARISSA είπε:

Εγω το χαριζω το ιστορικο στα προσηνεμα μαρτη ....εδω το θελω δεκεμβρη να χτυπησουμε ρεκορ ελαχιστης και καμια 15αρια μερες χιονοκαλυψη χαχα

Φιλε icelarissa τι αποψη εχεις εσυ κ η ομαδα σας για τον ελεγχο τουκαιρου κ εαν το εχετε συζητησει μεταξυ σας. Οσον αφορα εμενα θα σου πω τι εχω παρατηρησει εδω κ μερικα χρονια . 3 4 5 ημερες πριν απο μια μεγαλη κακκοκαιρια η οποια φαινεται στα μοντελα παρατηρω στον ουρανο αυτες τις γνωστες γραμμες που αφηνουν τα αεροπλανα κ δεν διαλυονται απο την επομενη η μεθεπομενη μερα η κακοκαιρια εξαφανιζεται. το ιδιο παρατηρησα κ σε αυτην την κακοκαιρια . παρασκευη πρωι το αποτελεσμα το ξερουμε ολοι . υπερχει κ ενα βιντεακι που προσπαθουν να λειωσουν μια μπαλα χιονιου με ανπτηρα κ αυτη οχι μονο δεν λειωνει αλλα μαυριζει ,αυτο μου το ειπε φιλος σημερα που ειχαμε αυτη την συζητηση. εαν εχει κ καποιο αλλο παιδι καποια αποψη να το συζητησουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

σαν λιονταρι δεν ξερω αλλα σιγουρα θα ειναι μαυρο και μεγαλο...πιο μεγαλο απο την θεα μαυρη γατα.Ισως ο θεος μαυρος πανθηρας πλεον δωσει το στιγμα του απ εδω και περα με 2-3 ιστορικους καπακι στο καπακι με το περιβοητο χαμηλο ιονιο-κεντρικο αιγαιο-μαυρη θαλάσσα με αρχη?τον φετινο μαρτιο?

Ειχα μερες να μπω στο σχολιασμο...Ε δε γινοταν να μη σχολιασω..Μαυρο και μεγαλο...???🤔Ομολογω οτι τρομαξα αλλα δοξα το θεο,μετεπειτα ησουν σαφης...🤣

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

σαν λιονταρι δεν ξερω αλλα σιγουρα θα ειναι μαυρο και μεγαλο...πιο μεγαλο απο την θεα μαυρη γατα.Ισως ο θεος μαυρος πανθηρας πλεον δωσει το στιγμα του απ εδω και περα με 2-3 ιστορικους καπακι στο καπακι με το περιβοητο χαμηλο ιονιο-κεντρικο αιγαιο-μαυρη θαλάσσα με αρχη?τον φετινο μαρτιο?

αντε να δουμε μακαρι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Ειχα μερες να μπω στο σχολιασμο...Ε δε γινοταν να μη σχολιασω..Μαυρο και μεγαλο...???🤔Ομολογω οτι τρομαξα αλλα δοξα το θεο,μετεπειτα ησουν σαφης...🤣

τςτςτς...!!!!...🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Παίονας είπε:

Φιλε icelarissa τι αποψη εχεις εσυ κ η ομαδα σας για τον ελεγχο τουκαιρου κ εαν το εχετε συζητησει μεταξυ σας. Οσον αφορα εμενα θα σου πω τι εχω παρατηρησει εδω κ μερικα χρονια . 3 4 5 ημερες πριν απο μια μεγαλη κακκοκαιρια η οποια φαινεται στα μοντελα παρατηρω στον ουρανο αυτες τις γνωστες γραμμες που αφηνουν τα αεροπλανα κ δεν διαλυονται απο την επομενη η μεθεπομενη μερα η κακοκαιρια εξαφανιζεται. το ιδιο παρατηρησα κ σε αυτην την κακοκαιρια . παρασκευη πρωι το αποτελεσμα το ξερουμε ολοι . υπερχει κ ενα βιντεακι που προσπαθουν να λειωσουν μια μπαλα χιονιου με ανπτηρα κ αυτη οχι μονο δεν λειωνει αλλα μαυριζει ,αυτο μου το ειπε φιλος σημερα που ειχαμε αυτη την συζητηση. εαν εχει κ καποιο αλλο παιδι καποια αποψη να το συζητησουμε

Η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι υπαρχει προσπαθεια ελεγχου αλλα ως τωρα εχει αποτυχει και αν ποτε το καταφερουν σιγουρα θα εχει τα αντιθετα αποτελεσματα απο τα προσδοκομενα...το βιντεακι με τη χιονομπαλα δεν το σχολιαζω καν...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

Δηλαδή 2 μερες χιονοκολαση με 30-35 εκ., 4 μερες ολικη χιονοστρωση σε χαλανε? 

Αν σου τυχει δηλαδη πες οχι καλυτερα γτ ειναι φλεβαρης

 Παιδια οτι τυχενει τοσο δυνατο και ειναι ιστορικο το θελουμε!!!!

 

Εμενα αυτο με χαλαει προσωπικα στην εικονα που ειναι απο αθηνα ...και επειδη το 87 ειναι μια κακοκαιρια στα 150 χρονια...προτιμω να βιωσω 35 εκατοστα το δεκεμβρη....μιλαμε για 24 ωρες μετα ετσι

Screenshot_2021-02-17-18-47-15-065_com.facebook.katana.jpg

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παιδες επειδη ξερω πολυ καλα πως μπορει να ξεφυγει ο διαλογος σε τετοιου ειδους θεματα (στα οποια προσωπικα σε αλλους χωρους οχι απλα τα ψαχνω αλλα  λεω  και ανοιχτα την αποψη μου) οπως το πιο πανω και να πεταχτει καποιος χαρακτηρισμος που να θυμιζει "σπρει" και να γινει μετα το σωσε θα παρακουλσα να μην τα θιγουμε τουλαχιστον σ αυτο το θεμα αλλα ακομη και σε καποιο αλλο θεμα με πολυ μεγαλη προσοχη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αρκετό ψύχος μαζεύτηκε σε σωστό σημείο για την Ελλάδα στις μακρινές ώρες του gfs....

gfs-1-264 (1).png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ο τζιφος εχει απο χτες που σχεδον σε ολα του ραν στο κυριο απ εδω το παει απ εκει το παει δειχνει κατεβασια...λογικα θα το συνεχισει για καποια ραν ακομη μετα θα το αποσυρει και θα ρθει μια μερα ξαφνικα που θα το δουμε σε ολα τα μοντελα σε σχετικα κοντινες ωρες και θα ειναι "εκπληξη" αλλα στην ουσια δεν θα ειναι.Το παει συνεχως για αρχες μαρτιου ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...